Vectra B Birkaç Sorun!

eNiGMaCc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Aracım 1997 model Vectra B CD 2.0 düz vites LPG 197000 km de.
Aracımda görmüş oludğum sorunlar şunlar;
1) Araç hareket helindeyken boşa aldığımda devir saati 2000 ila 3000 devir arasında seyrediyor.
2) Uzun yolda ortalama 90-100 km/saat ile giderken hararet 0 a dayanıyor nerdeyse hiç kalkmıyor dolayısıyla kalorifer ısıtmıyor soğuk üfleme yapıyor.
3) Araç 80-90 km/saat hızla giderken araç titreme yapıyor ve arıza lambası yanıyor sonra lamba sönüyor 30 sn titreme gidiyor
(Yanan arıza lambası resmi :
44BF751C70A74E0CB535DF3941CD76D4.jpg
)
4)Araç çok yakıyor.
İlginize ve cevaplarınıza şimdiden teşekkür ederim.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Termostad arızalı bu bir kere kesin..devir yükselmesi eğer termostad değiştikten sonrada öyle yüksek kalıyorsa rolanti boğaz temizliği de şart

eNiGMaCc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Termostad arızalı bu bir kere kesin..devir yükselmesi eğer termostad değiştikten sonrada öyle yüksek kalıyorsa rolanti boğaz temizliği de şart

Teşekkür ediyorum yorumunuz için. şüphelerim aynı doğrultuda ama başımdan daha önce buna benzer bir olay geçmediği için kesin bir kanıya varamıyorum.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Korkmayın öncelikle termostatı değiştirin motor soğukk olduğu için devamlı zengin karışımda kalıyor bu yakıt artırır devrin yüksek kalması ise buna bağlı olma ihtimali var onun için önce termostadı değişin dedim...düzelmezse rolanti boğaz temizliği..o tekleme de boğulmadan olabilir onu sonra göreceğiz.
bu arada kendiniz arıza kodu okumanız için de benim anlatımım olan sayfayı ekliyorum
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?p=1616128

cihanpc27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de vardı arıza ışığı yanıyordu servise sordum normal dedi lpgli araçlarda a yazın çok fazla yanıyordu son 1 -2 aydır yanmıyor ama bugün yine yandı ve kendiliğinden söndü