geç çalışma problemi

karaman70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
97 model 2.0 opel vectra gls aracım sabahları ilk çalıştığında herhangi bir problem yok tek basmada çalışıyor. sonradan araba ısındıktan sonra stop ettiğimde 10-15 dakika durduktan sonra tekrar marşa bastığımda arabam çok geç çalışıyor. bu sorunu bir türlü çözemediler. Arabada bu sorun için değişen parçalar sırasıyla grank sensörü, egzantrik sensörü, ısı müşürü, marş dinamosu kömürleri, ayrıyeten benzin pompası ve gaz pompası nada bakım yapıldı. herhangi bir problem olmadığı söylendi. sorunun neden olabileceğini bir türlü çözemedik. bu konu hakkında bana yardımcı olursanız sevinirim.

karaman70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Formda araştırdım bulamadım bana bi yardımcı olursanız bu konuda sevinirim ..

karaman70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabanın bujileri orjinal gösterdiğimde bi sorun olmadığı söylendi şuan arıza göstermiyor ama araba hala geç çalışıyor. Sıkıntı çöüzülmezse arabayı satacam o derece gıcık olmaya başladım

turan64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
I. ÖRNEK:

aracı sabah çalıştıyorsunuz, bir kısa müddet gidip öreneğin bir markete fırına girip çıktıktan sonra çok geç çalışıyor.

SONUÇ: araç ilk çalışınca gerek otomatik cikle gerek de sürücünün yüklenmesi vs. kısa mesafe gidip te stop edilince bir nevi fazla yakıttan boğuluyor. ardından çok kısa sürede tekrar çelıştırmaya kalkınca geç alıyor.

ÇÖZÜM: gaz pedalına sonuna kadar basın ve basılı tutun hemen alır. özellikle kırmızı ışlıkta bire bir.

II: ÖRNEK: bu durum kışın çok soğuk havada sabahları kırmızı ışıkta durunca da oluyorsa, gaz beyninin ısınmadığından kaynaklanır. tekrar çılıştırmak i,çin yine gaz pedalına sonuna kadar basın ve basılı tutun hemen alır.
ancak gaz beyni yanı radyatördeki su ısınana kadar benzi,nde gidin.

değişmesi gerek bir parça yok normakde...

ben bu şekilde çözdüm....

karaman70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sürekli böyle mi kullanacaz yok sa belli bi süre sonra düzeliyormu ?

isml033

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı problemi 2002 astra g de yaşadım benzin deposunun kapağının altında (koltuk altında) benzin basınç sibobu var arızalandığı zaman araba 3 - 5 tur marştan sonra çalışır ama sonuç olarak çalışır sadece çok marş yaparsınız

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt basınc valfı veya regulatör diyorsunuz o değişecek
parça bu
images

isml033

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet aynen bende çok uğraştım bu arızayı bulmak için en sonunda valfi değiştim servislerde üst kapağıyla takım olarak satılıyor (astra G 250tl) ama temiz çıkma ile de çözülebilir, ayrıca çok sık meydana gelen bir arıza değilmiş

Ekli dosyalar

• 19032012308.jpg
    19032012308.jpg
    88.4 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:

mustafacamci1977

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet aynen bende çok uğraştım bu arızayı bulmak için en sonunda valfi değiştim servislerde üst kapağıyla takım olarak satılıyor (astra G 250tl) ama temiz çıkma ile de çözülebilir, ayrıca çok sık meydana gelen bir arıza değilmiş
benım sorunumda sabah yada akşam bellı bı zaman dılımı olmaksızın ılk çalıştırmada geç calışma problemım var ..
dıyelımkı çalıştırdım sonrakı marşlarda sorun yok ama bellı bır sure bekledıgımde geç çalısıyor
kontagı marşa basmadan bıkackez acıp kapadıktan sonra marsa batıgımda bazen tek marsta alıyor .. ama gıcık edıyor degısecek parca neyse alıp oyle ustaya gıtmelıyım yoksa ugrastırıyorlar ...sorunu ılettıklerım benı motorcuya elektrıkcıye yada ateşleme sıstemıne baktırmamı soyledıler ammada kafam karıstı bunun noktasal cozumu olmalı yoksa haybıyeden parca degıstırtecez :(