Hararet ibresi surekli ayni yerde

Kandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar

Astramızın hararet ibresi motor kısa bir süre çalıştığında 90'a çıkıyor ve bir daha hic oynamiyor.Forumda gordugum bazı araclarda hararet ibresi 90'ın altinda.Aceba benim aracimda sorunmu var?

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Hararet ibresi surekli ayni yerde

Kandemir link' Alıntı:
Merhabalar

Astramızın hararet ibresi motor kısa bir süre çalıştığında 90'a çıkıyor ve bir daha hic oynamiyor.Forumda gordugum bazı araclarda hararet ibresi 90'ın altinda.Aceba benim aracimda sorunmu var?

Motorlarımızın normal çalışma sıcaklığı 90 derece, resimlerde gördüğünüz düşük dereceler büyük ihtimal sürüşün yeni başladığı ve motorun soğuk olduğu zamanlardır. Veya araba çalışmıyor da olabilir o an tabii. :)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hararet göstergesinin sürekli 90 derecede olması normal bir durum.

Soğutma sistemi 90 dereceye kadar müdahale etmez ve motorunuzun uygun sıcaklığa çıkmasına izin verir.
90 derecenin üstüne çıkma durumu olursa da bu seferde soğutma sistemi devreye girip motor sıcaklığını 90 derecede sabit tutar.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracımda 2 sene boyunca motor sıcaklığı 90'nın üzerine çıkmadı
90 nın üzerine çıkmıyorsa herhangi bir sorun görünmüyor

ciltin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hararetin yükselmemesini anlıyorum fakat eski astra g aracımla uzun süre bayır aşağı indiğimde sıcaklık düşüyordu. Astra j de nerdeyse hiç gaza basmadan 15-20 dakika bayır iniyorum fakat sıcaklık hala 90 eskiden araçların önüne karton falan konulurdu sıcaklık düşmesin diye acaba astrada nasıl düşmüyor.