Sürekli hararet müşürü bozulması

halukteke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba.Benim 97 model opel corsa 1.4 swing 8v aracım var.Son bir yıl içinde 2 kere hararet müşürü değişti.Şimdi tekrar bozuldu ve araç fan açmıyor.Son taktıkları müşür daha erken açıyordu ki motor çok ısınmadan devreye girsin diye.Ancak Şu an ibre kırmızıya geliyor ama yinede fan açmıyor.Şimdi ustaya tekrar götüreceğim ancak bana sanki başka bir yerde sıkıntı varda ondan müşür bozuluyor gibi geliyor.En son bakımda triger , v kayışı , devir daim pompası falan değişti.Acaba ne olabilir bu müşürün arızalanmasına neden olabilen ? Diğer bir sorumda acaba aracıma manuel fanı devreye sokacak içerden tuşlu bir sistem yaptırsam mı ?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İçeriden bir düğme yapılmasına yapılır da müşür de o kadar kolay bozulmaz ya. Araç iyice ısındığı zaman boruları filan tam bir kontrol et bakalım sıcaklık durumu ne alemde?

halukteke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz daha beklesem aracı yakıcam abi.Sıcaklık son hadde geliyor artık korkudan aracı kapatıyorum.Şu aralar havalar iyi Bİr yerde kaza varda durkalk yaparsam uzun süre hemen yükseliyor.Normal rölantide bile çalışsa yükselmeye başlıyor hemen.Araç kaloriferi çalıştırıyorum çok sıcak üflüyor.

krydnsmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba sorun fan müşüründe yada termostatta olabilir termostat açıyor mu acaba ?

halukteke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba sorun fan müşüründe yada termostatta olabilir termostat açıyor mu acaba ?

Hocam tam bilmiyorum ama aracın motor sıcaklığı gayet normal yükseliyor hatta rölantide beklerken bile yükselmeye devam ediyor.Sabah soğukta çalıştırdıktan bir müddet sonra kalorifer sıcak hava vermeye başlıyor.Bu durumda termostat çalışıyor gibi geliyor tabi farklı bir anlama yöntemimiz var mı bilmiyorum.Daha önce 2 kere değiştirdik müşürü düzeliyor sonra yine bozuluyor.

Son düzenleme:

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam tam bilmiyorum ama aracın motor sıcaklığı gayet normal yükseliyor hatta rölantide beklerken bile yükselmeye devam ediyor.Sabah soğukta çalıştırdıktan bir müddet sonra kalorifer sıcak hava vermeye başlıyor.Bu durumda termostat çalışıyor gibi geliyor tabi farklı bir anlama yöntemimiz var mı bilmiyorum.Daha önce 2 kere değiştirdik müşürü düzeliyor sonra yine bozuluyor.

fan rölesinide değiştirin

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
parçaların gm olmasına dikkat edin