Gaz kelebeği temizliği !

vectra_c_481

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok mu :(

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim F kasada çok arkada kalıyor yeri.birde oraya el bile girmiyor yaw.nası temizleyecezki söküp.bir ustaya yaptırmak lazım sanırım.bu vectradaki gibi bir işlemse en az yarım gün sürer.acaba bunu söküp temizlemek değermi uğraşmaya ne gibi artıları olurki?

ozzann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Artısı olacağı kesin ben bu kadar beklemiyordum. 2,5 devirdeyken gaza basıp fırlaması gibi.

meroy1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok güzel paylaşim

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H kasalarda varmı böyle bir parça acaba benimde ön konsoldan bir şakırdama sesi geliyor bununla bir ilgisi olabilirmi acaba arkadaşlar ?

HMTZGN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g aracım geçenlerde hata verdi araç çalıştıktan sonra devir saati yükselip alçalıodu 10-15 arasında daha sonrasında gaza bastığınızda herhangi bir tepki yok sanki gaza basmamışsınız gibi.tekrar istop edip tekrar çalıştırdığınızda arıza lambası yanmıyordu.serviste gaz kelebeği arızalı değişecek dediler sıfırı 350-500 tl gibi fiyat verdiler.servisteki eleman sökelim temizleyelim dedi dediğiniz gibi balata temizleyicisi ile 10 dk lık bir işlem ile sorun çözüldü.anlamasak biraz sanayi olaylarından hemen aldıracaklar parçayı alın gelin takalım dio usta :).dikkat etmeli uyanık olmalı biraz.

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H kasalarda varmı böyle bir parça acaba benimde ön konsoldan bir şakırdama sesi geliyor bununla bir ilgisi olabilirmi acaba arkadaşlar ?

efe topdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımdada şakırtı sesi üzerine temizlettim ancak temizleme bu parçayı düzeltiyormu bazen rölanti düzensizliği ve silkeleme yapıyor birde oksijen sensörüde temizleniyormu.

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel paylaşım da resimler vectra b kasanınmı?.bende merak etim sökesim geldi valla.

xmyy_24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün temizlettim farkını hissedilir şekilde belli etti arabanın sesi değişti rolantisi düzeldi ama parça çok eskimiş değiştirmem gerekiyormuş fazla uzun ömürlü olmaz dediler... şimdilik gayet güzel