hüsran...

astra_21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız daha yenibiraz zaman geçsin içinizde ki bu tedirginlik biraz geçe mesela ben ilk aldığım zamnlarda aracımın sağına soluna bakar camdan saat başı kontrol eder sağında solunda bişey var mı diye paranoyadurumuna gelmiştim ama sonra sonra işler değişiyor

şu anda beni tarif ettiniz:) nezamanki garaja park ettim muhakkak bakarım sağına soluna birde sabah gözümü açar açmaz cama koşuyorum elimi yüzümü yıkamadan ona bakmak için :)

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
durum biraz sevigili ve eş durumuna benziyor sevigli iken biraz daha aman aman sonra evlenince iyi bişey olmaz diyorsun gibi bişeyy :)

şu cicicm ayları geçsin sonra bkarız

astra_21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
durum biraz sevigili ve eş durumuna benziyor sevigli iken biraz daha aman aman sonra evlenince iyi bişey olmaz diyorsun gibi bişeyy :)

şu cicicm ayları geçsin sonra bkarız

inş öyle olur....zaten biraz hevesimi aliyim kısmetse gtc de gözüm var yada benim arabanın twinport olanında artık alırken onuda danışıcam sizlere :)

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediklerinizin bir kısmı doğru ama her şeyin kolayını kaçıp Allaha bırakmak da biraz kaçak dövüş gibi bişey bir sorun olacağını ön görüyorsanız onu yapmazsınız bu da onun gibi bişey yoksa kar lastiği yok zincir yok çık yola sonra allahım bana yardım et demek işin en kolayı

zaten farkındaysanız dikkat edilecek herşeye dikkat edilmesini belirttim, kabak lastiklerle buza çıkmayı kastetmedim hiç bi zaman. insan tüm tedbirini alır ALLAHa tevekkül eder öyle yola çıkar. olacak olan olur zaten ne kadar tedbir alırsan al kaza yapacağın varsa yaparsın. sözlerim yanlış anlaşılmasın

astra_21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu benzin zamalrndan sonra dizele dönersin gibi geliyor bana :D

inşallah istediğin aracı da ilerde alırsın

yooo benzinden şaşmam birkere bu tadı aldım artık parasınıda görmezden gelicez gülü seven dikenine katlanır :) yokuş yukarı bile banamısın demiyor sesi bile bi başka tatlı artık çirkin dizel sesini duymak istemiyorum zaten benzinli araba ciddi anlamda isteklerimi karşılıyo herkesin bi araba anlayışı vardır benimkisi güvenli olsun+bastımı uzasın sonrasında bi sellektöre bakıyor iş :):):) iyi dilekleriniz için teşekkürler...

Son düzenleme:

astra_21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar unutmadan soriyim merak ettiğim bir soru daha var geçenlerde izmite gittim depoyu fulledim tabi ordada gezdim dönerken yola çıktığımda yarım depo benzinim vardı izmit bursa arası full sport mod açık geldim o zevki alınca kapayasım gelmedi ve yarım depom bitti 140kmlik yolda merak ettiğim o modu açınca neler olduğu motorun sesinin neden daha kalın geldiği ??

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar unutmadan soriyim merak ettiğim bir soru daha var geçenlerde izmite gittim depoyu fulledim tabi ordada gezdim dönerken yola çıktığımda yarım depo benzinim vardı izmit bursa arası full sport mod açık geldim o zevki alınca kapayasım gelmedi ve yarım depom bitti 140kmlik yolda merak ettiğim o modu açınca neler olduğu motorun sesinin neden daha kalın geldiği ??

sport modda vitesler daha yüksek devirde geçiyor ve gaz tepkileri daha hassas hale geliyor. o yüzden aşırı yakıt sarfiyatı olması normal.

astra_21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sport modda vitesler daha yüksek devirde geçiyor ve gaz tepkileri daha hassas hale geliyor. o yüzden aşırı yakıt sarfiyatı olması normal.

ama o mod açık değilken devirli kullandığımda yani manuelde ses inceyken yine manuelde o modu açıp devirli kullandığımda ses daha tatlı ve kalın geliyor bunun nedenini merak ediyorum teşekkürler

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama o mod açık değilken devirli kullandığımda yani manuelde ses inceyken yine manuelde o modu açıp devirli kullandığımda ses daha tatlı ve kalın geliyor bunun nedenini merak ediyorum teşekkürler

bildiğim kadarıyla bizim araçlarımızdaki sport mod ekstra yakıt püskürtmüyor, yada turbo basıncını arttırmıyor. sadece otomatik modda vites geçişlerini yüksek devirlerde yapıyor ve gaz tepkilerini hassaslaştırıyor. bence sizinki biraz psikolojik yani sport moda aldığınız için beklentiniz o yönde olduğu için size öyle geliyor ekstradan bi olay olmuyor ;) manuelde hep yüksek devirlerde vites değiştirip düz yoldada hep yüksek devirde kullandıysanız o kadar çok yakması normaldir içiniz rahat olsun