ilk kalkışta gelen vurma sesi !

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 65000 km de baskı balata 1000 km önce değişti, bilyayı da söktük baktık gerek görmedik ses yapmadığı için.volantın yüzeyi zımparalandı..baskı balatayı değiştidikten sonra kavrama noktası aşağı indi debriyaj pedalı yumuşadı buda güzel

ama ilk kalkışta araba kalkana kadar gelen silkeleme tarzı tak tak tak ... vurma sesi git gide sinir bozucu bir hal almaya başladı sanki debriyajda ilk değiştirdiğim günkü gibi yumuşak değil

ben volanttan şüpheleniyorum ama neden yapar niye yapar.baskı balata sökülürken volantın problemli olduğu anlaşılamazmıydı.cevaplarınız için teşekkürler

Son düzenleme:

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
acaba sadece sert kalkışlardamı yapıyor yoksa yumuşak kalkışlarda da varmı ses...
ben motor kulaklarından şüphelendimde o yüzden sordum.
motor kulağı koptuysa kalkışlarda motor bi kalkar iner ve tak diye bi ses yapar.

erdem466

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öna aks kafalarından yapabilir

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor takozu yada şanzıman takozuda olabilir aynı sorun bi abide var dobloda toko toko toko bişe vuruyo alttan seri bi şekilde?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 65000 km de baskı balata 1000 km önce değişti, bilyayı da söktük baktık gerek görmedik ses yapmadığı için.volantın yüzeyi zımparalandı..baskı balatayı değiştidikten sonra kavrama noktası aşağı indi debriyaj pedalı yumuşadı buda güzel

ama ilk kalkışta araba kalkana kadar gelen silkeleme tarzı tak tak tak ... vurma sesi git gide sinir bozucu bir hal almaya başladı sanki debriyajda ilk değiştirdiğim günkü gibi yumuşak değil

ben volanttan şüpheleniyorum ama neden yapar niye yapar.baskı balata sökülürken volantın problemli olduğu anlaşılamazmıydı.cevaplarınız için teşekkürler
kardesim bu problem ya debrajdan veya (volantdan) siz ölye söylüyorsunuz...biz schwungscheibe...debraj hatasi olasiligi daha agir basiyor,dikkat et zaman ile bu vurmalar ön aks larda bosluk yapmasin...

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
schwungscheibe : volant demekmiş evet

ön akslarda boşluk yapacağı hiç aklıma gelmemişti orayı nasıl etkiliyor volan anlamadım doğrusu

motor kulağı ihtimali nide gözden geçirmem gerekiyor herhalde aracın altına yatsam kulakların koptuğunu anlayabilirmiyim acaba

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor semer kulağına baktır sen bi abi genelde bu tür sesler ondan geliyor.

Rou

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
volanttan geleceğini pek sanmıyorum..motor kulagı olabilir ama volant öle kolay kolay kendını bozmaz cok zorlanmadıgı muddetce..baskı balata markası neydi aytekin abi ? debriyaj bilyasındanda kaynaklanmaz bilya bozuk olsa en fazla ses yapar rolantide calısırken o kadar.

bana kalırsa yine şanzumandan gibi geliyor

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
seyir esnasında şiakyetim hiç yok sadece ilk kalkışta ve kırmızı ışıklarda durduğumda aracı kaldırırken..baskı balata luk marka takıldı

Son düzenleme: