hala ne olacağıma karar veremedim

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iç mimarlıkta iş bitmez. neden çünkü insanoğlu var oldugu sürece barınacak yere herzaman ihtiyaç duracaktır....

mlh.94

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iç mimarlık her yönden bana uyar ama babam aklımı fena çelio gemicilikte çok para var falan die ama sonra pişman olmaktansa ufak paralarla başlayıp büyük paralara gitmekte olabilir birdederdim para da deil aslında tam kariyer yapıp e azından bir passat sahibi olabilecek kadar kariyerimi geliştirmek benim için en önemlisi çok kalitelibir şirkete çalışıp kariyer yapmak ama bildiğm kadarıylada mimarlar şirketlerde tam olarak alışmıo büyüşirketler projelerie göre mimarlar seçio bu da çok eksi bir yön böle şirketlerde çalışabilmek için inşaat mühendislği ideal ama panı yüksek

Keepwalking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üniversiteden mezun olan insanların %90'ının çalıştıkları iş, üniversitede okudukları bölümden farklıdır.

hope

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mühendislikler iyidir

Berat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Melih kardeşim 14 yaşında hangi meslek seçiminden bahsediyordun?Senin için en iyisi güzel bir lisede başarılı bir şekilde okumak.Lise tercihlerini anadolu ya da fen lisesi olarak yapmayı unutma sakın.ne varsa onlarda var kardeşim...Düz lise hikaye!Daha ününde koskoca 4 yıl var.Fikirlerin değişebilir...Şuan ki tercihlerine bakarsak lisede fen bölümünü şeçmen en iyisi.Bunları yaptıktan sonra oturup sor kendine "ben olmalıyım?Ne okursam mutlu olurum?" diye.

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gıt kaptan ol :D bır suru ulke gezersın ve guzel maasıı var

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
melih kardeşim sana inşaat mühendisliği hakkında merak ettiğin herşeyi anlatabilirim! bende ilkokul 3.sınıftan beri inşaat mühendisi olmak istiyordum ve sonunda başardım fakat bu işler öyle o zaman düşündüklerim gibi değilmiş o yüzden sen sor ben söleyimm ;)

bu arada burdan arkadaşımıza hangi meslek seçimi yada bu yaşta ne düşünüyosun gibi saçma yorumlar (kusura bakmayın) yazanları anlamıyorum ben ilkokul 3 te karar vermiştim ne iş yapacağıma hedefimi koydum ve o yolda ilerledim! eğer bir hedefim olmasaydı son sene lisede ne yapmak istediğime karar verseydim şuan hersabah işe giderken mutsuz işini sevmeyen küfrederek işe giden bir adam olurdum!

melih doğru yoldasın dostum! sen hedefini şimdiden koy :)

Son düzenleme:

mustafa_ksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bak canım kardeşim ben yaklaşık 10 yıllık bi inşaat mühendisiyim. Eğer babanda para varsa mezun olduktan sonra kendi işini kurabilirsen inşaat mühendisi olderim. Ama arkan sağlamdeğilse sadece diplomalı amele olup şantiye şantiye gezersin.:(

Gemi inşaatı mühendisliğine gelince tuzladaki tersanelerin halini televizyonlardan gördüğümüz kadarıyla pek iç açıcı değil.
Ya asbest yüzünden kanser olursun yada pastan tetanoz olur ölürsün:(

Bence en kral meslek doktorluk. Yerinde olsam forumlarda hangi mesleği seçmeliyim diye geyik yapacağıma. adam akıllı ders çalışıp tıp fakültesi kazanmanın yoluna bakardım:kop: :kop: :kop:

Bunların hepsi şaka tabi. Benden sana bi abi tavsiyesi, İşini severek hakkıyla yapan biri olduktan sonra hangi meslek olursa olsun hem başarılı olursun hemde çok parakazanırsın.

Ne olursan ol, O meslekte en iyi ol yeter derim:good:

Son düzenleme: