Harici Navigasyon Cihazları

turnus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Harici navigasyon cihazı almayı düşünüyorum.
2000-2500 tl vermek istemedim orjinal navigasyona (okuduğum kadarıyla biçok kişide çalışmıyormuş)
cyclone güzel fakat orjinalin yerini hiçbirşey tutmaz dedim.
sonuç olarak bu noktaya geldim.  noell

Piranha almaya karar verdim.
Bluetooth lu, 3D haritalı ve ömür boyu ücretsiz güncelleme.  045thumbsup

linki:
http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?Categoryid=257643&Productid=otpirgalileo
thnxx

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Harici Navigasyon Cihazları

Piranha en çok tercih edilen harici navigasyonlardan biri
haritası zaten başarsoftunmuş, hepsiburada da 5 üzerinden 4 almış zaten
orada kullanıcı yorumlarını okuyun mutlaka, eksi yönleri var mı diye

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

En günce ve kullanışlı navigasyon benimki yani sokakta ki  esnaf  :)  selamünaleyküm dedim mi  nokta atışı ile gideceğim yeri söyleyiveriyorlar :)

turnus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

avukatakın link' Alıntı:
En günce ve kullanışlı navigasyon benimki yani sokakta ki   esnaf  :)   selamünaleyküm dedim mi   nokta atışı ile gideceğim yeri söyleyiveriyorlar :)

o da güzel de :)

şehir dışında napıcaz, esnaf bulamazsak  special_Partyman

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vallaha ben de navitech almıştım geçen sene,gayet kullanışlı çok memnunum ocak güncellemesini yaptırmadım,ama bir ara hallederim.Kısa sürede bağlanıyor uyduya ve araçla mili miline gidiyor.2010 haziranda 190 TL'ye almıştım.

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende nokia e 72 aldım:) inanmazsınız ama mükemmel bi navigasyonu var:) zamanlaması ve haritası süper.)

emhasuya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim araçta CD500 var. Aldığım zaman araçla birlikte geldiği için mecburen 1.500 TL daha verip almıştım. Benim aldığım zaman ülkemize sınırlı sayıda araç geliyordu. Kullandığım 2 cep telefonunda da igo8 ve igo amigo yüklü olduğundan araçtaki navigasyon işe yarasa bile fazlalık olacaktı. Fakat gelin görün ki araçtaki navigasyonun renkli ekran haricinde hiçbir işe yaramadığını gördüm. İstanbul içinde bile işe yaramıyor. Bunun yanında telefonumdaki haritalar ülkemizin en ücra köşesindeki köylerin yollarını bile göstermekte.

Eğer grafik ekran alsaydım ben de sonradan 2000 tl verip cyclone takmayı düşünebilirdim. Ama CD500ü çıkartıp taktırmak bence çok gereksizce olurdu. Taktıracağım alet 3500-4000 TL'ye gelmiş olacaktı ve üstteki navigasyon antenini kullanamayacaktım. Cyclone'nun ekstradan antenini kullanacaktım.

Bundan dolayı gidip kendime 1000-1200 TL'lik iyi bir PDA alırdım (HTC Desire HD veya Samsung Galaxy S). İgo8 yüklerdim. AUX girişinden araca bağlardım. 150 TL'ye iyi bir bluetooth araç kiti alırdım. Bir de navigasyon tutucu alırdım. DVD için ise 500-600 TL'ye netbook alıp araç AUX'una takardım. Aldıklarım toplam 2000 TL'yi bulmazdı, fakat elimde iyi bir PDA ve NEtbook olurdu.

Bir de aracı satarkan yapacağınız zararı da düşünün. Satış yaparken aldığınız aksesuarlar para etmiyor, sadece çabuk satılmasını sağlıyor.

Eksiğiniz Navigasyon ise size tavsiye edeceğim Navitech 210f olurdu. İgo8 yükleyip internetten istediğiniz zaman Başarsoft haritası yükleyip güncellersiniz, gerçi aldığınızda 1-2 sene güncelleme gereği bile duymazsınız. 259 TL'ye heryerde bulabilirsiniz. Piranha gibi bir alet içerisinde birden fazla alet olan (TV) şeyleri almamayı kendime adet edindim. Nedeni ise seneler önce aldığım bir televizyondaki VCD çalar idi. VCD çalar bozulduğunda televizyondan mahrum oluyordum, VCD çalar çabuk bozuluyordu. Sonra keşke VCD çalarlı televizyona verdiğim ek parayla normal bir tv alıp ekstradan iyi bir VCD çalar alsaydım dedim. Ogün bugündür bu işi kendime prensip edindim. Tabi şansınıza kalmış hiç bozulmayabilir de. Bir arkadaşım almıştı 2 gün sonra alet bozuldu geri verdi Piranha'yı. Gerçi sonuçta kul yapısı hiçbirinin bozulmama garantisi yok.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

avukatakın link' Alıntı:
En günce ve kullanışlı navigasyon benimki yani sokakta ki  esnaf  :)  selamünaleyküm dedim mi  nokta atışı ile gideceğim yeri söyleyiveriyorlar :)

tabiki sizinki de iyi bir yöntem:) bende necvox navigasyon var. igo8 yazılımı ve başarsoft haritaları yüklü. geçen haftasonu istanbula gittim. gerçekten çok kullanışlı ve çok işime yaradı

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erdem bey sanırım forumda cyclone marka dışında navi kullanan bir tek siz varsınız biz cd400 araç sahipleri için necvox navigasyonun arayüzüne, kullanımına dair fotograf yada video yükleyebilirseniz çok sevinirim bizde karşılaştırma yapma ve bilgi edinme fırsatı buluruz saygılar..

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahadirusta link' Alıntı:
erdem bey sanırım forumda cyclone marka dışında navi kullanan bir tek siz varsınız biz cd400 araç sahipleri için necvox navigasyonun arayüzüne, kullanımına dair fotograf yada video yükleyebilirseniz çok sevinirim bizde karşılaştırma yapma ve bilgi edinme fırsatı buluruz saygılar..

en kısa zamanda fotoğraflarını çekip yüklerim.
necvoxun cyclonedan tek farkı arayüzü. onun dışında kullanımıyla ilgili hiç bir fark yok. menüler, dvd player, ipod, mp3 player aynı.  bir de navigasyon olarak igo8 programı ve başarsoft haritaları yüklü. cyclone farklı bir program kullanıyor bildiğim kadarıyla