Geri görüş kamerası konumu hk.

Bosss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, aracımdaki geri görüş kamerası arkadan bakıldığında plakanın üstünde aracım tam orta ekseninde değil, baya bi sağ tarafında kalıyor. Sizde de kameranın konuu bu şekilde mi? Geri manevra yaparken sanki biraz yanıltıcı oluyor. Tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Geri görüş kamerası konumu hk.

benimki sizinkilerin aksine sola yakın duruyor

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geri görüş kamerası tek başına değil, plaka aydınlatması ile birlikte takıldığı için ya sağda ya solda oluyor. ayrıca bu kamerayı geri manevraları yapmak için değil, manevradan evvel camdan ve aynalardan göremeyeceğimiz nesneleri yahut çocuk, kedi, köpek vs. kontrol etmek için kullanmak daha sağlıklı olacaktır. sağlı sollu arabaların parkettiği bir yerden kameraya bakarak çıkmaya kalkarsanız, ya sağa ya da sola doğru arabayı kaçırabilirsiniz..

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ercub link' Alıntı:
geri görüş kamerası tek başına değil, plaka aydınlatması ile birlikte takıldığı için ya sağda ya solda oluyor. ayrıca bu kamerayı geri manevraları yapmak için değil, manevradan evvel camdan ve aynalardan göremeyeceğimiz nesneleri yahut çocuk, kedi, köpek vs. kontrol etmek için kullanmak daha sağlıklı olacaktır. sağlı sollu arabaların parkettiği bir yerden kameraya bakarak çıkmaya kalkarsanız, ya sağa ya da sola doğru arabayı kaçırabilirsiniz..

benda açılı yaklaşmalarda aynaları kullanıyorum. direk yaklaşımlarda kamerayı kullanıyorum

Bosss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erdem link' Alıntı:
[quote author=ercub link=topic=1224.msg26119#msg26119 date=1302816288]

benda açılı yaklaşmalarda aynaları kullanıyorum. direk yaklaşımlarda kamerayı kullanıyorum
[/quote]

Ben ilk taktırdığımda park ederken sadece gerigörüş kamerasını kullanırım diye planlıyordum. Fakat dediğiniz gibi, ben de sağlı sollu manevralarda değilde pozisyonu sağladıktan sonra son yanaşmaları ve mesafe ayarını kamerayla yapıyorum.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet aynen katılıyorum
ben zaten manevralarda dikiz aynaları kullanıyorum, hatta araca binenler neden geri görüş kamerasını manevralarda kullanmıyorsun alışkanlık mı diyor, geri görüş kamerası sn. ercub' un söylediği gibi sadece arkada herhangi bir şey var mı ya da arkaya yanaşırken
ne var ne yok görmek için kullanıyorum, ama yardımcı oluyor çoğu zaman

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
evet aynen katılıyorum
ben zaten manevralarda dikiz aynaları kullanıyorum, hatta araca binenler neden geri görüş kamerasını manevralarda kullanmıyorsun alışkanlık mı diyor, geri görüş kamerası sn. ercub' un söylediği gibi sadece arkada herhangi bir şey var mı ya da arkaya yanaşırken

kesinlikle yardımcı bir sistem özellikle kaldırımlı bir yere yaklaşırken çok işime yarıyor, park sensörleri yukarda kaldığı için kaldırımı görmüyor

Bosss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erdem link' Alıntı:
[quote author=HaKaN link=topic=1224.msg26166#msg26166 date=1302852327]
evet aynen katılıyorum

kesinlikle yardımcı bir sistem özellikle kaldırımlı bir yere yaklaşırken çok işime yarıyor, park sensörleri yukarda kaldığı için kaldırımı görmüyor
[/quote]

Ama kaldırıma yanaşırken de aracın kenarı görünmediği için kaldırıma ne kadar yaklaşıldığı konusunda da bence yanıltıcı olabiliyor. Olduğundan biraz daha uzak gösteriyor, tabi alıştıktan sonra daha etkin kullanılabilir.

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ayrıca havası da cabası:) bazı toyotaların tamponlarının tam orta yerlerinde görmeye başladım bu kameralardan. itici görünüyor ama faydası tartışılmaz..