GOLF Dünyanın en iyi otomobili seçilmiş miş!!

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iste_dunyanin_en_iyi_otomobili13645341920_h1007641.jpg

2013 Dünya Otomobil ֖dülleri, ABD'de başlayan 113. New York Otomobil Fuarı'nda açıklandı.

Otomobil dünyasının en prestijli etkinliklerinden kabul edilen ödüller, basın toplantısıyla duyuruldu.

2012 Dünyanın En İyi Otomobili ֖dülü'ne Up modeli layık görülen o, bu yıl da Golf'le söz konusu ödülü kazandı. Volkswagen, bu unvanı dördüncü kez elde etmiş oldu.

2013 Dünyanın En İyi Otomobili ֖dülü'ne Volkswagen Golf, finalistler Mercedes A-Serisi, Porsche Boxster/Cayman, Toyota GT 86, Scion FR-S ve Subaru BRZ ile yarıştı.

2013 Dünyanın En İyi Performans Otomobili ֖dülü'ne Porsche Boxster/Cayman layık görüldü. Porsche, geçen yıl da 911 modeli ile aynı ödülü kazanmıştı.

2013 Dünyanın En İyi Otomobil Tasarımı ֖dülü'nü ise Jaguar F-Type aldı. Jaguar F-Type finalde Mazda 6 ve Aston Martin Vanquish ile mücadele etti.

2013 Dünyanın En ևevreci Otomobili ֖dülü'nü de Tesla Model S kazandı.

Kaynak: AA / Haber7.com

Bu seçimi kim neye göre yapmış acep ? Araç astranın yanından bile geçemez !  general_Shame_on_you general_Shame_on_you

pxinrorh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: GOLF Dünyanın en iyi otomobili seçilmiş miş!!

O fiyata hayırlısı olsun ne diyeliim )

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

car of the year ödülü heralde bu oysa da sadece çıktığı ilk sene olan otomobiller değerlendiriliyor. astra 2010 da 3. olmuştu sanırım. ayrıca golf 7 bence astra j den iyi belki tasarımda astra daha iyi olabilir o kadar aynı fiyata aynı donanımı sunsalar ve doğuş satmasa! golf 7 yi astra ya tercih ederim ben marka fanatikliği yapmaya gerek yok bence. astra aldığım dönemde yani 2010 da golf 6 vardı ve astra o araçtan her yanıyla üstündü

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Golf Avrupa da da Astra dan pahalı ama Türkiye deki kadar farklı değil diyebiliyorum.

Golf ün Alman testlerinde arada "fiyatı premium rakiplerine yaklaşıyor, çok daha uygun fiyata 140Hp Astra alınabiliyor" ifadelerine rastlamak mümkün.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Güzel ve kaliteli bir araba bence, marka fanatikliği yapmaya gerek yok. Ancak bulunduğu fiyat aralığını haketmediğini düşünüyorum.
Bizim şirkette birisi satın almış 70.000TL verip(tdi highline dsg), bana garip geliyor C sınıfı bir araca o kadar para vermek.
Benim C sınıfı bir hatchback araca vereceğim en fazla miktar 50.000TL dir. O kadar verecek olsam insignia, passat sınıfı bir araba tercih ederdim sanıyorum.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

chiv link' Alıntı:
Güzel ve kaliteli bir araba bence, marka fanatikliği yapmaya gerek yok. Ancak bulunduğu fiyat aralığını haketmediğini düşünüyorum.
Bizim şirkette birisi satın almış 70.000TL verip(tdi highline dsg), bana garip geliyor C sınıfı bir araca o kadar para vermek.
Benim C sınıfı bir hatchback araca vereceğim en fazla miktar 50.000TL dir. O kadar verecek olsam insignia, passat sınıfı bir araba tercih ederdim sanıyorum.

Öyle ama bugün bir dizel Focus u donanımlarıyla birlikte almaya kalkınca rakam tahmin ediyorum 70.000 i geçiyor; Ford çok sevdiğim bir marka ama ben de "o kadar parayı işçilik hatalarıyla dolu bir araca vermem" derken alanlar gene de alıyor, sadece Golf değil artık araçların hepsi pahalı malesef.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

chiv link' Alıntı:
aynen 50000 liradan fazlası bence c sınıfına verilmez 60000e full insignia var... 70000 e çıktıktan sonra da  bmw 1 mercedes a serisine  falan bakarım en azından premium bir araç olur gerçi 70000 verip yine c sınıfı almam ama golf ün yerine tercihim bunlar olurdu.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Öyle ama bugün bir dizel Focus u donanımlarıyla birlikte almaya kalkınca rakam tahmin ediyorum 70.000 i geçiyor; Ford çok sevdiğim bir marka ama ben de "o kadar parayı işçilik hatalarıyla dolu bir araca vermem" derken alanlar gene de alıyor, sadece Golf değil artık araçların hepsi pahalı malesef.

Doğru aslında haklısınız. Astra'yı düşünelim mesela. 1.6 dizel motor gelince, otomatik vites opsiyonu da olacaktır muhtemelen. Onun da satış fiyatı 70.000TL civarında olacaktır.
Ama dediğim gibi bir hatchback C sınıfı araca ne kadar dolu olursa olsun o paraları vermek bana garip geliyor :)

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yaw dostlar aracı kaç kişi inceledi ben hem inceledim hemde sürüş tesit yaptım. Tamam gidişi fena değil (1.4 TSI için). Ama öyle astradan öte bişey göremedim ben araçta. Varsa yazsın biri ! Ayrıca çıkış fiyatları bile çok pahalı bide 1-2 sene sonra ne olur fiyatlar Allah bilir. Bence haketmiyor 1. liği. Marka fanatikliği olmasın demişiniz ama yan yana koyun kıyaslayın imkansız astradan daha iyi olması.Diyelim daha iyi tamam ama Rakiplerine bakarmısınız Mercedes-Porshe bunları geride bırakması imkansız bence !  046thumbsdown