Gaza basınca tireyerek hızlanma

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Mesela 4. viteste hı8zım 60, birden gaza yüklenince hızım 90'ı bulana kadar iki üç kez bir anlık tutulma oluyor.

Buji ve buji kabloları yeni değişti. Hala sorun devam ediyor.

Hem benzin, hem lpg'de her ikisinde de aynı sorunu yapıyor.

Olası nedenler ne olabilir arkadaşlar?

bornovalım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç yakıtı yetiştiremiyor sanırım. ayarlatmanda fayda var. mesela bende lpg de 4000 deviri bulunca hafiftekleme yapıyor ve arıza lambası yanıyor. ama sonradan düzeliyor. ustam dedi gazı yetiştiremiyor istersen açayım dedi ama bu seferde fazla yakar dedi. bende vaz geçtim zaten 3000 dedi mi vitesi yükseltiyorum

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç hem benzin hem hem lpgde yapıormuş... hem benzin hem lpg sisteminin aynı anda bozulması çok düşük olasılık...ateşleme sisteminde hata olabilir buji ve kablolar değiştğine göre birde bobine bakmakta fayda var...

blackout_vectra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sürücüden kaynaklanan bişey, 4.viteste 60 la gidiyosun sonrada araba tıkanıyo diye dert yanıyosun...orda yapıcağın şey arabayı 3 e çekmek gaza öylw yüklenmek... :) bide öyle dene bakalım bi

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bended öle olmustu bobin kablosumu ne var onu değistirdim düzeldi ama yine tekleme yaparsa bobinmis oda 450 liramıymıs neymis:D

koksalsenol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var. ustama sordugumda bana YA BUJİ yada bobin dedi. buyuk ihtimalde bobinde. fiyatıda 250 dedii

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sürücüden kaynaklanan bişey, 4.viteste 60 la gidiyosun sonrada araba tıkanıyo diye dert yanıyosun...orda yapıcağın şey arabayı 3 e çekmek gaza öylw yüklenmek... :) bide öyle dene bakalım bi

Arabanın kullanım kılavuzunda 5. viteste bile 70 ile seyredebileceğin yazıyorsa ne yapacağız. Sanırım arabayı yapan mühendislerden iyi biliyorsun arabanın kaçla gideceğini.

Ayrıca 60 4. vites için düşük bir hız değil.

4. viteste 80-90 aralığında da yapıyor bunu.

Sürücüden kaynaklanan birşey olsa başka arabalarda da aynı sürücü yaşardı aynı sorunu değil mi?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Mesela 4. viteste hı8zım 60, birden gaza yüklenince hızım 90'ı bulana kadar iki üç kez bir anlık tutulma oluyor.

Buji ve buji kabloları yeni değişti. Hala sorun devam ediyor.

Hem benzin, hem lpg'de her ikisinde de aynı sorunu yapıyor.

Olası nedenler ne olabilir arkadaşlar?

Kardesim ateslemede bir sorun var normal degil...bir baktir;)

kenansaltan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabadada var benzin ve lpg'de yapıyor bujiler ve buji kabloları yeni oldugu halde titreme ve çekiş kaybıvar ustaya götürdüm tech2 baglattım bobin arızası çıktı 6 silindir oldugundan şimdilik gidiyor biraz fazla yakıyoz ama olsun bobin pahalı oldugundan yolda kalana kadar devam:)

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabadada var benzin ve lpg'de yapıyor bujiler ve buji kabloları yeni oldugu halde titreme ve çekiş kaybıvar ustaya götürdüm tech2 baglattım bobin arızası çıktı 6 silindir oldugundan şimdilik gidiyor biraz fazla yakıyoz ama olsun bobin pahalı oldugundan yolda kalana kadar devam:)
dogrudur bobinde olabilir...