Geç çalışma-Çalışmama sorunu !

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel astra dizel aracım var 2006 model araç 2 yıldır özellikle soğuklar başladığında geç çalışmaya başladı,bazen marşa basıyorum çalışmıyor 2.basmada çalışıyordu,Bu sabah bir türlü marş almadı sanırım 6-7 defa denedim 3-4 denemeden sonra gösterge lambalarıda sönmeye nerdeyse marş basmamaya başladı artık,
Sebep sizce ne olabilir acaba ?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Isı sensörü arızalı olabilir, filtrede su olabilir. İlk akla gelenler bunlar.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aku zayif oldugundan dolayi yapar...kis aylarinda 1.3cdti de olan bir sorunun basinda aku ikinci olarak modeline bakarak marj dinamosu zayifligi sorunu vardi acaba sizden önceki sahibi opelin geri cagirimina gitti mi ? bu sorulur...

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aku zayif oldugundan dolayi yapar...kis aylarinda 1.3cdti de olan bir sorunun basinda aku ikinci olarak modeline bakarak marj dinamosu zayifligi sorunu vardi acaba sizden önceki sahibi opelin geri cagirimina gitti mi ? bu sorulur...

Ben yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum aracı,Benden onceki sahibinin gitmiş olacağını sanmıyorum adam çok rahat bir adam :)
Bu zaman içerisinde bende hiç akü değişikliği vs. yapmadım,Akülerin kullanım ömürleri ne kadar oluyor acaba ?
Bu arada geri çağırım dediğiniz ne ile ilgili acaba tam olarak ?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akü bir kac mars da zayifladi ise akünüzü ölctürün, kisin aracinizi kizdirma bujisi sönünce tekrar kontagi kapatip acin kizdirma sönünce marsa basarken debreja basik tutun calistirin...kisin akü zayifligi dizel icin önemli yazin sorun olmaz kisin basinizi agritir...geri cagirim ise o modellerde marj dinamosu zayif oldugundan servisler araci degisim icin cagirmislardi...bu gec calisma olayindan dolayi

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akü bir kac mars da zayifladi ise akünüzü ölctürün, kisin aracinizi kizdirma bujisi sönünce tekrar kontagi kapatip acin kizdirma sönünce marsa basarken debreja basik tutun calistirin...kisin akü zayifligi dizel icin önemli yazin sorun olmaz kisin basinizi agritir...geri cagirim ise o modellerde marj dinamosu zayif oldugundan servisler araci degisim icin cagirmislardi...bu gec calisma olayindan dolayi

Aslında şu zamana kadar böyle olmamıştı,bunu geçen yıldan beri yapıyor eskiden biraz geçte olsa tek marşta çalışırdı,2 kıştır özellikle soğukta ilk marşta almıyor ( motor ısındıktan sonra kapatıp tekrar çalıştırıınca alıyor onda bir sıkıntı yok )

Bugünki baya farklı oldu 3-4 çalıştırmadan sonra gösterge lambaları hepten gitti marş bile nerdeyse basmamaya başladı yani zorlamaya bile takati kalmadı artık,

Bu geri çağırım devam ediyormu acaba bilginiz varmı ?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geri cagirim bitti artik degismezler lakin sizin anlatiminiz akunun sayif oldugunu gösteriyor, zaten yazin sorun olmaz kizdirma bujisi anlik veya hic devreye girmez ama soguklar artdikca devreye uzun girer bundada aku kuvvetli olmasi lazim. kisin motoru calistirmaya daha fazla kuvvete ihtiyaci var yag kalin aku kizdirma bujisi vs...
akunuze baktirin

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yardımlarınız için teşekkür ederim,Sabah 1 derece civarındaydı hava öğleden sonra çalışırmı acaba en azından ustaya kadar gitse bari :)

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kızdırma bujilerini takım olarak değiştir 4 adet 72 amperde delphi akü al kış boyu sabahları dua et yeter

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kızdırma bujilerini takım olarak değiştir 4 adet 72 amperde delphi akü al kış boyu sabahları dua et yeter

Teşekkür ederim üstad,

Bide eklemek istediğim-ki benim için çok önemli olan bir nokta var,
Sırf bu yüzden aracı satma noktasındayım,

Araç normalden biraz daha fazla gürültülü çalışıyor,Bir çok parçasını değiştirdim,Sadece motor kulakları kaldı o noktada yeter artık dedim,

Akü ve kızdırma bujisinin buna etken olma durumu varmıdır acaba ?