hararet sorunu

betula77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 96 vectra2.0 lpg li aracım da hararet sorunu var şehir içinde özellikle dik uzun rampa çıkarken hararet 100 bazen kırmızıya geliyor soğutma fanı devreye giriyor 92 açıyor 90 düşüyor rampalarda sıkışık trafikte herhalde yetiştiremiyor fan çok yavş dönüyor gibi geldi bu fanların hararete göre çalışma hızı oluyormu kademe gibi birde fan müşürü üç kademeli oluyormuş acaba benim müşür kademeleri açmıyor olabilirmi acil yardımlarınızı bekliyorum saygılar

OPELIM_NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu vectralarda bu hararet sorunu kronik sanırım.
Özellikle klimayı açınca.
Forumda vectra hararet ile ilğili birçok konu var.
bi araştırın bence.
Ama hararet nedenlerinden biri Aracın şase baglantısının yetersiz kalması ve özellikle klima açıldığnda hararete neden olması.
En basiti öncelikle şase baglantını temizlet bence. 96 model 10 yıldan fazla olmuş oksitlenmiş zayıflamıştır. daha sonra devam ederse başka şeylere bak.

Ama fan yavaş dönüyor diyorsan Muhtemelen fan yeteri kadar şase alamadığından normal hızında dönemiyor. ve radyatörü yeteri kadar soğutamıyor.

tosbaga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 96 vectra2.0 lpg li aracım da hararet sorunu var şehir içinde özellikle dik uzun rampa çıkarken hararet 100 bazen kırmızıya geliyor soğutma fanı devreye giriyor 92 açıyor 90 düşüyor rampalarda sıkışık trafikte herhalde yetiştiremiyor fan çok yavş dönüyor gibi geldi bu fanların hararete göre çalışma hızı oluyormu kademe gibi birde fan müşürü üç kademeli oluyormuş acaba benim müşür kademeleri açmıyor olabilirmi acil yardımlarınızı bekliyorum saygılar

97 vectra b var bende de. benim de hararet sorunum vardı. ağustos sonunda alanyadan dönüşte (gece saat 02 civarı) torosları çıkarken 2 defa tavana vurdu hararet. önceleri şehir içinde de 100-105 civarıydı. benim fanın sadece en yüksek devirde çalışıyor. yani son anda açıyor. onu yaptıramadım daha. ama egzos u değiştirdim. manifolttan sonraki 3 susturucuyu birden değiştim. araba baya rahatladı. egzos çok önemli anlıyacağın. inşallah düzelir sorunun. egzos eskiyse baktır bence. rahat atamıyodur. hayırlı ramazanlar...

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
97 vectra b var bende de. benim de hararet sorunum vardı. ağustos sonunda alanyadan dönüşte (gece saat 02 civarı) torosları çıkarken 2 defa tavana vurdu hararet. önceleri şehir içinde de 100-105 civarıydı. benim fanın sadece en yüksek devirde çalışıyor. yani son anda açıyor. onu yaptıramadım daha. ama egzos u değiştirdim. manifolttan sonraki 3 susturucuyu birden değiştim. araba baya rahatladı. egzos çok önemli anlıyacağın. inşallah düzelir sorunun. egzos eskiyse baktır bence. rahat atamıyodur. hayırlı ramazanlar...

evet egzos değişince motor seside azalıyo.

bornovalım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hararet önemli araba conta yakarsa 300 ytl verirsiniz ona göre. başıma geldi. artık haftada bir suyun seviyesine bakarım. Ama bu masraftan sonra lpg de uzun yolda bir depoda 90 km fazla gittim. sanırım bu parayı çıkaracağız.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
En ucuz ve en basit olanı motor şase kablosu. Şaşe kablosunu yenileyin, sonuca göre diğer yerlerle ilgilenmenizi öneririm.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
oto elektrikçileri bir buton ekliyo fanı istediğiniz zaman açıp kapatabiliyorsunuz tofaş ve fiatlarda işe yarıyor bi deneyin 15-20 ytl bişe alıyorlar