ESP Servis Arızası, Tekleme ve Motor Arıza Işığı

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.

Aracım 2012 model Astra J 1.6 115hp. 59.500 km de. Landirenzo LPG'li.
Bu sabah soğuk motorda motoru çalıştırınca ESP servis ışığı yandı, motor arıza ışığı yanıp yanıp sönmeye başladı. Aşırı bir tekleme ve düzensiz çalışma yaptı.
Ayrıca rölantide oynama yaptı biraz. Kapatıp tekrar denedim sorun aynı. Aracı hiç yerinden oynatmadım.

Bobinden ve bujilerden şüpheleniyorum ama subaplar da aklımda tabi.. Bu zamana kadar hiç böyle bir sorun yaşamamıştım 8 senedir.
Soğuk motorda yaptığı için LPG den olamaz diye düşünüyorum.
Akşam obd 2 cihazı bağlayıp arıza kodlarına bakacağım ve ona göre servise götüreceğim.
Tavsiyelerinize ve fikirlerinize açığım. Teşekkürler şimdiden.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
lpgyi arka vanadan kapatın eğer bakım yapılmadıysa lpg yüzünden bobin kısa sürede bozuluyor bobinden yapabilir bujiden yapabilir tabi ariza kodu önemli olan onu da bilmemiz lazım

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Bobin ve bujiden yapar

• Beğen
Tepkiler: mertk

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Km baya düşük ama supaplardan emin olmak için kompresyon testi yaptırın. Bobin test edilmeden kesinlikle değiştirmeyin.
Geçmiş olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bobin ve bujiden yapar

Sorunum çözüldü. Dün akşam arabayı çalıştırdım ve test ettim. Motor ısındığı halde lambalar sönmedi ve motor düzensizçalışıp teklemeye devam etti. Bilgisayara bağladım. P0304 hata kodunu aldım. 4. silindirde ateşleme sorunu demekmiş.
Servise götürdüm ve orijinal Delphi bobin ve 4 adet buji değişimi yapıldı. Toplam 625 TL ödedim. Teşekkürler destekleriniz için arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: Zafer715 ve Kaan.