ilk kalkışta gelen vurma sesi !

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
schwungscheibe : volant demekmiş evet

ön akslarda boşluk yapacağı hiç aklıma gelmemişti orayı nasıl etkiliyor volan anlamadım doğrusu

motor kulağı ihtimali nide gözden geçirmem gerekiyor herhalde aracın altına yatsam kulakların koptuğunu anlayabilirmiyim acaba
ingilizcesi driveshaft onlari bozar bosluk yaratir sanziman tarafina dogru cünkü vuruntu halinde akslara tepki verdiginden insallah türkcem yeterli gelmis anlamissindir ne demek istedigimi belirtmek icin resmini koyuyorum..
saygilarimla

http://cgi.ebay.de/Opel-Astra-G-Ant...ehör?hash=item3a500688e9&_trksid=p3286.c0.m14

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
schwungscheibe : volant demekmiş evet

ön akslarda boşluk yapacağı hiç aklıma gelmemişti orayı nasıl etkiliyor volan anlamadım doğrusu

motor kulağı ihtimali nide gözden geçirmem gerekiyor herhalde aracın altına yatsam kulakların koptuğunu anlayabilirmiyim acaba

kardeş yatıp bakmayla anlamazsın gibi geliyor bana. sonuçta plastik takoz.. araç kalkış esnasında ikiye ayrılır kalktıktan sonra tekrar üstüne baskı yapıp sağlammış gibi gözükebilir göze..
şunu dene; sert kalk bide. tak sesi artıyormu??
aman dikkat et çok sert kalkıpta egzos manifoldunu kırma :) (benim başıma geldide)

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ses volan dan geliyormuş motor kulağı olsa fren gaz yaptığınızda tak diye vururmuş..bu şekilde kullan dediler.850 lira parça+ işçilik maliyeti olur dedi yetkili servis.cevap yazan arkadaşlara teşekkürlerimi borç bilirim

Rou

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aytekin abi arac rolantide calısırkende aynı sesi duyuyormusun ? yoksa sadece kalkarken mi yapiyor ?

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece kalkarken yapıyor ümit sarsıntı şeklinde

Son düzenleme:

Rou

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım abi.bendede ona benzer bişe var ama sadece rolantide calısırken yapio tak tak tak die.debrıyaja basınca kesio acaip moralim bozuluo zaten

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
seninki şanzımandan olabilir ümit dişlilerin arasında zamanla boşluk olabiliyor ustaya gitmeden çözemessin bence bi kaç sağlam ustaya göster

Rou

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dogru dıyorsun abi öle ayak ustu ustama baktırdım oda senle aynı fıkırde dıslılerın arası bosluk yapmıs olabilir dedi.yada bilya dendi.
bu sıralar servisten cıkamıyorum =)