Harici Navigasyon Cihazları

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Harici Navigasyon Cihazları

onderak link' Alıntı:
allahın işimi ne bilmiyorum...
babamın jipinde geri görüş kamerası var...
ona güvenipde yanaşamıyorum ben bir yere..!!
görüş açısı çok tuhaf geliyor...
sanki arkada ki nesneye vursam bile,
bu kameralar daha hala arkada yer varmış gibi görüntü veriyor bana..
yani beş para etmez geri görüş kamerası hikayesi bence...

2) görüntü kalitesi arıyorsanız... daha büyük ekrana sahip olan harici navigasyonları seçme hakkınız var...

3) arabanın içinde ömrünüz uzun yolda geçmiyorsa, navitech'in şarj ömrü sizi 400 km yol boyunca idare eder..
bu sayede şarj kablosunu takılı şekilde kullanmak zorunda kalmazsınız... ( 4 saatlik şarj ömrü )
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=2268.0

bu saydığım nedenlerden, dahili navigasyonlar bence 1000 tl 'yi bile hak etmiyorlar :)
burakın 2000 - 3000 tl'yi hak etsinler :)

biz görüş açımızı kısıtlıyor diyorken, siz daha büyük ekrana sahip navi diyorsunuz. Perde misali yani :)

Siz 400 km lik yolu navitech le şarjla geçin ben de taksim meydanında eşek gibi bağırırım. 400 km yi normal şartlarda ancak 5 5.5 saatte gidersiniz ki o cihazlar hiçbir zaman kağıt üstündeki süresini görmez. Zaten 2-4 saat olarak geçiyor. Bende iki tane var birinin pili değiştirilebilen cins. Bu cihazlar 2 3 ay sonra en fala en fazla 1.5 2 saat dayanıyor o da en iyi ihtimalle. Gömülü cihazların CAN protokolü bile bizim mobil cihazları ezer geçer.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
fiyatın daha ucuz olması bencede gerekir ama geri dönüş kamerası çok net ve benimkinde ekranda sıfır yanaşınca gerçekten tam sıfır yanaşmış oluyorsunuz alışkanlıkla alakalı
katılıyorum fiyatların 1000-1300 civarı olması gerekir normal şartlarda
geri görüş kamerasını da ben de aynı şekilde sıfır yanaşabiliyorum çokca kullanıyorum

ancak sadece navigasyon ihtiyacı olanlar için fiyatı gerçekten yüksek ve harici naviler bu özellikler kullanılmıyorsa
gayet tatmin edici

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

eketen link' Alıntı:
biz görüş açımızı kısıtlıyor diyorken, siz daha büyük ekrana sahip navi diyorsunuz. Perde misali yani :)

Siz 400 km lik yolu navitech le şarjla geçin ben de taksim meydanında eşek gibi bağırırım. 400 km yi normal şartlarda ancak 5 5.5 saatte gidersiniz ki o cihazlar hiçbir zaman kağıt üstündeki süresini görmez. Zaten 2-4 saat olarak geçiyor. Bende iki tane var birinin pili değiştirilebilen cins. Bu cihazlar 2 3 ay sonra en fala en fazla 1.5 2 saat dayanıyor o da en iyi ihtimalle. Gömülü cihazların CAN protokolü bile bizim mobil cihazları ezer geçer.

- 400 km yolu şehirler arasında gidersiniz zaten...
düz bir yolda da, 100 km yol 1 saatten az bir zamanda gidilir...

- görüş açımızı kapatıyor diyorsunuz, sürekli keskin sağa dönüş yapmıyorsunuzdur sanırım...
kapatacak bir şey yoktur bu sebeplen :)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onderak link' Alıntı:
- 400 km yolu şehirler arasında gidersiniz zaten...
düz bir yolda da, 100 km yol 1 saatten az bir zamanda gidilir...

- görüş açımızı kapatıyor diyorsunuz, sürekli keskin sağa dönüş yapmıyorsunuzdur sanırım...
kapatacak bir şey yoktur bu sebeplen :)

şehirler arası olması fark etmez. 400 km yi 4 saatte geçebilmeniz için ortalama hızınızın 100km\h olması gerektiğinin farkındasınız değil mi? Ve ortalamada 100 km\h hızı nasıl sağlayacağınızın... Kaldı ki 4 saat gitmiyor şarjı. Kimse bukadar gidiyor diyerek almasın, yanıltıcı olmamak gerek kendimizi kandırmayalım.

Görüş açısına gelince 3.5 inç olanlar nispeten rahatsız etmiyor hele halil bey gibi sol tarafta kullanabilirseniz, ancak ben orada kullanamıyorum. 4.3 ve üzerleri ise oldukça kısıtlayıcı. En azından tam gözünüzün önünde olması bence dikkat dağıtıcı. Bir de gömülü cihazlar gibi 7 inç olanını düşünemiyorum bile :)

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

Walla ankara istanbul arasi gibi uzun yol otobanlarinda 400 km dediginizi en fazla 3 saatte bile gidiliyor..

Buyukluk konusu sorunuda size kalmis bir takinti, bu durumun sizi rahatsiz etmesi..

Tipki sarj kablosunun takili olmasi durumunda rahatsiz olmaniz gibi :)

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar bu navigasyon işine toptan bir çare bulmak lazım. Ben dahili necox yada cylone 500 almayı çok istiyorum ama gerçekten fiyatı biraz abartı. şöyle düşünün 1,5 bin tl adamlar ipat lablet pc veriyor. Samsung Galaxe lableti var Sonuçta dokunmatik ve incecik. Ben laplet pc üreticisi olsam her marka araca göre dahili ve sökülebilen pratik bir cihaz yapardım ve mükemmel satış rakamlarına ulaşırdım. ևok istiyorum araç içine dahili navigasyon takmayı ama fiyat gerçekten pahalı. Arkadaşlar bir şeyler yapıp bunu  tek bir yere sipariş verip toptan alsak acaba fiyatı ne kadar aşağı çekeriz. Yada nasıl bir çözüm yolu bulabiliriz. ?

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vigilante8 link' Alıntı:
Arkadaşlar bu navigasyon işine toptan bir çare bulmak lazım. Ben dahili necox yada cylone 500 almayı çok istiyorum ama gerçekten fiyatı biraz abartı. şöyle düşünün 1,5 bin tl adamlar ipat lablet pc veriyor. Samsung Galaxe lableti var Sonuçta dokunmatik ve incecik. Ben laplet pc üreticisi olsam her marka araca göre dahili ve sökülebilen pratik bir cihaz yapardım ve mükemmel satış rakamlarına ulaşırdım. ևok istiyorum araç içine dahili navigasyon takmayı ama fiyat gerçekten pahalı. Arkadaşlar bir şeyler yapıp bunu  tek bir yere sipariş verip toptan alsak acaba fiyatı ne kadar aşağı çekeriz. Yada nasıl bir çözüm yolu bulabiliriz. ?
ben ankara için sordum, servisin elemanı necvox bayisinden fiyat aldı. 50 tane de alsan 2.100tl gibi bir cevapla döndü. adamların tuzu kuru çünkü talep var. halbuki bunun orjinali alman malı cd500 1.800tl. necvox yada cyclon alemi cihan olsa hem orjinal mal değil hem de çin malı. dışarıda bunlar 300 - 400$ ama memlekette 2.000tl tek kelimeyle kazık. talep olmasa tıpış tıpış fiyat düşerler. çok istememe rağmen hem pahalı geldiği için hem de bu fiyata satmalarına sinir olduğum için alamıyorum.

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet görüşlerinize aynen katılıyorum hlb bende çok istiyorum gerçekten aracın içersine ayrı bir hava katıyor. Sanırım hepsi ağız birliği yapıp bir kartel oluşturmuşlar. Sonuç olarak kesinlikle fiyat kazık, Necvox ta ceylon da aynı ayrıca ve çin malı, dışardan getirme yöntemi var mı acaba? Eskiden tırcı abiler vardı. Araba parçası getirirlerdi. Öyle bir tanıdık ta yokki

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

ya arkadaşlar aracın garantisi olmasa,
gidin oto yıkamacılarında bile arka koltuklara bile görüntü aktaran ne sistemler var...
en kralı bin tl bile değil, onlara yaptırın madem bu kadar istiyorsunuz diecem ama,
araçın garantisi var işte..... aksesuarcıya bırakılmaz bu iş :)

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar bu navigasyon işini baya araştırmış biri olarak şunu belirtim kesinlikle Android diyorum ve yaygınlaşana kadar beklicem en dogrusu bu