hala ne olacağıma karar veremedim

korayhayirli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevdiğim meslek her zaman inş mühendslii ve iç miarlık olmuşdur
çok güzel :good: hem istediğin sevdiğin bir meslek, hem de dediğin kriterlerin de çoğunu kapsıyor.. tabiki seçim yine senin, sadece bir yorum bizlerin ki.. ve yol gösterme ;)

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maden1907 nickli arkadaşım Seninle meslektaş olmamıza rağmen inşaat mühendisi olmak yerine gazeteci olsan çok ünlü bi gazeteci olurdun ondan eminim.:(
1- Bu yorumun sebebi ise benim yazıma atıfta bulunduğunuz cümlelerde yazımın sonunda söylediklerimin tamamen şaka olduğu ve önemli olan şeyin "ne olursan ol, O meslekte eniyi ol yeter" cümlesi ile son bulduğunu görmezden gelmeniz.
2- Benim inşaat mühendisliğini öss ile değil bölüm birincisi olarak bitirdiğim meslek yüksek okulundan sonra dikey geçişle okuduğumu ve bu meslek için nekadar emek verdiğimi bilmemenize rağmen yine yapmış olduğunuz mesnetsiz yorumdan.
3- Mühendislik ahlağı ve terbiyesi gereği mesnetsiz ve tutarsız yorumların bizim gibi teknik personel vasfı taşıyan insanların harcı olmadığından dolayı...

Yazdığınız yazının beni ziyadesiyle rahatsız ettiğini bilmenizi isterim...

Önemli olanın para kazanmak veya işe geç gitmekle alkalı olmadığını, Her hangibir ortamda adınız geçtiğinde o kişi iyi bir mühendistir diye anılmasının hazzını başka hiçbişeyde bulamayacağınızı yinelemek isterim.
Size bol dolar'lı ve euro'lu hayatınızda başarılar dilerim MESLEKTAŞIM...

sizi bilmem ama ben yaptığım işin en iyisi olmak için çalışırım herzaman şaka yaptığınızda biraz daha mesnetli olursanız gayet güzel olacaktır!..

mesnet demişken 28 yaşında 10yıllık mühendis olmayı nereye mesnetliycez?

dolar ve euro yu severim

saygılar!..

Son düzenleme:

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayat öyle birşey ki ne olduğun veya ne olacağın hiç belli olmuyor :) Ayrıca olduktan sonrasının seni tatmin edip etmemeside önemli. Önemli olan olduğunla mutlu olabilmektir. İllaki belli hedeflerimiz olacak ama o hedeflere ulaşmaya çalışmakla geçecek hayat...Mühendislik-mimarlık çok zahmetli meslekler. Emeğinin karşılığını almak için çok çalışman gerekiyor. Ben mimarım ama Eczacı olsamıydım diyorum bazen. Mesleğimi sevmediğimden değil, daha kolay para kazanıyorlarmış gibi geldiğinden. Birde boş vakitlerinin çok olmasından. Şu anki en büyük sıkıntım vakit azlığı. Kendime ayıracak çok fazla vaktim olmuyor. Kitap okumak,sosyal faaliyetler, spor, araba... Bunlarla bol bol uğraşabilmek...Ne kadar meslek hırsı ve kariyer peşine düşersen o kadar uzaklaşıyorsun bu saydıklarımdan. Onlarsız hayatta çok boş be :D Tabi hiçbirşey dışardan göründüğü gibi değil, eczacılarında sıkıntıları vardır eminim...

mustafa_ksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizi bilmem ama ben yaptığım işin en iyisi olmak için çalışırım herzaman şaka yaptığınızda biraz daha mesnetli olursanız gayet güzel olacaktır!..

mesnet demişken 28 yaşında 10yıllık mühendis olmayı nereye mesnetliycez?

dolar ve euro yu severim

saygılar!..

Hala gazeteci kimliğinle konuşuyorsun. Orada YAKLAŞIK 10 YIL yazıyo. Mühendislikten önce okumayı daha sonrada anlamayı öğrenmelisin...
Benim gibi 2,5 yıl lise okuyup 16 yaşında okul bitirebilenler az olduğu için bunu yadırgaman normal

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D anlıyorum ben sizi!..

fakat anlamayıda okumayıda gayet iyi biliyorum teşekkürler!.. :D

mlh.94

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben konunn kapatılmasını talep ediorum
tüm bu polemiklere sebep olduğum içn özür dilerim

BaYRaM12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha 13 yasındasın. bence sen çokça para kazanmak yerine sevdiğin işi yapmayı tercih et. az olsun ama yaptıgın işten zevk al. biz boş konusanların aklına uyup istemediğimiz bölümlere zorla yerleştirildik ve zamanında korktugumuz için ayrılamadık. ve şimdi ne oldu. hayata atılma günü geldi çattı ve kara kara düşünüyorum ben bu işi sevmiyorumki ....
aynen katılıyorum ilerde pişman oolacagın seyler yapma keske az kazansamda işimi severek yapabilsem deme o yuzden iyi düşün zevk alacagın meslegi secc.

a.kerim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Melih kardeşim 14 yaşında hangi meslek seçiminden bahsediyordun?Senin için en iyisi güzel bir lisede başarılı bir şekilde okumak.Lise tercihlerini anadolu ya da fen lisesi olarak yapmayı unutma sakın.ne varsa onlarda var kardeşim...Düz lise hikaye!Daha ününde koskoca 4 yıl var.Fikirlerin değişebilir...Şuan ki tercihlerine bakarsak lisede fen bölümünü şeçmen en iyisi.Bunları yaptıktan sonra oturup sor kendine "ben olmalıyım?Ne okursam mutlu olurum?" diye.[/quote
:alkis: :alkis: :alkis:

gabronit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sonunda mühendislik olmayan bişey öneririm. mühendis olduğunda ne iş yaparsan yap zordur. bence güverte (kaptanlık yani) oku 2 veya 4 yıl benim üniversiteye başladığım dönemde sadece İTÜ de vardı şimdi bilemiyorum. bence güverte ayrıcalıklı bir bölüm, unutmadan denizi de sevmek lazım çünkü hayatın denizde geçecek. iç mimar da olabilirsin diye düşünüyorum hayal gücün kuvvetli ise neden olmasın ayrıca sanırım matematikte iç mimarlıkta önemli olsa gerek matematiği ne kadar seversin bilmem? gemi inşaat hakkında pek fikrim yok ama paralı bir iş olmalı die düşünüyorum? inşaat mühendisi olursan ömrün şantiyelerde geçer söyleyim (ben de jeoloji mühendisiyim) sonuç olarak bana göre sıralama güverte, iç mimarlık bunlar olmaz ise gemi inşaat ve inşaat mühendisliği şeklinde olabilir.

_SeRcAn_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen kararını vermişsin bile

ewet sen kararını vermişsin bile iç mimar olmak istiyosan biraz becerin olması gerekiyo yetenek sınawı war araştırdın mı bilmiyorum ama iç mimar olursan we tutulursan gerçekten cok ciddi paralar kazanırsın....