Hızınız azaltıldı!

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere aracımı 11.500 KM civarına getirdim. Şu an İstanbuldayım. Havalar da sıcak olduğundan yarım saat önce aracımı çalıştırır çalıştırmaz klimayı son ayarına getirdim. Üfledi falan, gayet güzel bir şekilde. 10 dakika sonra "bink bink" etti ekrana bir baktım "acil servise götürünüz" gibi bir mesaj çıktı ardından ESP uyarısı verip sonra da "hızınız azaltıldı" dedi. Hızım azaltılınca gaz verdiğimde çok yemiyordu. Kapattım açtım, düzelmedi. Sonra aracı stop ettirip 10 dakika bekledikten sonra direk benzinle çalıştırdım ve düzeldi. Hem hız azaltılma olayı geçti hem de uyarılar kalktı.

Şimdi; sorun nedir, nereden kaynaklanmış olabilir?

Şu anda ne yapmam gerekli?

Cevaplarınız için teşekkürler :)

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Hızınız azaltıldı!

madmax50 link' Alıntı:
Mücahit ESP sensörü sorunu sanırım, daha önce birkaç arkadaş daha yaşamıştı. Önemli bir durum değil Ankara'ya gelince serviste sensör ve kabloları kontrol edilir.

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?;topic=4186.0

İçim rahatladı kardeşim sağolasın :) gerçi yine rahattı içim, hatta problem geçer geçmez dış yıkama yaptırdım. Başında saatlerce oturup yas tutmadım :D

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben gaz yememe durumunu kışın yaşadım 2 - 3 kez ama nedenini biliyordum -26ya uyanan aracımın mazotundaki yoğurtlaşma

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçen sene bakım için opaktayken aynı sorunla lpg li astra edition gelmişti, esp uyarısı veriyordu araç. Servisteki usta lpg ile ilgili bir sorun dedi ve lpg ye birşeyler yaptı, araç düzelmişti. Esp ile ne alakası olduğunu anlıyamadım ama sorun düzelmişti. Tabi sizdeki sorun aynımıdır bilemiyorum. Aklınızda bulunsun.

cenko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mücahit geçmiş olsun,benim aracımda 2000 km deyken,normal çalıştırdım yola çıktım,sokaktan ana yola döndüm birden araba gaz yemiyor.Durdum stop ettim tekrar çalıştırdım,aynı değişen bir şey yok.Servisi aradım getirin hemen bakalım dediler.İşlerimden dolayı hemen gidemedim,1 saat sonra aracımı çalıştırdığımda hiç bir şey yoktu,gayet güzel gaz yiyor, neyse serviste makinaya bağladılar, eleman birşeyler söyledi bir arıza gözükmüyor diye ,sonra dışarıda 3 dakika yüksek devirde gaz verdi, tamam şimdi düzelir bir daha yapmaz diyerek beni gönderdi.Arabam şu an 8000 Km'de birdaha da öyle bir olay yaşamadım,İnşallah yaşamam da..Allah hepimizin araçlarını kazadan beladan korusun...

hosta1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Mücahit ESP sensörü sorunu sanırım, daha önce birkaç arkadaş daha yaşamıştı. ֖nemli bir durum değil Ankara'ya gelince serviste sensör ve kabloları kontrol edilir.

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?;topic=4186.0

Kardeş,m çok geçmiş olsun aman dikkat et oralarda bak bizlerde yokuz. Araban filan kirlenmiştir şimdi senin yarın getirde bi yıkayım.  ;D 
Mustafa sende astra üzerinde master yapacan yakında. Geçen aracın göğsü iki dakkika söküp takman, verilen arızaları hemen bilmen, aracın  parçaları konusundaki geniş bilgin takdiri hakediyor kardeşim. Senin gibi arkadaşımız olduğu için şanslıyız... greatt

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Yolda gelirken 1-2 defa verdi yine kapatıp açıyorum 2-3 defa, sonra düzeliyor. Dün tırtıklı (bayağı hendekli) yoldan uzun süre devam ettim bu yüzden oldu sanırım... :(

zurebedu.jpg

nedazene.jpg

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İlk açtığınızda ekrandan silinince direk esp ve tc'yi kapatın eğer tekrarlıyor ise denildiği gibi sensör sorunlu tekrarlamıyorsa esp'nin kendinde bir hata olabilir.