İlk Kazam Geliyorum Demedi :)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun olacağı varmış artık bu aradada coilever işini bende düşünüyorum biraz bekleyebilirim diyorsan beraber sipariş edersek uygun fiyata getirtiriz senin fikrin ne olur bilmem ama acelen varsada alabilirsin sıkıntıda değil :)

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Çok geçmiş olsun olacağı varmış artık bu aradada coilever işini bende düşünüyorum biraz bekleyebilirim diyorsan beraber sipariş edersek uygun fiyata getirtiriz senin fikrin ne olur bilmem ama acelen varsada alabilirsin sıkıntıda değil :)

Tahminim baya hızlı almam gerekecek aracı yürür hale getirmek için :D sağolasın :D

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Merhabalar yeniden arkadaşlar,

Aracımı bugün aldım kazanın ardından. Zarar gören ve yapılan kısımlar şu şekilde:

- Sağ ön ve sol arka jant eğrilmiş, düzelttirildi
- Lastikte tel kırılması falan yok, sadece janttan çıktığı için inmiş. Her ihtimale karşılık ön iki lastik alındı ve arka taraftakiler ile değiştirildi.
- Rot balans kaymış elbette onlar da bir daha elden geçirildi
- Rotil, amortisör, helezon vb. şeylerde dikkate değer bir zarar yok, hiç bir parça değişimi yapılmadı
- Ön şasede hafif bir kayma varmış, şase düzeltildi (usta burda salıncak malıncak bişiler dedi şase ile ilgili oraları kaportacıda düzelttirmiş ancak aklımda hepsi kalmadı benim için karmaşık bir şeydi) :D

Fatura: http://i.imgur.com/CvH0tV3.jpg (330 TL)

Araçla şehir içi ve otoban sürüşü olmak üzere iki deneme yaptım sonuçlar şöyle:

- Şehir içi: Hoplama zıplama eskisi ile aynı, amortisörlerde vurma falan yok, normal seyrinde gidiyor. Sıkı gaz verince yüksek devirde kendini sağa sola atma eğilimi de gitmiş aracın, ilginç.

- Otoban: 100 km hızdan sonra direksiyonda dikkatimi çeken ufak bir boşluk var ve titreme fazlalaşmış, hız yapmaya korktum diyebilirim. Sanıyorum ki direksiyon kutusuna da bir ayar çekilmesi lazım, usta otobanda uzun uzun basmadıysa fark etmemiştir test sürüşü sırasında.

Yapacaklarım:

Pazartesi gününe kadar normal sürüş yapıp titreme mevzusu geçecek mi bakacağım. Zira ön arka lastiklerin değişiminden de kaynaklanabileceğine inanıyorum, tabii ki direksiyondaki boşluğa kesinlikle haftaya baktıracağım.

Araca coilover takmayı pek sağlıklı bulmadı usta, hoplaya zıplaya gidersin dedi. Ancak ben genel olarak 4 amortisörü de Monroe Reflex ile değiştireceğim sanırım helezonlarla birlikte. Üstündeki amortisörler ne kadar zamandır oradalar bilinmiyor. Usta eskilerde sorun yok dese de yıllanmış amortisörlerin bir sıkıntı olduğunu biliyorum.

İlk kazam olması dolayısıyla aracı baya tedirgin sürdüğümü hissettim. Sanıyorum ki bir süre ürkek kedi modunda sürüp arkamdaki araçları ayar edeceğim. Zira eskiden rahat rahat döndüğüm yerlerde yavaş yavaş dönüyorum gene de tedirgin oluyorum :D

Bu süreçte destek veren tüm arkadaşlara çok teşekkürler :)

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dandik coilover alırsan ve cok yere basarsan zıplayarak gidersin doğru demiş ustan

fk jom tarzi malzemeler pek kaliteli değiller ben tavsiye etmiyorum

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
dandik coilover alırsan ve cok yere basarsan zıplayarak gidersin doğru demiş ustan

fk jom tarzi malzemeler pek kaliteli değiller ben tavsiye etmiyorum

fourtyseven adlı üyemiz yardımcı oldu çok sağolsun. GM standart amortisöre 3.5 cm vogtland helezon kiti kullanıyormuş sorunsuz bir şekilde. şimdi bu tip bir çözüm ile devam etmeye karar verdim. :)

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Voglant iyidir 3.5 luk yay problem çıkarmaz orijinal amortisr de

Son kazan olsun inşallah ;)