Gaz kelebeği temizliği !

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın EGR,

Cevabınız için teşekkürler.

2,5 saat sürdüğü ile ilgili ifadeler kullanmış arkadaşlar, o yüzden sormuştum.

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın EGR,

Yok ya ne 2,5 saati oldu olacak bi gaz kelebeği için bir gün bekleyelim. tnere yatıttırma yeri klaydaysa sökmene bile gerek yok rölantide çalışırken balata spreyi sık biraz sık işte sora arabayı söndürüp bez veya süngerle silebildiğin adarın sil zarar vermeden işte bukadar 10 dakikalık iş.

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buraga mareadan örnek vereyim size resme bakabilirsiniz. Sistem aynı yerler değişik umarım resim biraz bilgi verir.

Resimdeki parçaya dikkat et gaz kelebeği boğaz kelebeği her neyse hava filitresinin bittiği yerdedir orayı sök balata spreyi ile temizle ve silebildiğin kadar sil. Biraz yetenek varsa söküp temizle.

Kolay gelsin. :)

Son düzenleme:

ozzann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok ya ne 2,5 saati oldu olacak bi gaz kelebeği için bir gün bekleyelim. tnere yatıttırma yeri klaydaysa sökmene bile gerek yok rölantide çalışırken balata spreyi sık biraz sık işte sora arabayı söndürüp bez veya süngerle silebildiğin adarın sil zarar vermeden işte bukadar 10 dakikalık iş.

Kaç tane hortum kablo ve üst manifolt komple söküldü bizzat başındaydım bu işlem bitene kadar.Her araçta farklı yerde konumlanmıştır bu gaz kelebeği vectra b de ise aşağıda kalıyor bu yüzden iş uzun sürmüştür.

ozzann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın EGR,

1. koyduğum resme bakarsanız üst kopmle sökülüyor marea ile alakası yok yerinin.

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. koyduğum resme bakarsanız üst kopmle sökülüyor marea ile alakası yok yerinin.

Ben opelinde mareanında ve bir çok aracın gaz kelebeğinin nerede olduğunu biliyorum. Benim koyduğum resim ve açıklamanın sizinle ilgisi yok sadece özgür arkadaşa yardımcı olmak istediğim için koydum. ;)

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağolun arkadaşlar. Tartışmaya gerek yok.

En azından bu temizliğin balata spreyi ile yapılacağını ve performansı artıracağını öğrenmiş oldum.

En kısa zamanda elimde kronometre, bir ustanın kapısını çalacağım. :)

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben opelinde mareanında ve bir çok aracın gaz kelebeğinin nerede olduğunu biliyorum. Benim koyduğum resim ve açıklamanın sizinle ilgisi yok sadece özgür arkadaşa yardımcı olmak istediğim için koydum. ;)
bizim F kasalarıda bi ratif etsen:(

vectra_c_481

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra c nin gaz kelebegını sokup temızleyen varsa resimlerini koyabılırmı bende temızlemek ıstıyorum da