MOTORDAN GELEN TAK TAK SESİ!!! lütfen yardım!!!

Lejyoner58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,benim 2006 model 1.3 turbo dizel opel corsa aracım var,km si 107binde ve dogru düzgün sanayiye gitmişliğim yok bakımlarını da hep zamanında yaptırıım fakat aracım rolantide çalışırken motordan zaman zaman hafif şekilde tak tak tak şeklinde sesler gelmeye başlamıştı ve debriyaja basınca geçiyordu,sanayiye götürdüm ve usta debriyaj baskı balata volantın değişmesi gerekiyor dedi ve yansanayi düz volanta çevirerek değiştirdi ama bi kaç gün sonra motordan gelen tak tak sesi inanılmaz şekilde şiddetlendi ve gene aynı şekilde debriyaja basınca ses kesiliyordu,ustaya tekrar götürdüm orjinal parça takmamız gerekiyor o zaman dedi ve taktı fakat ses gene kesilmedi,usta 2 defa şanzıman indirdi baktı etti ve en son motor yatak yapmış o yüzden oluyor ses dedi,aracım 1 hafta sanayide kaldı usta motoru indirip yatak yapan parçayı değiştirdi bana da gösterdi parçayı ve motoru tekrar taktı fakat motordan gelen tak tak sesi bu sefer aralıksız şekilde gelmeye başladı önceden zaman zaman geliyordu artık hep geliyor ve gene aynı şekilde debriyaja basınca gidiyor fakat ayağımı çekince tekrar geliyor,usta şanzımanı yıkattığını temizlettiğini ve şanzımanın yeterince yağlanmadığından sesin gelmeye devam ettiğini ve 3-4 gün kullanıp yağlanma yaptıktan sonra geri getirmesini ve şanzıman yağını değiştirdiğinde sesin bu sefer kesileceğini söyledi,arabaya 3bin tl masraf yaptım ve pazartesi şanzıman yağı değiştirmeye götürecem ve sözde ses kesilecek ama benim hiç umudum yok,lütfen konu hakkında bilgisi olan bana bişeyler söylesin kafayı yicem

wendor11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sen o ustayı birdaha düşün 3 binlira para alsın ve sorun cözülmesin piyasa kasap dolu

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustanız kesinlikle pilot.volant ın yan sanaiide sorun çıkaracağını size söylemeliydi en basitinden ki ses de ora dan değilmiş.böyle bir sesin motor ve şanzıman ayrımını nasıl yapamaz.umarım motorun genel düzenini bozmaz.sesi videoya alabilseniz süper olurdu

Sony Z5 ile gönderildi

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oynar volan araçlarda kullanılmaya başladığından beri bir kaç kez duydum bu volan yüzünden yatak vuruyor diyip motor açanı malesef.
volan ses yapabilir.
sabite çevirdiğinizde tüm titreşim şanzımana iletilir ve şanzımanı tahrip eder.
sizin şanzımanın içindende geliyor olabilir ses.
şanzıman yağı 75w80.sanayide düzgün bir marka bulamıyorsanız reno parçacılarında elfin yağı vardır 75w80. her ne kadar çok güvenmesemde en son çare alınabilir.
castrol 75w80 diğer bir seçenek bulunabilirse.
orjianl volant taktırdıysanız ve ses hala geliyorsa yağını değiştirin şanzımanın.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yanlış anlaşılmasın merakımdan soruyorum..Neden oynar volanı sabite çeviriyorsunuz?Fiyattan dolayımı?Fiyattan dolayıysa,nekadar fark var?Yani bu riske girmeye değermi?Yoksa ustalarmı yapamıyor?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlış anlaşılmasın merakımdan soruyorum..Neden oynar volanı sabite çeviriyorsunuz?Fiyattan dolayımı?Fiyattan dolayıysa,nekadar fark var?Yani bu riske girmeye değermi?Yoksa ustalarmı yapamıyor?

oynar volant biraz can sıkıcı olabiliyor. fiyatıda yüksek meretin.
malesef ustalarımız tork anahtarını sadece silindir kapağında kullanıyorlar halbuki volan ve baskı balata içinde çok önemli.yani montaj hatası denebilir.
alınan malzemenin nakliye esnasında yada üretim kaynaklı sorunlu olmadığındanda emin olmuyoruz malesef...en azından yamuku düzmü ne durumda bakılmalı bence.
birde sabit volanda kullanılacak baskı balata normalde ne için üretilmiş yani hangi motor ne kadar güç ve tork için ideal bakmak lazım...

memnunum diyende var baş ağrısı diyende...

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ben duyamadım hocam :(

Lejyoner58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
videoda mı hata var acaba diye kontrol ettim ama ses gayet sağlıklı bir şekilde duyuluyor,siz neden duyamadınız ki acaba

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hocam kaçıncı saniyede geliyor?