Forumdaki dolandırıcılar hakkında...

Ertekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:( geçmiş olsun.umarım en kısa zamanda temasa geçer de ödemeyi yapar.

AstRA_ZN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:( geçmiş olsun.umarım en kısa zamanda temasa geçer de ödemeyi yapar.
Artık sanmıyorum o kadar mesajdan sonra ödeme fln yapacağını.Eğer dolandırıcı olduğu kadar yüzyüzse o kadar laftan sonra yapabilir anca.

bu kişinin araç plakası var mı acaba elinizde?

ben uşaklıyım da sanayiye falan girerse orda tanıdıklarım var çıkamaz geri ordan...
Plakası mevcut deil sadece isim adres ve telefonlar mevcut.

Geçmiş olsun Aytaç kardeşim. Olaya neden olan kişi mazeretsiz olarak yükümlülüklerini yerine getirmiyorsa Allahından bulsun diyelim. Para kazanılır ama dost zor. Kul hakkı yiyen, gün gelir bunun bedelini fazlası ile öder, ama o zaman iş işten geçmiş olur.
Saol Savaş abi.Böyle adamlardan bırak dostu arkadaşı İNSAN olmaz.Ben allaha havale ettim ''O'' bilir en iyisini.

Bak buda oldukça sertti :)

Öncelikle geçmiş olsun aytaç.. aslında pekçok yasal hakkın ve teorik olarak yapabileceğin legal fiil mevcut .. ama emniyete gittiğinde duyacaklarında belli.. 'safmısın;niye güvendin;bu devirde bu yaptığın işmi' diye sözlerine başlayıp en nihayetinde seni suçlu çıkartacak ve bunuda sana kabullendireceklerdir. Benim eşim adli yargı hakimi, yani kolluğun (jandarma-polis) bir yerde amiri.. ama ona rağmen buna benzer bir olayda benzer tutuma bizde maruz kaldık.. ama inat ettik işi uzattık ve en nihayetinde gayrıresmi olarak mitten bazı dostları devreye sokup elde ettiklerimizi polisle paylaşıp sonuca vardık... ve prosedüre lanet ettik..

seni inan anlayabiliyorum.. Türkiyede yaşamak zor..tekrardan geçmiş olsun kardeşim..
Teşekkürler.Polise 100 YTL için dolandırıldım diye gitsem karşılaşacağım şeyler az çok gözümün önüne geliyor zaten.Heleki elimde kanuni bir belge olmadan.Eşiniz işin içinde olduğu halde bir sürü prosedürle uğraşmışsınız bizim gibi normal halk napsın?!!Yapılacak şey kaba kuvvetten ileri gidemiyor şuan.Uşakda olsam hiç affetmezdim hatta bir ara gidip bulup ağzını burnunu kırıp parayı alıp çoluğa çocuğa yedireyim (O adamın parasından da hayır gelmez düşüncesiyle) diye düşündüm sinirden ama vereceğim yol parasına değmez o herif.

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aytaç kardeşim geçmiş olsun olmasınadaaa .........
bu eğer başına bi iş gelmedi kaza bela geçirmedi vsvs insanlık haali olabilir
hadi bunlar değilde senin dediğin gibi ürünleri aldı tüm irtibatları kapadı diyelim bu böylemi kalacak ? cargo teslim adresi teli ev iş nosu ıp numarası vsvs o kadar çok bulma şansın varki ama iş çözülene kadar hakaret vari konuşmaman lazım olası dünya hali işallah yanılıyoruzdur yoksa c.savcılığına suç duyurusunda bile bulunma hakkın var elindeki formlarla
tekrar geçmiş olsun belkide o şahıs başka birisinin adına forma girip bu yazılanları bile okuyo olabilir illaki onu tanıyan birilride vardır formda plaka vs varmı =? hep beraber bu olayı çözmemiz lazım eğer böyleyse opelim net adına bugün sana yarın bizlere de yapılabilir ama ben haala şoktayım bizden bişi istendiğinde gözümüz kapalı yolluyoruz kime tanıdıklara tanımadıklara diil
e bay de bile türkiyeye istek dediğinde alman yollamıyo neden ? sebebi açık işte bunlardan çok yapmışlar parasını yatırdığın halde gene türko neın diyo adamlar anlayana...

AstRA_ZN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aytaç kardeşim geçmiş olsun olmasınadaaa .........
bu eğer başına bi iş gelmedi kaza bela geçirmedi vsvs insanlık haali olabilir
hadi bunlar değilde senin dediğin gibi ürünleri aldı tüm irtibatları kapadı diyelim bu böylemi kalacak ? cargo teslim adresi teli ev iş nosu ıp numarası vsvs o kadar çok bulma şansın varki ama iş çözülene kadar hakaret vari konuşmaman lazım olası dünya hali işallah yanılıyoruzdur yoksa c.savcılığına suç duyurusunda bile bulunma hakkın var elindeki formlarla
tekrar geçmiş olsun belkide o şahıs başka birisinin adına forma girip bu yazılanları bile okuyo olabilir illaki onu tanıyan birilride vardır formda plaka vs varmı =? hep beraber bu olayı çözmemiz lazım eğer böyleyse opelim net adına bugün sana yarın bizlere de yapılabilir ama ben haala şoktayım bizden bişi istendiğinde gözümüz kapalı yolluyoruz kime tanıdıklara tanımadıklara diil
e bay de bile türkiyeye istek dediğinde alman yollamıyo neden ? sebebi açık işte bunlardan çok yapmışlar parasını yatırdığın halde gene türko neın diyo adamlar anlayana...
Aradığın insanın 1 haftadır cep telefonu bilfiil (gece-gündüz) açık olup arasıra seni meşgule alıyorsa,söylediği adresde başka bir şahıs oturuyorsa ve belediyede de kaydına rastlanmadıysa ben buna nitelikli dolandırıcılık derim.Dua etsinki sadece hakaret etmekle yetindim ve yine dua etsinki aynı şehirde yaşamıyoruz.

ÖZCAN AVCI

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
böyle insanlık mı olur beee...

Son düzenleme:

arek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abı dıcek bısey de yokkkı gecmıs olsundan baska bayadırda ulasamıyosunu artık kople herseyıyle de desıfre oldu ama o hersey zaten planlamıs yane terbıyesızlık yane tekrar gecmıs olsun

thewishmaster

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu tip durumlarda tanımadığınız alış veriş yaptığınız arkadaşın bulunduğu şehirde tanıdık bir arkadaş aracılığı ile alış veriş gerçekleştirin. Siz arkadaşınıza kargolayın o satsın ürünü ve alıp parayı size yollasın. Ben böyle yapıyorum. Tanıdık bulunmayan şehirler için ise bu işle uğraşabilecek güvenilir arkadaşlar belirleyelim. Onlarla gerçekleştirelim alış verişi.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uşak tan bi tanıdık uşak bulduk desenize... artık onun vasıtasıyla alışvers yaparız. ceylan arpacı...

grattis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olun aytaç bey ne denirki başka :( Zehir zıkkım olsun o 100 ytllik ürün bu adama:mad:!!!