Giderken Gaza basınca hafif titreme. CDTI astra h

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
Aracı chipli kullandıktan sonra bu olayı yaşan kişilere tekrar eski map yükledik. Hatta serviste ecoflex yüklediğimiz bile oldu.

Aks kontrolü yapıldı.
Turbo değişti.

Fakat titreme devam etti.

Volan ve birkaç yere daha bakmak gerek.

baris81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Remapde de aynı soruna rastladınız mı? Akslar mı bozuluyor acaba, sizin genellemenize göre?
aynı araçtan arkadaşımda var sıfır aldığı günden beri kullanıyor aynı marka chip, araçlarda orjinal beyne yüklenen yazılım yok. harici rail soketine paralel takılan power-box kutusundan var, buda araca gaza yüklenince zengin karışım yaktırıyor ve daha çabuk hızlandırıyor. arkadaşın aracı 120 bin km de arabası ama onda hiçbir sorun yok. düşük devir dediğimiz 1.8-2.0 aralığı. 80-90 km giderken ve bu titremeyi de arada sırada yapıyor ve daha çok hafif rampalı yolda gazdan ayağı çekince düzeliyor ve gene basınca birdaha yapmıyor neyse.
bugün yetikili serviste eco-flex yazılım yüklettim 30 lira ve enjektor temizliğide yapalımmı dediler. araba 110 binde ve bazı mazot katkıları haricinde hiç enjector temizliği olmamıştı, yapın dedim oda 45 lira . makineye bağlanıp yapılıyor dedi, ama ne yaptılar bilmiyorum yetkili servis yoksa katkımı koydu hakikaten makineyemi bağlanıyor enjector temizliği .

Son düzenleme:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Aracı chipli kullandıktan sonra bu olayı yaşan kişilere tekrar eski map yükledik. Hatta serviste ecoflex yüklediğimiz bile oldu.

Aks kontrolü yapıldı.
Turbo değişti.

Fakat titreme devam etti.

Volan ve birkaç yere daha bakmak gerek.

Hepsinin üzerinde katalitik duruyor mu? İptal edilen var mı, aralarında?

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
İptal değil,
Tıkalıyken de titreme şikayetleri varda o yüzden sordum. Malum bol bol emisyon, erken tıkanan katlar.

Katalitik konvertör aracı nasıl titretebilir ki hele ki belirli devirde belirli torkta...

Yani bu titremeyi yaşamadan nasıl bir titreme olduğunu anlamak zor.

Bu olay yolda giderken motorun sanki motor kulaklarının boşluk olduğunu varmış sanki motor sallanıyor ve aracı sallıyor gibi.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Katalitik konvertör aracı nasıl titretebilir ki hele ki belirli devirde belirli torkta...

Yani bu titremeyi yaşamadan nasıl bir titreme olduğunu anlamak zor.

Bu olay yolda giderken motorun sanki motor kulaklarının boşluk olduğunu varmış sanki motor sallanıyor ve aracı sallıyor gibi.

yapma dedim sana o kadar chip bozdun arabayı :maden:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O devirde AGR devreye girmiyormu? soketini çekip bir denesen