Harici Navigasyon Cihazları

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Harici Navigasyon Cihazları

Benim cyclone taktırmamın en önemli 2 nedeni bluetooth ve geri görüş kamerasıydı. Onun dışında konsolda müthiş bir görselliğe sahip olmasınında bunda payı büyük. İşin aslı navigasyon özelliğini pek kullanmıyorum, o cama takılan 200-300 tl lik navigasyonlarda hiç hoşuma gitmiyor.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Navigasyonu büyük şehirlerde gezerken kullanıyorum, ayrıca film izleme olanağı ve geri görüş kamerası da memnun olduğum yönleri, konsola da çok yakışıyor ama 2500 liraya varan fiyatını düşündüğümde fayda / fiyat oranı giderek iyileşen harici navigasyonlarda mantık açısından çekici gelebiliyor.

Bende aslında neredeyse hiç kullanılmamış bir Navking cihaz var ama hiç memnun kalmadım ve bir süre sonra kendiliğinden bozuldu, ölyle duruyor şimdi rafta!

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onderak link' Alıntı:
[quote author=eketen link=topic=387.msg47197#msg47197 date=1316460308]
benim navitech qx432 ve px215f cihazlarım var. Bizzat kullanıp denemiş biri olarak 215 çok daha iyi. Aynı rota planlamasında iki cihaz birbirinden farklı rota seçiyor.  Ö‡izdiği rotayı beğenmeyip (kendinizin biryere kadar bildiğiniz yollarda) yolunuza bildiğiniz yere kadar devam etmek istediğinizde 432 inatla sizi geri döndürmenin peşinde ve epeyce bir sürede bundan vaz geçmiyor. 215 ise ilkini atladınız ikinci yönlendirmesini de atlarsanız anında alternatif rotayı seçiyor. Bu nerede önemli eğer seçtiği yol kapalı ise yol değişmişse ve siz o yolu istemiyorsanız bocalama evresi geçirmemek adına. Tabi alternatif rotaları seçiyor rota planlıyorsunuz da 432 nin rota sistemi benim açımdan çok saçma. İnce ince orayı dahil et burayı çıkar insana eziyet. 215 ile çok kolay ulaşabildiğim güzergahı resmen rezil ediyor. QX432 de 500 serisiyle aynı sistem diye biliyorum Aradaki fark sadece ekran boyutu ve pilin dahili harici olması gibi özellikler. Navitech bütün bunlara rağmen oldukça iyi bir marka özellikle haritasının Başarsoft olması ve en son GPS chipleri ile yüksek performanslı işlemcileri kullanması bakımından. Ancak bu qx serisinin rota planlama olayına gerçekten el atmaları gerek. Bir de bir arkadaşımda Next in cihazı var O da gerçekten çok kaliteli.

http://www.hepsiburada.com/Liste/next-ye-g-525-5-atlas-5-600mhz-fm-verici-primo-12-navigasyon-cihazi/ProductDetails.aspx?productId=otnextye-g525&categoryId=257643

Bu cihaza da bakabilirsiniz ayrıca.

navitech'de:
- rota hesaplaması konusunda, rota alternatiflerini kullanırsanız, problem yaşamazsınız...
cihaz mesafesi en kısa yolu rota olarak çıkartıyor.. yakıt tasarrufu yapıyor sanırım :)
bu rotayı atla demelisiniz
[/quote]

Sn Onderak Ben iki tane navitech kullanıcısı olarak  aynı markanın iki farklı modelini kıyasladım. Rota alternatiflerini seçmeyi biliyorum Söylediğim, aynı rota planlamasında iki cihazın birbirinden farklı güzergahları çizdiği. Px 215 gibi px serisi bir cihazı kullanma ihtimaliniz olursa ne demek istediğimi çok daha iyi anlarsınız.  :) qx serisinin rota planlama ve çizdiği güzergahta inatlaşması resmen saçmalık. Evet uğraşa uğraşa orayı çıkart burayı dahil et diyerek istediğiniz güzergahı oluşturabiliyorsunuz ancak o kadar yolu biliyorsam navigasyon kullanmamın da bir espirisi kalmıyor. İşin mantığına aykırı. ֖rnek olarak Bursa Karabük arasını hızlıyı seçmeme rağmen qx ile px tamamen farklı noktalarda beni otobana sokmaya çalıştı. qx e kalsa daha çok bekleyecektim otobana girmek için...

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Cyclone aldık artık satana kadar onu kullanacağız, Allah tan iyi de çalışıyor ama artık aynı işi 200liralık cihazlar da yapıyor.

Tolga bey emin olun o 200 liralık cihazlar aynı işi kesinlikle yapmıyor. Bizzat en iyi sistemlerden birinin kullanıcısı olarak söylüyorum bir kere önünüzde salkım saçak kablolar sarkıyor, görüş alanınızı kısıtlıyor, gerigörüş sistemi yok, olanlar ya çok pahalı ya da ucuzlar bir zaman sonra uçuyor, ekran kalitesi asla sizin gömülü cihazlarınız gibi değil en azından boyut olarak, CAN sistemi hak getire, en ufak bir şeyde ekrana dokunup yapacağım diye iflahınızı kesebiliyor, sürekli tak çıkart ayrı bir dert, güneşte kalmasın aracın üstünde görünmesin, çok takıntılıysanız pilleri çok kısa bir sürede iş görmez hale geldiğinden sürekli şarjda durduğu için oldukça ısınması bir dert, sizlerin sistemindeki o üst sınıf görüntü asla yok.....  Tek güzel yanı mobil olduğu için güncelleme kolaylığı aracın sökülme derdinin olmaması ve asıl işi olan navigasyonu çok yeterli bir seviyede sunması o kadar.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=387.msg47257#msg47257 date=1316506097]
Cyclone aldık artık satana kadar onu kullanacağız, Allah tan iyi de çalışıyor ama artık aynı işi 200liralık cihazlar da yapıyor.

Tolga bey emin olun o 200 liralık cihazlar aynı işi kesinlikle yapmıyor. Bizzat en iyi sistemlerden birinin kullanıcısı olarak söylüyorum bir kere önünüzde salkım saçak kablolar sarkıyor, görüş alanınızı kısıtlıyor, gerigörüş sistemi yok, olanlar ya çok pahalı ya da ucuzlar bir zaman sonra uçuyor, ekran kalitesi asla sizin gömülü cihazlarınız gibi değil en azından boyut olarak, CAN sistemi hak getire, en ufak bir şeyde ekrana dokunup yapacağım diye iflahınızı kesebiliyor, sürekli tak çıkart ayrı bir dert, güneşte kalmasın aracın üstünde görünmesin, çok takıntılıysanız pilleri çok kısa bir sürede iş görmez hale geldiğinden sürekli şarjda durduğu için oldukça ısınması bir dert, sizlerin sistemindeki o üst sınıf görüntü asla yok.....  Tek güzel yanı mobil olduğu için güncelleme kolaylığı aracın sökülme derdinin olmaması ve asıl işi olan navigasyonu çok yeterli bir seviyede sunması o kadar.
[/quote]

Ben tabi bu olumsuzluklarını bilemediğimden..

Paylaşım için teşlekkürler, aklımda bulunsun.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:

[/quote]
+1 bende daha önce cama takılan kullanmıştım felaket rahatsız ediyordu beni mesela necvox da ben söylemedikçe kimse sonradan takılıdığını anlamıyor herkes opel çok güzel sistem yapmış diyor orjinal sanıyorlar ve hakan beyin dediği gibi sökmeden güncelleme yapmayı becerirsem gerçekten parasını hakediyor kesinlikle

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:

[/quote]
ben katılmıyorum. şöyle ki 200 -250 tl civarındaki harici cihazlar asıl görevinin navigasyon olduğunu düşünürsek aynı işi eksiksiz olarak görüyor. kablo olayına gelince, ben cihazı sol kenara koydum, şarj girişi sağ alt köşede ve hemen oradan itibaren gösterge panelinin arkasındaki oluktan direksiyonun sağına geliyor. silecek kolunun yanından inip çakmak girişine kadar olan bölümde kablo görünüyor sadece. geri görüş kamerası ( belki kullansam farklı düşünürüm ama ) park sönsörü varken çok da elzem değil gibi geliyor bana.
öte yandan necvox istemiyor muyum? tabi ki istiyorum ama araç içindeki görünüm ve yolculuk esnasında sağ elimle rahatlıkla kullanabilmek için. çünkü benim cihaz hem küçük hem de solda olduğu için araç sürerken adres girmek vs. zor oluyor. gelgelelim 2.000tl bana çok yüksek bir fiyat geliyor. bir yandan bekliyeyim fiyat düşer o zaman alırım diyorum diğer yandan satışı bu kadar iyiyken kolay kolay düşmez daha büyük ve yeni bir cihaz alayım diyorum ( yukarıdaki mesajlarımda  belirttiğim goldmaster'ı bayağı beğendim) kısacası ikilemdeyim şu an. 1.000 1.200tl civarı fiyat verseler alacağım ama nerdeeee:) öyle olunca da alayım (goldmaster ki 260tl) diyorum.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geri vites kamerası bir nimet evin orda yanaştığım bir yer var sensör algılamyor kaldırım biraz altta kaldığı için ama gitsem tampona vurur yani o kadar alçak değil sensör daha uyarı bile vermiyor ben kamerayla yanaşıyorum

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

allahın işimi ne bilmiyorum...
babamın jipinde geri görüş kamerası var...
ona güvenipde yanaşamıyorum ben bir yere..!!
görüş açısı çok tuhaf geliyor...
sanki arkada ki nesneye vursam bile,
bu kameralar daha hala arkada yer varmış gibi görüntü veriyor bana..
yani beş para etmez geri görüş kamerası hikayesi bence...

2) görüntü kalitesi arıyorsanız... daha büyük ekrana sahip olan harici navigasyonları seçme hakkınız var...

3) arabanın içinde ömrünüz uzun yolda geçmiyorsa, navitech'in şarj ömrü sizi 400 km yol boyunca idare eder..
bu sayede şarj kablosunu takılı şekilde kullanmak zorunda kalmazsınız... ( 4 saatlik şarj ömrü )
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=2268.0

bu saydığım nedenlerden, dahili navigasyonlar bence 1000 tl 'yi bile hak etmiyorlar :)
burakın 2000 - 3000 tl'yi hak etsinler :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fiyatın daha ucuz olması bencede gerekir ama geri dönüş kamerası çok net ve benimkinde ekranda sıfır yanaşınca gerçekten tam sıfır yanaşmış oluyorsunuz alışkanlıkla alakalı