hata kodu P380 nedir

nominal69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaşlar avrupanın benzini farklıdır belki. kurum felan yapmayınca temizlikte olmaz. öyle demi ama yanlış mı düşünüyorum:)

starterbox

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
arkadasim veya sevgili arkadaslarim tamir konusunda biz hepsinden üstünüz akilli kafasi calisan tamirciler ve pratik türk zekasi bu isin icine girince oluyor. ha almanyada ustalar yokmu var biraz önce servise gittim bujileri ismarladim ellerinde yokmus yarin gelecek o tamam ama sefi buldum ve sordum ne kadar degistirme el emegi diye adam dedi 50 € tamam dedim sonra dedi bu kesin fiyat degil daha arada baska seyler olursa mesela buji kirilirsa cikartirken motor kafasini acmam gerekir ve buda sana pahaliya mal olur dedi en iyi si sen git kendin taktir dedi ve bende tamam dedim ve ciktim simdi buradaki ustaligi cocukta yapar bir sey bozukmu ugrasmaz alman milleti eksoz delikmi tamir onlar icin ilginc bir durum degismesi normaldir ha biz ne yapiyoruz gene türk tamircilere gidiyoruz hem paramiz almana gitmesin hemde türk kazansin hem de gidince dükkana bir sohbet eder cay iceriz diye durum bu tamirde hic bir dünya devleti bizi gecemez bu kesin ha simdi benim motoru kapatirken gelen sallantidami bujiden usta derse sevinirim yoksa yarin degisecek görecegiz bunu servisteki sefe sordum adam 200 bin olmus araba daha buraya geliyor gibisinden konustu yani almanlar icin 200,000 km deki bir arabayi at gitsin

starterbox

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
ha sunuda söyleyim bu almanlar sizin ayaginizin tozu bile olamazlar vesselam

sahlan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar ben egr kapatmayi hollanda da bir sitenin form bolumunde gordum inanin benzinden falan fark etmiyor sorun burda da ayni egr herkez kapattiriyor ustalik burda cok pahali turklerin cogu tamirci acti ama yaptiklari isler sok tak onuda kestiripde arizayi bulabilirse ustalar kizmasin ama eski ustalik turkiyede de artik yok tamircilik biti artik tamir yok sokup yenisini takmak var bir nevi montaj arkadaslar belki ustalar kizacaklar ama onlarda hak verirler ornegin ben opel servisi olsam bu en cok ariza veren egr yi tamir etmeyi bulurdum sokup takmaktan ziyade ..
Barboros Serin..

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar ben egr kapatmayi hollanda da bir sitenin form bolumunde gordum inanin benzinden falan fark etmiyor sorun burda da ayni egr herkez kapattiriyor ustalik burda cok pahali turklerin cogu tamirci acti ama yaptiklari isler sok tak onuda kestiripde arizayi bulabilirse ustalar kizmasin ama eski ustalik turkiyede de artik yok tamircilik biti artik tamir yok sokup yenisini takmak var bir nevi montaj arkadaslar belki ustalar kizacaklar ama onlarda hak verirler ornegin ben opel servisi olsam bu en cok ariza veren egr yi tamir etmeyi bulurdum sokup takmaktan ziyade ..
Barboros Serin..
2 tane z motor egr si parçaladım inceliyorum binceliyorum yok yok yok olmuyor adamlar öyle bı yapmışlarkı açmak mumkun değil illakı keserek acıyorm ordakı sıbop bıle bı değişik sistem o sıbopla oynama yapmaıyorsun onuda kesmen gerek. dusunuyorum tasınıyorum olmuyor. bı kaç fıkırım var onları deneyecem ama sıstem zaten dandık. egr dedıgın hava emiş sistemlı olacak elektronık kontrol olacak ama sıbobu emiş çekecek.

sahlan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astram ben onu acmak icin soyle bir baktim bunu acman icin delik iclerinde sanki vidalari sikip koparilmis gibi pres deyil elimde eski birtane olsa inan cozerim elekronik kismi haric mekanikde gormem yeterli icini acarken kucuk bir tig ile o vidalari arkadan delerek curutup acabilirsin..
Barboros Serin..

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astram ben onu acmak icin soyle bir baktim bunu acman icin delik iclerinde sanki vidalari sikip koparilmis gibi pres deyil elimde eski birtane olsa inan cozerim elekronik kismi haric mekanikde gormem yeterli icini acarken kucuk bir tig ile o vidalari arkadan delerek curutup acabilirsin..
Barboros Serin..
o kırmıs sandıgın cıvalar aslında kırılmıs degıl o cıvatanın uc kısmı esas cıvatanın bası içerde:) fotolamayı unuttum keske fotosunu cekseydım. sandıgın gıbı bırsey degıl bır tane bobın var bobın sayesınde cekıyor sıbobu en usttede bı konum sensöru var. o sensör sayesınde yakıyor arıza lambasınıda. hatta egr nın söketının takıldagı yerlerın ıkı kenarında kı kucuk kapakları acınca bobının ucları gözukur. 12 v vererek temıleme esanasında sıbobubu calıstırarak kurumları temızleyebılır

starterbox

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
selam kardesler bu gün buji leri aldim üc tanesi cikti ama bir tanesi cikmadi ne yapmak gerek cikmiyor bir türlü kirariz kafasini diye korktuk kirilirsa motor sökülür dedi tamirci bende dedim soguk havada yapalim diyé acaba faydasi olurmu sogzuk havanin selamlar

sahlan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardes bu sogukla alakasi olmaz metal sicakken daha cabuk coze bilirsiniz motorun sogumasinda farklilik gostermez ,buradan ahkam kesmis olmayayim, ama bunu dene cozmen gerekir simdi motoru calistirin bu cozulmeyen bujinin kablosunu cikarin belki motor duzensiz calisir biraz ne zaman kafa isinmaya basladi o an stop edip cozmeyi deneyin amac buji isinmadan disindakini sikilan yeri isinip biraz gerilmesi bunu denersen olabilir birde su tamircilerde vida sikan havayla calisan tabancalar var soyle tamircine onla denesin cunku sen duz bir basinc uyguluyorsun bujiye cozulmuyor bu tabanca darbeyle vurdugu icin cozulecektir insallah yardimim dokunmustur dene cozulurse haber ver biraz havaya girelim:)))
Barboros Serin..