hararet yükselmiyor.

Taha Kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim aracımdada hararet problemi var aracım kış aylarında bile kısa sürede harareti 95-100e kdr yükseltiyor.normalde 90-95 arasında olurdu ve uzun yola gittiğimdede özellikle rampaya vurduğumda hararet 100ü geçiyor kırmızı noktaya ulaşıp aniden 100e tekrar düşüyor.acıba müşürmü arızalı?

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
taha kardeşim..
devirdaimde termostatta sorun olabilir...
bide 95 civarı fan açması lazım açmıyorsa fan müşürü arızalı olabilir...yada fanın kendisi..
conta kaçağıda olabilir bakmak lazım...

Taha Kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi araç fan açıyor kontrol ediyorum ama harareti çok geç düşürüyor.fan açıldığında bile hararet 90a hiç düşmüyor hep 95-100 arasında.dediğim gibi rampaya vurunca 100ü geçiyor bazen

mertkaan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iniş aşağı nerken hararetin ne kadar düşmesi normal uzun inişte ilk çizgiye kadar iniyor termostat değiştrdm ama orjinal değild.astra da bu konu sorun sanırım

psidia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iniş aşağı nerken hararetin ne kadar düşmesi normal uzun inişte ilk çizgiye kadar iniyor termostat değiştrdm ama orjinal değild.astra da bu konu sorun sanırım

Bende de aynı sorun vardı termostat değişti( GM marka 80 Tl ye 1 ay önce ) Aynı şekilde zar zor 80 dereceyi bulurdu ama şehir içinde.Şehir dışında 80 dereceyi hiç bulamadığım gibi en alttaki çizgiye çok yaklaşmaya başlamıştı son zamanlarda.Şİmdi ise bir süre sonra 80 derece oluyor ve 80 derecenin altına inmiyor.Olması gerekende buymuş.80 derecenin altındaysa problem var demekmiş ustamın söylediği bu.

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesaj tekrar etmiş silinebilir...

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu eski ama yeni konu açmaya gerek yok gibi, benim atra g 2000 lpg li araçta da birşey dikkat ettim, hararet genelde 80 derecede kalıyor, aracı biraz zorlayınca 82 83 gibi çıkıyor ama genelde 80 e sabitlenmiş gibi, bu ısı az değilmi? 90 civarı çıkıp inmesi gerekmezmi normalde? zaten daha önce lpg ye geç geçmesinden aracın geç ısındığını farketmiştim, hararet göstergesine yeni dikkat ettim, dışarıda hava serin, pek soğuk değil, montsuz dolaşsak pek üşümeyiz ayarında yani. dış ısını motor ısısına pek etki edeceğini znnetmiyorum ama yinede belirteyim dedim...

birde ısı müşürü ile termostat arasındaki farkı anlamadım, ikisi de aynı görevi yapmıyormu? bende bunlardan hangisi arızalı olabilir?

Son düzenleme: