Her babayiğit yapamaz dediler ve yapamadılar...

DalyaNTurguT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar, Maslak Atatürk Sanayi'sindeki OPC Özel Servisi'nde, ''her babayiğit yapamaz'' dediler. Triğer setimi değiştirdiler ve sonrasında ortaya çıkan rolantide silkeleme sorununa, bunda birşey yok bu motor silkelemiyor diyerek, beni 3 ay oyaladıktan sonra en sonunda, sanayinin çıkışında yetkili servis var, git oraya baktır diyerek başlarından savdılar. Ben o yetkili servise gittim ve silkeleme olduğunu, triğer set değişimi sonrası olmasından dolayı muhtemelen sente kaçıklığı olduğunu söylediler ama, ben o kovulur gibi gönderildiğim OPC servisine bir dahada geri dönmedim. Niye döneyim ki; 3 ay koşuşturmamın birinde, Sedat Usta sen bu motoru çok dinliyorsun, açacaksın teybin sesini ses mes, silkeleme dinlemeyeceksin demişti... Bir sene keyifsizce kullanışımdan ve topu topu 5bin km sonrasında, motorun kayış bölgesinden gelen ses üzerine en yakın özel opel servisine giderek baktırdım. V kayışını söktürdüm ve motoru çalıştırıp dinledik ses tekrar geliyordu. Usta muhtemelen triğer setden dedi. Ve maalesef triğer bölgesini açtığımızda, benim ısrarla söylemem üzerine senteye bakıldı. Sente bozuk çıktı ve kayışta nasıl oluşmuşsa hafif bir boşluk vardı. Usta kayışı çıkardı, triğer kayışın dişsiz olan tarafının tiftik, tiftik zedelenmiş olduğunu gördük. Benim orjinalini takın dememe rağmen, abi neden fazla para veresin, bizim takacağımız triğer setide aynı fabrika üretiyor. Sadece etiketi farklı orjinalinden tek farkı bu dedikleri kayışa, usta bu yan sanayi, set ve devirdaiminde yan sanayi dedi. Bozulmasına şaşmamak lazım ve iyi yırtmışsın kayış kopsaydı vay halineydi dedi. Bunun üzerine o yüzüme bakmayan OPC servisini aradım, ÖMER usta ile konuştum ve anlattım. Bana bize gelecektin biz sökecektik, ancak o zaman değiştirirdik dediler. Bu cevaba şaşırmadım çünkü; 3 ay boyunca silkeleme var diye peşinden koştuğum servis, bir şekilde çamura yatacak ve o seti garanti kapsamında değiştirmeyecekti. Velhasılı daha da beni kazıklayabileceklerini sanmıyorum. Bir daha o Maslak Atatürk Sanayi'sindeki OPC Servisine gideceğimi de sanmıyorum. O kadar moralim bozuk ki; tam 1 yıldır motordan zevk almıyorum ve her servise gitmem gerek dediğimde evde hanımla kavga ediyorduk, doğal olarak o kadar para verdin halamı sorunlu bu araba diye... Burası başımızdan geçenleri paylaştığımız, iyi yada kötü durumlarda birbirimizi uyardığımız, bir forum olarak gördüğüm için bunları yazdım. Azda olsa sakinleştim sayılır ama, bu akşam yine evde kavga var. İşgüzar bir servisin yüzüne 650 lira triğer setine ve 250 lirada ustaya yarın para ödemem gerekiyor. Saygılarımla... (Parça yetkili servisten faturalı olarak gelecek...)

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malesef böylee usta geçinen çakallar varrrr anlık kazançlar için geleceklerini yaktıklarından haberleri yokkkk

bu durumda uğraşıpta sonuca ulaşamamk ve yanlış anlaşılmasın enayi yerine konulmak adamın canını sıkıyorrr buna benzer problemi ben corsa dan önce reno clio da yaşamıştımm en snunda arabayı satıp corsa ile mutluluğu yakaladımmmm

geçmiş olsunnn bundan sonra inşallah sorun kalmazzz

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. gideceğiniz usta yada servisi mutlaka araştırmak gerekiyor. böyle kendini bilmez kimselere ALLAH kimseyi düşürmesin

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük çaplı bakımlardan önce rasgele bir servise gitmek hiç akıl işi değil,önceden araştırmak gerek,işçilik ve malzeme kalitesi ön planda olmalı..fiyat konusu daha sonra bi şekilde pazarlıktır taksittir halledilir...geçmiş olsun,referans almadan büyük çaplı masraf gerektiren bakımlara girmeyin bir daha;)

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben her koşulda servis öneriyorum.En azından muhattapınız oluyor. Pahalı diyoruz ama aracı alırken mılyarlar verıyoruz. En basitinden lastiklerin 4 tanesi 700-1000 civarında ama onlara bile para vermiyoruz.Eğer lüks araçlara biniyorsak maqliyetini düşünmeyeceğiz...

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gecmis olsun.. parayla rezil olmak demek bu galiba :(
Ist da her turlu servis islerinde Bahar Motorsport u tavsiye ederim..
kazasiz belasiz kullanmaniz dilegiyle..

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bütün forum sitelerine yaz bu yazını

06GSİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba...gerçekten sikintili durum..ama kendileri kaybeder.allah sabir versin böyle ustalara düşürmesin..

DalyaNTurguT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malesef böylee usta geçinen çakallar varrrr anlık kazançlar için geleceklerini yaktıklarından haberleri yokkkk

bu durumda uğraşıpta sonuca ulaşamamk ve yanlış anlaşılmasın enayi yerine konulmak adamın canını sıkıyorrr buna benzer problemi ben corsa dan önce reno clio da yaşamıştımm en snunda arabayı satıp corsa ile mutluluğu yakaladımmmm

geçmiş olsunnn bundan sonra inşallah sorun kalmazzz
Çakal ki; ne çakallarmış anlatamam. Arabamın neresine el attılarsa hayır gelmedi, tekrardan başka bir yerde düzelttirmek zorunda kaldım...

geçmiş olsun. gideceğiniz usta yada servisi mutlaka araştırmak gerekiyor. böyle kendini bilmez kimselere ALLAH kimseyi düşürmesin
O zamanlar, bu foruma üye değildim ve başka bir opel forum sitesinin, ileri gelenlerinin vasıtası ile, oraya yönlendirildim. Hatta o sitede bayağı bir maceram oldu, laf söyletmediler ustalarına, beni forumdan banladılar sanırım, birkaç gün giremedim sonra, nedense birgün denerken girebildiğimi gördüm. Bu yazımı orayada yazdım, bu sefer kesin banlarlar gözüyle bakıyorum.

büyük çaplı bakımlardan önce rasgele bir servise gitmek hiç akıl işi değil,önceden araştırmak gerek,işçilik ve malzeme kalitesi ön planda olmalı..fiyat konusu daha sonra bi şekilde pazarlıktır taksittir halledilir...geçmiş olsun,referans almadan büyük çaplı masraf gerektiren bakımlara girmeyin bir daha;)

Ben her koşulda servis öneriyorum.En azından muhattapınız oluyor. Pahalı diyoruz ama aracı alırken mılyarlar verıyoruz. En basitinden lastiklerin 4 tanesi 700-1000 civarında ama onlara bile para vermiyoruz.Eğer lüks araçlara biniyorsak maqliyetini düşünmeyeceğiz...
Haklısınız arabayı alalı 1.5 yıl oldu ve ben bu arabaya bu son masrafıyla birlikte toplam 6.500 tl masraf yaptım. Evde huzur kalmadı... Yetkili servise gitseydim, belki birazcık daha fazlasını verecektim ama, en azından yan yattı çamura battı durumu olmazdı.

gecmis olsun.. parayla rezil olmak demek bu galiba :(
Ist da her turlu servis islerinde Bahar Motorsport u tavsiye ederim..
kazasiz belasiz kullanmaniz dilegiyle..
Teşekkürler...

bütün forum sitelerine yaz bu yazını
Zaten topu topu 2 tane opel forumunu biliyorum ve kayıtlıyım onlarada yazdım. Facebook sayfamada ekledim yazımı, vatandaşı uyarmak için elimden geleni yapacağım ki; onlarında canı benim gibi yanmasın.

Herkese merhaba...gerçekten sikintili durum..ama kendileri kaybeder.allah sabir versin böyle ustalara düşürmesin..
Aminnn... Öyle ustalar ki; mekanikçisinden elektrikçisine ellerinden bir iş gelmiyor. Nereye el attılarsa bozdular yarım yamalak düzelttirinceye kadar aylarca git gel yaptım. En sonunda başlarından savdılar, yüzüme bakmadılar bile...

yasin90

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok gecmis olsun

baslığınızı değistirin ki google aramalarında da ilk sayfada cıksın

misal; ''X şirketi yapacağım dediğini yapamadı'' gibi bir baslık atın ve altına olayı yazın herkes okusun ;)

forumdonanımhaberede bir baslık acın ;)