hararet yükselmiyor.

akyuz.cagri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili ahali,aracı çalıştırıp yola çıkıyorumimakul sürede hararet göstergesi yükselmeye başlıyor,fakat daha 40-45 derecedeyken tekrar sıfıra yakın biyerlere kadar geriliyor,normalde 89-90 olması lazım ama ara sıra özellikle ağır yol aldığım zamanda böyle bi durum var,fikri olan??

arcfoo3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
termosdad kapatmıyor olabilir yani sürekli motor ve radyatör arasında su dolasıyor sanırım ondan yeterli su ısınması olmuyor

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=76173

aynı konu üzerinde konuştuk...
herhalde benzer sıkıntısı olan az yok...
termostat açık kaldığını söyleyen çok ..müşür diyen de var...
yani ben müdahale edip etmemekte hala karasızım zira bu araçlarda hararet mevzusu büyük sıkıntı... extra fan taktıran felan çok arkadaş biliyorum ... bu seferde öyle bi durumla karşılaşmak gibi bi çekincem var önümüzünde yaz olduğunu düşününce...
acil bi mevzu değil nasılda deyip şimdilik elletmiyorum...bakalım bi karar vercez...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hep termostad diyoruz ama hararet saati de arızalı olabilir. Termostadı kontrol edin, sağlamsa ve aracın kaloriferinden yeterli derecede sıcak hava geliyorsa arızalı parça hararet saatidir (A kasa da bu sorunla karşılaşmıştım).

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir önceki konuya baktinmi??
devamli yeni konu acarsan sorunlarin hem dagiliyor hemde cevaplara bakmiyorsun..
isi müsüründeki soketi cikarip saseye tut bakalim kirmiziya gidiyormu? bu hararet göstergesini test etmis olursun bu senin simdiki sorunun cevabi olur..
bir önceki konuda cevabimi okursan iyi edersin...

akyuz.cagri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir önceki konuya baktinmi??
devamli yeni konu acarsan sorunlarin hem dagiliyor hemde cevaplara bakmiyorsun..
isi müsüründeki soketi cikarip saseye tut bakalim kirmiziya gidiyormu? bu hararet göstergesini test etmis olursun bu senin simdiki sorunun cevabi olur..
bir önceki konuda cevabimi okursan iyi edersin...

bir önceki açtığım konuda aracın su eksiltmesinden bahsetmiştim,...http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=76072

yeni konuda da aracın standart sıcaklıktan aşağıya doğru inmesinden bahsettim,sanırsam teknik olarak ilişkisi olabilir ama yeni açtığım konu ile diğer sıkıntıyı eş zamanlı yaşamıyorum..yazdığım konulara verilen cevapları okuyorum ama farklı sorunlar için farklı başlıklar açıyorum..teşekkürler ilginize de belkide hiç tahmin etmediğim bi sorun yüzünden de bunları yaşıtor olabilirim,sonuçta yüzlerce parça mevcut araçta..

Azad ak

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
sevgili ahali,aracı çalıştırıp yola çıkıyorumimakul sürede hararet göstergesi yükselmeye başlıyor,fakat daha 40-45 derecedeyken tekrar sıfıra yakın biyerlere kadar geriliyor,normalde 89-90 olması lazım ama ara sıra özellikle ağır yol aldığım zamanda böyle bi durum var,fikri olan??

büyük ihtimal termostat bozuk.benim aracımda da hararet sürekli mavi bölgede idi termostadı değiştirince düzeldi size tavsiyem termostadınızı değiştirin mümkünse orjinal taktırın.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ihtimal çok tabi. ama genel olarak en basitten başlamak lazım. bence de termostatdır. behr veya wahler marka al taktır. büyük ihtimalle düzelir.

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
...
ısrarlara ....:D dayanamayarak termostadı sipariş ettim fiyatı 35 lira bilginize...

Son düzenleme:

mertkaan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iniş aşağı nerken hararetin ne kadar düşmesi normal uzun inişte ilk çizgiye kadar iniyor termostat değiştrdm ama orjinal değild.astra da bu konu sorun sanırım