GOLF Dünyanın en iyi otomobili seçilmiş miş!!

sukru52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: GOLF Dünyanın en iyi otomobili seçilmiş miş!!

gökhan52 link' Alıntı:
şükrü bey tarihler konusunda yanlışınız var.golf serisinin hiçbir modeli çıktığı yıldan itibaren makyaj görmemiştir ve çıkardığı her golf serisi 5 sene makyaj görmeden yeni kasası çıkana kadar üretilmiştir.sadece golf 6 4 yıl üretilmiştir ki vw zaten golf 6 yı ilk açıkladığı zaman 4 yıl üretim bandında kalacağını açıklamıştı.golf 7 ye gelince 2012 kasım ayında piyasaya sürüldü 2017 ye kadar makyaj görmeden üretim bandında kalacaktır.astra h ise 2004 yılında çıktı ve 2007 yılında makyaj gördü. astra j ise 2009 yılında çıktı ve 2012 de makyaj gördü.aslında olay sizin anlattıklarınızın tersi yönünde oluşmuş  :)

Nasıl anlamadım ,

Golfv 2004 ve astrah 2004
Golf6 2008 ve astra j 2009
Golf7 2013 ve ....
Golf8 2017 ve astrak 2016
Golf9  ve astraL
Golf10 ve ....

İste kastım bu , bir kaç seri sonra bu hızla giden golf astra ya göre bir model daha fark atar ...

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aslında burada işi karıştıran durum golf VI nın ara model gibi üretilin sadece bantlarda 4 yıl kalması. Hem astra H serisinde hem astra j serisine denk geldi böylece :) belki kızabilirsiniz Yada katılmayabilirsiniz ama benim gözümde golf V gerçekten efsane kasadır değil o dönem  şimdi bile birçok modelden daha iyi bir araç bence :)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sukru52 link' Alıntı:
Makyajdan kastınız nedir bilmiyorum ama ...

REC link' Alıntı:
Bence makyaj olabilmesi için ilk ve son üretilen seri arasında yukarıda saydığım kısımlar aynı olmamalı.

sukru52 link' Alıntı:
Makyajdan kasıt nedir , astra h da ne makyajlandi , yani astra h makyaj yapıldı deyip golf E makyaj yapılmadı dıyorsanız size bu konu hakkında diyecek bir şeyim yok.

Ben Astra H makyajlandı demedim, GOLF V'e makyaj yapılmadı dedim.  general_hehe

sukru52 link' Alıntı:
Astra h 2007 de makyaj gördüğünde farin ici krom yapıldı , tamponda far yıkama ve hava alıcısı ile sis kapağına dokunuldu , iç kaplamaya renk opsiyonu geldi , arka stoplar karartildi , bunun adı makyaj ise sanırım golfte makyaj gormuş oluyor .  

işte onun adı makyaj olsa bile:

REC link' Alıntı:
2003 yılında piyasaya çıkan ilk GOLF V ve 2009 yılında son üretilen GOLF V'in üzerinde aynı panjur, aynı ön-arka tamponlar, aynı farlar ve aynı stoplar, aynı gögüs, aynı gösterge aydınlatması  vardı...

Ara paketlerde küçük oynamalar oldu ama aracın özüne hiç dokunulmadı, diğerleri sadece VW'nin bir jesti oldu. Ha bu durumu, üretildi - makyaj gördü - eski haline dönderildi diye nitelendirecekseniz size söylenecek söz yok  general_Dancing

Genel manada GOLF, çok kasa değiştirdi ve bu açıdan dediğiniz gibi yüzü değişti katılıyorum, bu ayrı konu... Ama GOLF V ve VI makyajlanmadı. Hatta tasarımcı  (G6) Walter de Silva'ya VW yönetimi tarafından GOLF VI'nın (tıpkı VW'nin makyaj anlayışını yansıtan Passat b5 ve b5.5 değişiminde olduğu gibi) GOLF 5.5 kasa adıyla anılması (yani makyajlı olması) ısrarında bulunulmuş ama tasarımcı yeni kasa olması gerektiği konusunda ''ısrarcı'' olmuştur. cooll cooll cooll

sukru52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
Aslında burada işi karıştıran durum golf VI nın ara model gibi üretilin sadece bantlarda 4 yıl kalması. Hem astra H serisinde hem astra j serisine denk geldi böylece :) belki kızabilirsiniz Yada katılmayabilirsiniz ama benim gözümde golf V gerçekten efsane kasadır değil o dönem  şimdi bile birçok modelden daha iyi bir araç bence :)

Ben golf kötü arac demedim ki :) havaya atacak param olsa golf alırdım , doğuş grubunun pazarlama stratejisi sonrası bugün bulunmaz Hint kumasi oldugundan yuksek fiyata satılıyor ... bence gördüğüm bu olayından dolayı alınmaz dedim ... Golf TR de vergi avantajı ve dizel motor tutkusunun sayesinde bu kadar ilerledi , yanİ DSG ve 1.6 dizel motor sayesinde bu kadar etkili satış rakamı var . Rakip olarak karşısında vag grubu haricinde model olmayınca golf tutkusu olarak adlandırılan bu saçma olgu oluştu.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Açıkcası wv gerçekten iyi arabalar üretiyor kötü diyen kendini kandırır fiyat pahalı o ayrı konu ama ben wv pek tercih etmiyorum nedeni ise c-d sınıfı alıcak olsam wv ye o kadar para vermem niye veriyim ki 1.6 tdi veya tsi istesem alternatif olarak seat-skoda gibi araçlar var birebir wv teknolojisi.Tasarım olarak ben pek beğenmiyorum wv yi o yüzden hi . 60 70 bin lira verip bomboş arabaya binmem..