hararet

ahmetoner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra f aracım var 1994 sportive 1,6 aracın orjinal hararet aralığı nedir 100 dereceyi aşıyor bazen sorun olurmu birde arada arıza lambası yanıyor 10 sn kadar sonra sönüyor ara ara yapıyor bunu ama hararet 100 derece üzerine çıkınca yapıyor genelde bunu hararet yükseldiğinden dolayı yapıyor olabilirmi? yardım ederseniz memnun olurum...

ahmetoner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
suyu var fanda devreye giriyor ama aracın 100 dereceye çıkması normalmi? orjinal ısısı nedir? birde 100 derece üzerinde araç biraz kaldığı için arıza lambası yanıyor olabilirmi? (lpg yok)(arıza lambası uzun süre yanmadığı için böyle düşünüyorum 10sn kadar yanıyor sonra sönüyor)

Son düzenleme:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
daha erken açan tipo müşürü kullanıyorlar deneyebilirisin

ahmetoner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim arkadaşlar olmazsa bide öyle deneyelim bu arada bir şey daha sorayım tipo müşürü dediniz ya oda çift kademelimi bizimki gibi yoksa tek kademe düşük sıcaklıktamı açıyor?

kökez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim arkadaşlar olmazsa bide öyle deneyelim bu arada bir şey daha sorayım tipo müşürü dediniz ya oda çift kademelimi bizimki gibi yoksa tek kademe düşük sıcaklıktamı açıyor?
Astra f lere tipo slx müşürü uyuyor.Derecesi 92'ye 87(yanlız bu derece sarı metal üzerinde yazandan al.Plastik üzerinde soket kısmında yazanlardan alma.Sarı metal üzerinde yazanlar bizim arabalarda uyuyor.)
Demek istediğim tipo slx'lerde farklı müşürler var.Sen metal üzerinde derece
yazanı alacaksın.Hararet 91 de sabit kalıyor.Bana göre 100 derece fazla
Arkadaşta 2004 opel astra var.Sordum harareti 90 dereceymiş.
Fiyat=12TL=Tofaş parçacılarında.

fatihyusufkose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman da fan çok çalışıyor bnm eski aracımda vardı.. fan da bi sıkıntı olsa hararet yapar yine en iyisi 82lik termostat bulmak bnce , bir de termostata delik açıyorlarmış ama ....... bnm de kafam karışık ...