gps sistemi

mcff

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar selamlar,

benim new astra 1.3cdti cosmo xenon aracım var.

bilindigi gibi turkiye modelleri avrupa modellerinden farklı en azından ekran ozelligi acısından, simdi ben bu modele avrupadan ekran ve gps getirtsem araca uygulayabilirmiyim? bilginiz varmı?

rifaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ÇOK PAHALI OLUR. bunun yerine avuç içi bilgisayar (PalmTop) ve GPS alıcısı cihazın beraber kullanıldığı taşınabilir çözümlere gidin derim. arabanan çıkarıp Dağda yürürken bile kullanabilirsiniz. GPS artık hayatımıza giriyor sadece araba olarak düşünmeyin.

aker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cihaz çok önemli değil bir şekilde temin edilebilir ancak bence sorun olan tek şey üzerinde çalışacak olan yazılım. O nereden bulunur bilemem.

Aracıma Double Din player araştırırken navigasyonlu bişey düşünüyordum. Türkiye'de destek verebilecek tek bir firma bulamadım. Navigasyon olmayan sade bir model aldım. Şu an Pocket PC üzerinden Bluetooth GPS ile Spotniq yazılımını kullanıyorum.

aguldemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Navtürk Navigasyon

arkadaslar selamlar,

benim new astra 1.3cdti cosmo xenon aracım var.

bilindigi gibi turkiye modelleri avrupa modellerinden farklı en azından ekran ozelligi acısından, simdi ben bu modele avrupadan ekran ve gps getirtsem araca uygulayabilirmiyim? bilginiz varmı?

arkadaşım rifaz ardakaşımızın dediği gibi bence pratik olan gps lere yönel. Türkiyede son zamanlarda gps cihazı olarak birçok firma pazar oluşturuyor. ben ilk çıktığı zamanlarda navtürk almıştım. iki hafta önce bendeki cihazı bir arkadaşıma hediye ettim ve ben yeni çıkartığı cihazdan aldım. fiyat olarak 650-700 civarı şu aralar. bimekste araştırırsan bütün cihazlar var. ama gps olayında harita güncellemelerini ve servis ile teknik desteği kesinlikle göz önünde bulundurman gerekli ben sana navtürk mio tavsiye ederim.. ben kullanıyorum. diğer cihazların hepsiyle kıyaslama yapamadım ama 4 cihazla yaptım. en hızlı uydu bağlantısını bu cihaz yapıyor. Hem bunu diğer cihazlardan ayıran özellik yakındakiler bölümü benzillik ve otoparktan tutunda kafeterya ve mahalle parklarına kadar arattırma yapabiliyorsun. hemde mesela benzinliklere baktın diyelim. Sana benzin şirketlerinide gösteriyor. yani opet ....km, bp....km, shell ....km,.... gibi.

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi ben çocukken kablolu telefonlarda insanlar birbirini nasıl duyuyor diye ağzım açık izlerdim. Çok değil 20 yılda olan şeylere bak. 20 yıl sonrasını tahmin bile edemiyorum.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siemens sxg 75 tel kullanıyorum.. dahili gps alıcısı var. ankarada çok rahat kullanıyorum. iyi verim alıyorum. ama sen o işi nası hallederisin bileme. banada harici bi cihaz daha mantılı geliyo... çünkü yurt dışından getirdiğin ürünleri burda kullanamabilirsin. örneğin ben bu telde navigasyonu kullanmak için çok uğraştım. harita desteği yoktu. şua nada hallettim çok şükür çok güzel çalışıyo...