GOLF Dünyanın en iyi otomobili seçilmiş miş!!

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: GOLF Dünyanın en iyi otomobili seçilmiş miş!!

dünyayı bılmem de memleketımızde golf un kalıtesı tartısılmaz . gerek 2. el pıyasasının düşmemesi gerek sağlam mekanık yapısı ve en önemlisi servis olarak ilgilerini ve  bilgili oluşlarını  beğeniyorum . tek handikapı fiyatları biraz uçlarda benzerlerıne göre .

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Salıdan bu yana Golf ve Giulietta ile 2 kez İzmir e gidip geldim,

Golf ü kullanırken aracın yumuşak ve sessiz yapısının da desteğiyle uzun yolda 85 - 90 km hızlarda seyredip 3.4 litrelik ortalama tutturabildim, Giu da ise direkt direksiyon, sıkı süspansiyonlar, canlı ve devirli motorla sıklıkla 200km leri gördüğüm hızlı kullanımda 9 litreye ulaşmayan tüketimle oldukça eğlenceliydi.

Ama ikisinden sonra Astra en ideal karışıma sahip araç gibi geliyor; direksiyonu Golf den daha rahat ama neredeyse Giu kadar direkt, Golf kadar sessiz ve rahatken (Golf ün rüzgar sesi yalıtımı gayet iyi) Giu kadar eğlenceli yol tutabiliyor ve kasa virajlarda Golf gibi salınıma vs girmiyor, Afl farları çok başarılı, motor rölanti - 2000 devir arasına kadar Giu dan daha esnek (Giu 5000 dd den sonra daha esnek) ve Sprint Booster ile Giu nun DNA sındaki Dynamic moduna denk gaz hassasiyetini yakalıyor vs vs vs..

Bunların dışında iki aracın da klimaları motoru Astra nınkinden daha az etkiliyor, frenleri ve koltuk sırtlıkları Astra dan iyi (Sport donanımlı Astra koltukları onlardan da iyi) amortisörleri Astra nın üst takozları gibi vuruntu yapmıyor (bu konuda Alfa sert olmasına rağmen iyi iş çıkarmış, Golf sert engebelerde huzursuz sesler çıkarabiliyor) Alfa nın iç mekanında en ufak çıtırtı yokken Golf belli belirsiz cızırtılarla ses yapabiliyor, Astra nın gösteriş amaçlı krom-karbon görünümlü kaplamaları sese neden oluyor vs vs..

tolga giu 1.4 170 sanırım.. golf ise  7 kasamı vede 1.4 ACT motormu ? yada 1.4 ACT yi kullandınmı vede nasıl ? alınırmı  sence :)

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu kadar abartmasınlar Dünyanın en iyi arabası olabilecek neyi varmış.Altı üstü bi golf ben golfün astradan üstün yada kalıtelı olduğuna inanmıyorum eğer öyle olduğuna inansaydım zaten şuan golfe biniyor olurdum.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

Öyle ama bugün bir dizel Focus u donanımlarıyla birlikte almaya kalkınca rakam tahmin ediyorum 70.000 i geçiyor; Ford çok sevdiğim bir marka ama ben de "o kadar parayı işçilik hatalarıyla dolu bir araca vermem" derken alanlar gene de alıyor, sadece Golf değil artık araçların hepsi pahalı malesef.

- evet abi ya, kıytırık arabalara değerinin çok üzerinde paralar istiyorlar. bu gidişlede yakında araba falan alamayacak kimse...
çünkü fiyatlar insanların bütçelerini aşıyor...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

batu link' Alıntı:
tolga giu 1.4 170 sanırım.. golf ise  7 kasamı vede 1.4 ACT motormu ? yada 1.4 ACT yi kullandınmı vede nasıl ? alınırmı  sence :)

Abi Giu tam donanımlı 170Hp manuel, Golf ise 6. kasa Highline donanımlı 1.6 dizel ve manuel.

Golf 7 yi kullanmadım sadece fuarda incelemiştim; tasarımı 6. nesline göre çok daha keskin ve albenili bir ifadeye sahip ancak iç mekanında çok tek düze bir his var özellikle Highline da orta konsolun hemen heryerini piano black kaplama ile doldurmuşlar bu da mat ve boğucu bir algı bırakıyor insanda, ayrıca koltuk ve kapı kaplama kaliteleri 6. nesle göre düşmüş.

Gene de 6. nesilden daha hafif karoser, revize edilmiş motorlar ve daha hisli - sertleştirilmiş sürüşü ile Dsg arıza riski + araç temin sürecinin caydırıcılığı sorun olmazsa şahsen almak isteyeceğim bir otomobil.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Abi Giu tam donanımlı 170Hp manuel, Golf ise 6. kasa Highline donanımlı 1.6 dizel ve manuel.

Golf 7 yi kullanmadım sadece fuarda incelemiştim; tasarımı 6. nesline göre çok daha keskin ve albenili bir ifadeye sahip ancak iç mekanında çok tek düze bir his var özellikle Highline da orta konsolun hemen heryerini piano black kaplama ile doldurmuşlar bu da mat ve boğucu bir algı bırakıyor insanda, ayrıca koltuk ve kapı kaplama kaliteleri 6. nesle göre düşmüş.

Gene de 6. nesilden daha hafif karoser, revize edilmiş motorlar ve daha hisli - sertleştirilmiş sürüşü ile Dsg arıza riski + araç temin sürecinin caydırıcılığı sorun olmazsa şahsen almak isteyeceğim bir otomobil.

Golf alacağına Passat Variant al, çok daha iyi. Hala Golf'ü sunduklarına göre fahiş fiyatla satılan bir araç olarak görüyorum.

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

saolasın tolga.. yaa bide şu giu ne zaman kasa değiştirecek bir bilgin varmı ? nette hiçbiryerde bulamıyorum.. sanırım makyajda yapmadı bunlar.. burdaki kampanyalara bakarsak 2014 başı kasa yenileyecek gibi duruyor .. şu aralar evde giu fena halde takık durumda da :)

earnhardtt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kasa degismeyecekmis ama 2014 de makyaj gorecek araba

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkürler..bilgi kesinmi ? bayidenmi öğrendiniz? genelde birşeyden anlamıyorlarda :) şuan kampanya çok yapıyorlar, burdan belli ediyor gibi sanki .

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

batu link' Alıntı:
saolasın tolga.. yaa bide şu giu ne zaman kasa değiştirecek bir bilgin varmı ? nette hiçbiryerde bulamıyorum.. sanırım makyajda yapmadı bunlar.. burdaki kampanyalara bakarsak 2014 başı kasa yenileyecek gibi duruyor .. şu aralar evde giu fena halde takık durumda da :)

Bilemiyorum ama bayi 1.4 170Hp lik motorun artık gelmeyeceğini (veya sadece otm vitesle geleceğini) söylemişti...