Hangi Opel (Astra)

nuribusra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar daha önce böyle bi konu açılmış mı diye baktım ama çok detaylı bakmadım ve sonuç itibariyle bulamadım, hatamız varsa affola.

konuya gelmek istiyorum, 20-30bin arasında opel astra sedan kasa almak istiyorum, motor tercihi için yardımınıza ihtiyacım var, hangisi daha az yakar hangisine tüp taktırsam performansını çok etkilemez, memur adamız sonuç itibariyle durumumuz az çok herkes tarafından biliniyor ona göre yorumlarda bulunursanız sevinirim.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra sedanlar tasarım olarak çok hoşuma gidiyor..Yeni aracınızın şimdiden hayırlı olmasını dilerim..1.3 CDTİ Cosmo + chip ya da 1.6 115 hp Enjoy..Gerçi bütçenizi biraz zorlar bu söylediklerim ama Donanım, düşük km, uygun motor vs gibi etmenlerle satacağınız zaman da aracınızı elinizden kolay çıkarırsınız...Alırken de kazanmanız için..

nuribusra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra sedanlar tasarım olarak çok hoşuma gidiyor..Yeni aracınızın şimdiden hayırlı olmasını dilerim..1.3 CDTİ Cosmo + chip ya da 1.6 115 hp Enjoy..Gerçi bütçenizi biraz zorlar bu söylediklerim ama Donanım, düşük km, uygun motor vs gibi etmenlerle satacağınız zaman da aracınızı elinizden kolay çıkarırsınız...Alırken de kazanmanız için..

zaten tercihim donanımlı modeller, ben alırken donanıma bakıyosam herkes bakar o yüzden miktar önemli değil (belirli bi yere kadar tabi :) ) satarken aylarca beklemekten iyidir, 1.3 cdti motor kasayı kaldırıyo mu peki rampalarda tıkanma yapıyo mu.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla 1.3 ü bilmem ama 1.4 kaldırmaz orası kesin , benim eski sattığım araç 2005 model 1.4 dizel 307 idi inan lanet ettim performansın p si yok araçta , araba kendini zor kaldırıyor zaten 2005 sonrası 307 lere bak 1.4 bulamazsın üretimi durduruldu ondan sonra hep 1.6 üretilmeye başlandı firma baktı ki millet hep şikayet ediyor öyle karar aldılar , o yüzden ufak motorlu özellikle dizel araçlardan uzak dur derim alıyorsan 1.6 alacaksın abi , şuan bile kullandığım corsa benzinli 1.4 100 hp olmasına rağmen beni o kadar tatmin etmiyor performansı

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 cdti motor torklu bir motordur dizel olduğu için ve üstelik de turbo takviyesi vardır,iyidir..Kağıt üzerinde 90 hp 200 nm torku ve 6 ileri vitesi var..Aracınız sedan olacak v ailenizle beraber kullanılacak çoğu zaman..Bu durumda araçtan V6 performansı beklemek zaten mantıksızca..Eğer performanstan ödün verip cebinizi düşünüyorsanız bulunmaz hint kumaşı..Çekmez kaldırmaz demelere aldırmayın, bu motoru doblo ticarilerde kullandılar ve köpek gibi gittikleri biliniyor..Tabi çok yüklenince ve 200-220 binleri bulunca motor mortingen strasse oluyor(doblolarda) ama verdiği hizmet bence fazlasıyla makul..Performans da isterseniz eğer biraz daha paraya kıyıp chip yaptıracaksınız ve size ~120 hp, 260 nm tork verecek..Bu da yetmez ise HB 1.7 dizel astra H lara bakabilirsiniz..

nuribusra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 cdti motor torklu bir motordur dizel olduğu için ve üstelik de turbo takviyesi vardır,iyidir..Kağıt üzerinde 90 hp 200 nm torku ve 6 ileri vitesi var..Aracınız sedan olacak v ailenizle beraber kullanılacak çoğu zaman..Bu durumda araçtan V6 performansı beklemek zaten mantıksızca..Eğer performanstan ödün verip cebinizi düşünüyorsanız bulunmaz hint kumaşı..Çekmez kaldırmaz demelere aldırmayın, bu motoru doblo ticarilerde kullandılar ve köpek gibi gittikleri biliniyor..Tabi çok yüklenince ve 200-220 binleri bulunca motor mortingen strasse oluyor(doblolarda) ama verdiği hizmet bence fazlasıyla makul..Performans da isterseniz eğer biraz daha paraya kıyıp chip yaptıracaksınız ve size ~120 hp, 260 nm tork verecek..Bu da yetmez ise HB 1.7 dizel astra H lara bakabilirsiniz..

çılgınlar gibi hız yapayım ordan oraya gideyim araba altımdan hiç eksik olmasın gibi bi durum yok, zaten en başta dediğim gibi memur adamım maaş belli, performanstan ziyade ekonomik olsun ama az yakıyo diye de kağnı gibi gitmesin, 1.3 cdti bu kriterlerde mi yoksa direk 1.6ya atlayıp tüp mü taktırayım.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG...İşte şimdi işler değişti Nuri Abi :D Bence gayet iyi olur..1.6 115 hp 155 nm torklu..Benzinin litre fiyatı belli..Haliyle donanımlı olursa aracın ağırlığı olacak ve buna ek; araç içindeki kişiler, klima..Bence aşağı yukarı aynı değerler yakalanır..Yılda kaç km yol aldığınıza göre yakıta harcayacağınız parayı da hesap edin bence..Bu aralar LPG nin litre fiyatı da bayağı düştü..

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
almısken cosmo donanım alın derim :) bu arada 1,3 cdti da kullandım performans olarak cok bişey beklemeyin özellikle easytronik şanzmanda biraz zorlanıyor gibi ama yeterlidir.benim aracım 1,6 115 hp manuel performans olarak iyi ancak yakıt olarak cebide yakıyor :)

nuribusra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
almısken cosmo donanım alın derim :) bu arada 1,3 cdti da kullandım performans olarak cok bişey beklemeyin özellikle easytronik şanzmanda biraz zorlanıyor gibi ama yeterlidir.benim aracım 1,6 115 hp manuel performans olarak iyi ancak yakıt olarak cebide yakıyor :)

tüp taktırmayı düşündünüz mü peki, bi de bu cosmo ile bu ilandaki araç arasında ne gibi farklılıklar var bilginiz var mı, hız sabitleyici 4 cam otomatik park sensörü var, far ve yağmur sensörü olasına gerek yok okadar da rahata alışmamak lazım :)