Corsa c hararet yüksek mi ?

Bygnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar ,
aracım opel corsa c 2006 model silverline 1.3 dizel otomatik.
yaklaşık son 1 aydır aracımın harareti çabuk yükseliyor. mesela bulunduğum şehir içi geziniyorum 30-45 dk civarı hararet 90 a yaklaşıyor. bazen de tam 90 oluyor. bugün havanın sıcaklığından klimayı da açayım dedim. hararet 90 ı 2 mm geçti bende arabayı kenara çekip durdum. bu işte bir gariplik mi var analamdım. sizce nerede bir sıkıntı var arkadaşlar.?

aracıma 10 bin km önce yağ bakım yaptırmıştım. yakın zamanda yağ bakımı ve filtre bakımı da yaptıracağım. ben normalde yağ bakımını 6-7 binde 1 değişim yapıyordum ama bu sefer biraz uzadı acaba bununla ilgili bir durum mudur diyeceğim ama pek sanmıyorum sizce problem nereden kaynaklanıyor.??

mesela uzun yola gidiyorum . git gel 180-200 km civarı .klimayı açıyorum 80 - 90 derece arasında ama şehir içi olunca araçın harareti çok daha çabuk arttığını görüyorum daha önce hiç böyle olmazdı. 70-80 dereceyi geçmezdi diye hatırlıyorum. sizce problem nerede arkadaşlar yardımlarınızı ve yorumlarınızı daha önce buna benzer olaylar yaşamışsanız anlatmanızı bekliyorum

herkese hayırlı ramazanlar dilerim...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Uzun yolda hararet düşük olur çünkü aracın önünden giren hava yeter de artar bile şehir içinde ise yükselir sadece uzun yolda rüzgarın yaptı işi sadece bu kez fan yapmak zorunda kalıyor hali ilede hararet yükselecek durumun özeti bu ;)

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
90 normal sıcaklığı zaten

Bygnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün ustama gittim. arabayu çalıştıralı 15-20 dk oldu hararet 90 a çıktı ustam da baktı gaz verdi baya bir . termostat hortumu patladı. termostat değişecek dedi. behr marka 120 TL.
iyi ki gitmişim yoksa yolda giderken ne olurdu bilmem Allah korudu.
herkese hayırlı ramazanlar. kazasız belasız yolculuklar dilerim..

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun.. Her işte bir hayır vardır diye boşuna dememişler :) Allah beterinden cümlemizi esirgesin.. Kazasız, belasız sürüşler...

Sent from my iPhone using Tapatalk

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
gm si 70 lira behr marka nasıl 120 lira oluyor

Bygnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel corsa c 1.3 dizel z13dt motor kodu. internetten baktım 105 tl civarı behr

Bygnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adamın kendi anlaşmalı olduğu parçacısı var oradan baktık koduyla birlikte bende gördüm 120 tl

Bygnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ek olarak fan motoru da bozulmuş klima açılınca fan dönmüyordu. orjinal olarak behr aldık. zaten üzerinden çıkan parça da aynısı behr gm yazıyor . yaklaşık 320 tl.
bu parçayı da değişiminden sonra arabayı uzun ve şehir içi test ettim. hararet 90 da sabit kalıyor. akşam da test ettim hava biraz daha serin olunca 90 - 80 arasında idi.

çok şükür halledildi. iyi forumlar dilerim....