Gaz kesip tekrar verince..

yavuzali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orijinal rölanti ayarlayıcı olmadan o mevzu çözülmüyor. yan sanayi takınca sorun hafifliyor ancak alttan alttan yine de devam ediyor. orijinali de 600 lira civarı falandır.

Bu rölanti ayarlayıcı harici bir parçamıdır yoksa gaz kelebeği ile entegremi sanırım komple kelebek fiyatı okadar! Söküp twmizleme şansımız varmıdır acabavarsa tam olarak nerededir?

Faik 35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha öncede benzer konu açmıştım ancak sonuca ulaşamadım tekrar açıyım sedim kusura bakmayın.
Astra h 2005 1.6 twinport 99.000 km de tüp yok bakımlı.
Herhangi bir viteste ilerlerken gazdan ayağımı çektim bi kaç saniye sonra tekrar dokununca araç önce bi öne atlıyor sonra tutan bişey var gibi bi kaç ileri geri hareketinden sonra düzgün hızlanmasına devsm ediyor. Gazı bırakıncada benzer tutum var. İple araç çekersinde ilk önce ipin boşluğunu alana kadar sarsar ya onun gibi. Bu durum yarım ile bir saniye arasında gerçekleşiyor. İlginçtir yokuş çıkarken yok denecek kadar az düzde ve inişte belirgin. Yüksek viteste belli etmiyor 2-3 viteslerde belirgin özellikle kaymak asfaltta hissediliyor çoook yavaş basarsam yok. 1500 devir altında az olmakla beraber hemen hemen her devirde var yeterki tekerleklere giden veya gelen güç fazla olsun Bu sorunla ilgili olarak:
Buji
Bobin
Motor kulakları değişti.
Gaz kelebeği
Elektiranik gaz pedalı
Egr valfi
Emme manifoldu temizliği yapıldı.
Würth enjektör temizleyici bi kaç depo kullandım arıza kaydı
Geç çalışma
Fazla yakıtaarsıntılı çalışma tekleme çekiş sorunu baskı balatada kaçırma ötme tütme hiç bişey yok egr fişi çekilince de hiç bi değişiklik yok. Gösterdiğim ustalar genelde sorun yok yada bobin diyor ama değil egr kolay suçlanıyor ama değil gibi. Bilindik bi sorun gibi sonuç alamadım yardımlarınızı bekliyorum.
Yavuzali merhabalar dun bobini degistirdim 170 liraya bide 4 bujiyide degistirdim sonuc tekleme halen var eskisi gibi cok degil ama yinede bi sallama yapiyor benim sorun subaplarda galiba birinden fiyat aldim 1300 1500 arasi bisey tutar diyor biraz arastirip yaptiricam mecbur

yavuzali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yavuzali merhabalar dun bobini degistirdim 170 liraya bide 4 bujiyide degistirdim sonuc tekleme halen var eskisi gibi cok degil ama yinede bi sallama yapiyor benim sorun subaplarda galiba birinden fiyat aldim 1300 1500 arasi bisey tutar diyor biraz arastirip yaptiricam mecbur

Hayırlısı faik dostum evet sendeki sorunlar bencede subap sorunu gbi duruyor umarım hallolur

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi yarım depo benzinde kullanıp tekrar deneyin. bende de vardı aynı sorun ustamın tavsiyesiyle öyle yaptım ve büyük oranda problem çözüldü.

derf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorunu ben de yaşıyorum 2006 H 1.3 CDTI aracım ama bende kalkışta da gaz kesiyor gibi oluyor 1 inci viteste önce hızlanıyorum sonra birden araç arkadan çekiliyor gibi olup anlık bir yavaşlıyor ve sonra tekrar hızlanıyor. Yüksek viteslerde de arkadaşın dediği gibi oluyor. EGR valfi arıza kodu var ayrıca araçta bir de yüksek devirlerde sağ taraftaki motor arıza ışığı yanıyor.

yusufcuk51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yavuzali kardeş aynı sorunu bende astra h 1.6 enjoy benzinli&lpg li aracımda yaşıyorum sebebini hala çözebilmiş değilim gösterdiğim bi kaç yerde belli bi neden söyleyemedi...ayrıca son 6 aydır filan da sabah çalıştırınca ilk kalkış anlarında veya 2 viteste gaza bastığım anda gelen ötme sesi var gıcırtı şeklinde sanki bi yerin bilyaları bozulmuş gibi bi ses...yada bi kayış gıcırtısı bilemiyorum...

CyRaWarrior

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu soruna geçen zaman icinde bir çözüm bulabildiniz mi?