Hızınız azaltıldı!

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Hızınız azaltıldı!

albertxx link' Alıntı:
İlk açtığınızda ekrandan silinince direk esp ve tc'yi kapatın eğer tekrarlıyor ise denildiği gibi sensör sorunlu tekrarlamıyorsa esp'nin kendinde bir hata olabilir.

Sabah direk servise gidecek araç. İstanbul'dan Ankara'ya dönerken 2 araba döndük ben aracı babama verdim benim arabayı sürsün diye. Adam 30 KM sonra durdurdu "al arabanı, gitmiyor bu" dedi. Arabadan soğumuş iyice :D

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: Hızınız azaltıldı!

mucahitduran link' Alıntı:
Sabah direk servise gidecek araç. İstanbul'dan Ankara'ya dönerken 2 araba döndük ben aracı babama verdim benim arabayı sürsün diye. Adam 30 KM sonra durdurdu "al arabanı, gitmiyor bu" dedi. Arabadan soğumuş iyice :D
insallah en kisa zamanda eski haline doner..

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

:) serviste çözerler umarım gerçi opel bu belli olmaz :D

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Arkadaşlar internette bakarken başka bir opel sayfasında aşağıdaki yazıyı buldum. Mümkün müdür böyle bir şey?

"Arkadaşlar forumdonanımda da yazmıştım ama konuların üstüste gelmesinden dolayı buraya da yazmak istedim.
Malum benim araç kontağı çevirdiğimde ESP lambası yanıp sönmeye başlıyor ve bilgi ekranında ESP: SERVİS yazısı çıkıyordu, sonra da Motor Gücü Azaltıldı mesajı yazıyor ve devir saati 1500 ün üzerine çıkmıyordu. Servise götürdüm ama bilgisayarda arıza yazmıyor diyip bişey yapamadılar.
Cuma günü Antalyadan Ispartaya gitmek için yola çıktım. Ispartaya 50 km kala ESP lambası tekrar yanmaya başladı ve motor gücü sınırlandırıldı. Kenara zor çekebildim. Hızım 90-100km/saat civarındaydı ve normal bir sürüşte oldu tüm bunlar. OPEL Assistance yi aradım, Aracım şasi numarasını ve trafiğe çıkış tarihini istediler, ardından da derhal Isparta Servisden çekici göndereceklerini bildirdiler. 10 dak. sonra çekici aradı ve yolda olduğunu söyledi. 40 dak. içinde de ulaştı. Aracı çekiciye atıp Ispartaya yola çıktık. Yolda Opel Assistance tekrar arayıp çekicinin ulaşıp ulaşmadığının teyidini aldı. Opel Isparta servisi tahmin edemeyeceğim kadar profesyonel çıktı arkadaşlar. Hemen GM ile irtibata geçip benzer bir sorunla daha önce karşılaşıp karşılaşmadıklarını sordu. Allahtan böyle bir arıza ile bir kere karşılaşmışlar, ESP değil ama başka bir ikaz lambası benimki gibi zamansız yanıp devreye giriyormuş. Sorunun ise ana sigorta kutusundaki sigortaların bağlandığı panelde silikon kalıntılarının kalmış olmasından dolayı temassızlık yapması olarak tespit edilmiş. Servis hiçbir yere dokunmadan hemen önce sigortaları sonra da sigorta panosunu söktü. Benim sigorta panosunda da silikon kalıntıları buldular ve temizleyip tekrar sigortaları yerleştirdiler. marşa bastıklarında problem görünmüyordu ancak eleman ESP ile ilgili sigortayı ileri geri/aşağı yukarı araç çalışır halde hareket ettirmeye çalışınca gördük ki ESP devreye bir giriyor bir çıkıyor. Problemin ana sigorta panosunda olduğu belli oldu. Panoya geçici lehim yapıp Antalyaya dönmemi sağladılar. Bu arada Ispartada servisde iken Opel Assistance tekrar arayıp servise ulaşıp ulaşmadığımı ve servisin konu ile ilgili çalışma yapıp yapmadığının teyidini aldı ve işlerimin aksamaması için araç tahsis edebileceklerini söyledi. Problemin geçici de olsa çözülebileceğini gördüğüm için araç istemedim ama ne yalan söyleyeyim ilgi ve alakaları hakkında gerçekten hem hayran kaldım hem de memnun oldum. Bugün de buradaki servis, ilgili panonun siparişini verdi, garantiden değiştirecekler. Umarım değiştikten sonra bir problemle karşılaşmam. Başıma gelen bu arızayı sizinle paylaşmak istedim."*

*alıntıdır.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok tırtıklı tümsekli yollardan geçmenden dolayı sigorta kutusunda bir sorun olmuş olabilir mi? Servisteyken bunu da anlatıver..

Hızınız azaltıldı ne arkadaş yaa trafik polisimisin sen :D oldu olacak hatalı sollamalarda da "Yavaş git lan" diye uyarıversin :)

Geçmiş olsun..

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

MuratS link' Alıntı:
Çok tırtıklı tümsekli yollardan geçmenden dolayı sigorta kutusunda bir sorun olmuş olabilir mi? Servisteyken bunu da anlatıver..

Hızınız azaltıldı ne arkadaş yaa trafik polisimisin sen :D oldu olacak hatalı sollamalarda da "Yavaş git lan" diye uyarıversin :)

Geçmiş olsun..

Sağol Murat Hocam :) Büyük ihtimalle ufacık bir şey ama takılıyor kafaya işte :))

"Oradan sollama yapma birader, hızını keserim" diyor :D

firakog

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba mücahit kardesim
bir süre önce bendede esp uyarısı verdi opel asistanı aramıstım aksam saatleriydi motoru kapatın falan dedi hiç bişe yaramadı tekrar çalıştırdıgımızda sonra araba sabaha kadar durdu ben bi 300 km yol yaptım servise girdim esp uyarısı gitti cihaza taktılar hiç bir sorun kayıt yok dedi muhtemelen kafası karısmıs yada size anlık uyarı yapmıs biras daha sakin sürmeyi deneyin dedi yada yokuşa falan parkettiysenız dedi sagolsunlar baslarından salmadılar ilgilendiler ama bişe çıkmadı bence hiç kafana takma bişe çıkmaz inşallah :) :-\

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

firakog link' Alıntı:
merhaba mücahit kardesim
bir süre önce bendede esp uyarısı verdi opel asistanı aramıstım aksam saatleriydi motoru kapatın falan dedi hiç bişe yaramadı tekrar çalıştırdıgımızda sonra araba sabaha kadar durdu ben bi 300 km yol yaptım servise girdim esp uyarısı gitti cihaza taktılar hiç bir sorun kayıt yok dedi muhtemelen kafası karısmıs yada size anlık uyarı yapmıs biras daha sakin sürmeyi deneyin dedi yada yokuşa falan parkettiysenız dedi sagolsunlar baslarından salmadılar ilgilendiler ama bişe çıkmadı bence hiç kafana takma bişe çıkmaz inşallah :) :-

Merhaba Arif, dün aracım servisteydi ilk baktıklarında sorun tespit edememişler. Sonrasında bizimkiler "sigorta kutusuna bakın" dediğinde tekrar kontrolden geçirmişler ve MEPS (yazılışı böyle mi bilemiyorum) kutusunda gevşeme varmış onu sıkmışlar 10 dakikada işlem tamam :)

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

öyle basit çözülmesi güzel olmuş en azından araba kurcalanmamış.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

veysel 44 link' Alıntı:
öyle basit çözülmesi güzel olmuş en azından araba kurcalanmamış.

Çok şükür valla. Ben başka sorunlar çıkar diye tahmin ediyordum ama daha 5,5 aylık araç, 12.000 KM civarında eğer problem çıkartsaydı OPEL'den soğurdum sanırım... Bu sorunun kolayca çözümlenmesine rağmen, aracım servisteyken eski aracımla gezdim (Skoda Fabia 1.4 TDI (2006)) İnanın, gaza basarken, çukurlara girerken, ani manevralar yaparken hiç bir tereddütüm yok. 250.000 Km civarında ve "TIK" demiyor araba MAŞALLAH.