Far problemi ! Yardim lutfen

Onurcc26

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
Merhaba
2006 opel astra h kasa var. Araca dün akşam saatlerinde iş çıkışı bindim. Arabanın anahtarını kontağa takip çalıştırmak için kontağı çevirdiğimde farlar direkt olarak yandı. Bende far kumanda panelini kontrol ettim açık unuttum zannetim fakat kapalıydı. Sonra aracın radyo kontrol ve klima kontrol panelinin ışıklarının yanmadığını fark ettim . Kontağı kapatıp anahtarı cikarttigimda iç panel aydınlatması normale dönüyor. Fakat anahtarı takip çevirdiğimde panel sönüp farlar direkt yanıyor. Ayrıca kontağı çevirip arabayı çalıştırdığımda kontrol paneli devre dışı kalıp işlevsiz oluyor. Böyle saçma bir durum var . Başına gelen varmı. Varsa veya bilgisi olan yonlendirebilirmi.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kısa devre yapmış olabilir mi ? Ya da sert bir çukur tarzı vs. biryere girdiyseniz sigortalardan dolayı da olabilir. En iyisi elektirikçiye gösterin derim çünkü kısa devre yapmışta olabilir. Bence hemen gösterin.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yani böyle durumlarda aklıma Akü den başka birşey gelmiyor...Akü zayıflayıp yeterli gücü tüm elektirik aksamına dağıtamayınca araç sapıtıyor...

Onurcc26

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
Yani böyle durumlarda aklıma Akü den başka birşey gelmiyor...Akü zayıflayıp yeterli gücü tüm elektirik aksamına dağıtamayınca araç sapıtıyor...
Aku saglam

Onurcc26

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
Kısa devre yapmış olabilir mi ? Ya da sert bir çukur tarzı vs. biryere girdiyseniz sigortalardan dolayı da olabilir. En iyisi elektirikçiye gösterin derim çünkü kısa devre yapmışta olabilir. Bence hemen gösterin.
Herşey ölçüldü bir sıkıntı gözükmüyor. Tek kumanda paneli kaldi

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
cim modülü de olabilir.

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

Onurcc26

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
eğer bahsettiğiniz sorunlar kontak üzerinden elektrik alıyorsa ve kontak cim üzerinden programlanmış ise bir ihtimal olabilir. ben sadece fikir verir diye söyledim. elbette ki uzaktan ancak bu kadar yardım edebiliyoruz. takdir tabi ki sizin.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ya aracında kacak vardır yada cim de sorun ama cim de sorun olunca aracın direksiyonunda teyb düğmeleri filan varsa çalışmaz korna basmaz sinyal verince ses çıkmaz bunlar varmı bak yoksa otomatik far varsa far kumandasını yerinden çıkar bütün kapılar kapalı olsun söketini çıkarıp tekrar tak düzelir 2 3 defa tam tepki vermez düzelmiyor ise akü kutup başını çıkarıp yine bütün kapılar kapalı 15 dakika bekle ve dene

Merturkarslan

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Servise Gitmenizi Öneririm