Esp Plus- Esc Kontrol Işığının Yanmaması

coskunt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Esp Plus- Esc Kontrol Işığının Yanmaması

Geçmiş olsun.
Benim başıma ESP ile ilgili şöle bişe gelmişti; Uludağ a cıkarken yolda buzlanma vardı bir süre zincir takmadan devam ettik, düşük hızla seyrediyordum ancak bir virajda arabanın kaydığını hissetmiştim. İşin ilginci ben daha bu hissiyata kapılmadan, aracın kaydığını farketmeden aracın ESP ışığının yanmaya başladığını görmüştüm.

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
ben de airbaglere güvenmiyorum.. bir de bu aksamki olayda su soru geldi aklıma.. Allah korusun, araç takla atsa ve ben de emniyet kemeri ile aracın içinde asılı kalsam.. emniyet kemeri kazadan sonra manuel açılabilir mi? yoksa sıkışır mı? boyle durumlarda, araçta yangın felan olursa kol dayama kolçağının  altındaki gözde maket bıçağı felan bulundurmak gerekir. Allah korusun. ama aklıma geldi...
allah korusun. böyle şeyleri pek düşünmemek lazım gibi geliyor. sanırım siz bir kaç hafta evvel kötü bir rüyada görmüştünüz. ömrünüzü uzatmışsınız o rüyayla.. :)

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

coskunt link' Alıntı:
Geçmiş olsun.
Benim başıma ESP ile ilgili şöle bişe gelmişti; Uludağ a cıkarken yolda buzlanma vardı bir süre zincir takmadan devam ettik, düşük hızla seyrediyordum ancak bir virajda arabanın kaydığını hissetmiştim. İşin ilginci ben daha bu hissiyata kapılmadan, aracın kaydığını farketmeden aracın ESP ışığının yanmaya başladığını görmüştüm.

teşekkür ederim.. bu ışık sizde kaç sn yanıp söndü...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
ben de airbaglere güvenmiyorum.. bir de bu aksamki olayda su soru geldi aklıma.. Allah korusun, araç takla atsa ve ben de emniyet kemeri ile aracın içinde asılı kalsam.. emniyet kemeri kazadan sonra manuel açılabilir mi? yoksa sıkışır mı? boyle durumlarda, araçta yangın felan olursa kol dayama kolçağının  altındaki gözde maket bıçağı felan bulundurmak gerekir. Allah korusun. ama aklıma geldi...

Tesadüfe bak; sırf benzer anlarda işe yarar diye çok sevdiğim bir çakım var genelde de üzerimde.

Gerçi taşımak suçmuş ama!!  032questn general__p

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

ercub link' Alıntı:
[quote author=türk_187 link=topic=1182.msg24834#msg24834 date=1302472454]
ben de airbaglere güvenmiyorum.. bir de bu aksamki olayda su soru geldi aklıma.. Allah korusun, araç takla atsa ve ben de emniyet kemeri ile aracın içinde asılı kalsam.. emniyet kemeri kazadan sonra manuel açılabilir mi? yoksa sıkışır mı? boyle durumlarda, araçta yangın felan olursa kol dayama kolçağının  altındaki gözde maket bıçağı felan bulundurmak gerekir. Allah korusun. ama aklıma geldi...
allah korusun. böyle şeyleri pek düşünmemek lazım gibi geliyor. sanırım siz bir kaç hafta evvel kötü bir rüyada görmüştünüz. ömrünüzü uzatmışsınız o rüyayla.. :)
[/quote]

??? unutmuştum...

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

Esmerce link' Alıntı:
[quote author=türk_187 link=topic=1182.msg24834#msg24834 date=1302472454]

ben de airbaglere güvenmiyorum.. bir de bu aksamki olayda su soru geldi aklıma.. Allah korusun, araç takla atsa ve ben de emniyet kemeri ile aracın içinde asılı kalsam.. emniyet kemeri kazadan sonra manuel açılabilir mi? yoksa sıkışır mı? boyle durumlarda, araçta yangın felan olursa kol dayama kolçağının  altındaki gözde maket bıçağı felan bulundurmak gerekir. Allah korusun. ama aklıma geldi...

Tesadüfe bak; sırf benzer anlarda işe yarar diye çok sevdiğim bir çakım var genelde de üzerimde.

Gerçi taşımak suçmuş ama!!  032questn general__p
[/quote]

araçta üzerimizde olmasa'da kol dayama kolçağının altındaki gözde bulundurmak gerekir. Allah korusun...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ne bileyim işte; bazen ip, koli ambalaj vs kesmek gerektiğinde onu kullanmaya fırsat doğdu diye çocuk gibi seviniyorum  005hihih

coskunt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
[quote author=coskunt link=topic=1182.msg24853#msg24853 date=1302473196]
Geçmiş olsun.

teşekkür ederim.. bu ışık sizde kaç sn yanıp söndü...
[/quote]

Farkettiğim an daha da yavasladım ve ışık kesildi. Sanırım 3sn kadar yandı.

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dotum geçmiş olsun... aman dikkat... tercihimizi her zaman düşük hızlardan yana kullanalım... (hep böyle diyorum hep bir tacizci çıkıyor) :D ...

Uşak'a girerken 20-21 yaşlarında  bir çocuk(beyaz Yeni C5 -  1.6 falan herhalde) Uşak organizeden çıkarak önümü 90-100 ile giderken kesti... (gedi uşak organize yolu- izmir yoluna bağlantıda 500 m mesafede)
düşük süratte çıkıp karşıdan da araba gelince bende hızımı kesmek zorunda kaldım sert frenle... sonra çift yola çıkınca geçtim önüne sol şeride(neyse trafik azdı) sonra aldım sağıma bir kamyonu düşürdüm hızımı kamyonun hızına ne sağdan ne soldan geçemiyor yol istiyor ama ben kafama takmadım- eşim başımın etini yedi bu arada :D - neyse bir sonraki kamyon derken bir sonraki kamyon 15 kmlik yolun 10 km si böyle tamponumu okuyarak gitti... arada frene basıyorum o da basıyor ve aracı kösültüyor geri kalıyor sonra yetişiyor tekrar yol istiyor derken tam sağdan geçecek sağı da kapatıyorum anında sola atak yaptı ama altımda astra var tabiki aynen sola :D .... aracın sürati ise 60 adamı geçirtmeyecem ya... sonra iki kez daha yaptı ikisinde de yapamadı... akabinde 160 ile uzadım... ama yakalayamadı...15 km tamponu okudu...

beni bir araç geçebilir. hiç sinirlenmem

ben normal seyirde giderken aniden şeridimi ihlal ederse, yol vermez ve hızını arttırmazsa  sinirlenirim..

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

warlordares link' Alıntı:
dotum geçmiş olsun... aman dikkat... tercihimizi her zaman düşük hızlardan yana kullanalım... (hep böyle diyorum hep bir tacizci çıkıyor) :D ...

ben normal seyirde giderken aniden şeridimi ihlal ederse, yol vermez ve hızını arttırmazsa  sinirlenirim..
dostum aman sen de benim gibi gaza geliyorsun.... yapma...

bu arada Opel Türkiye'yi aradım.. hemen ilgilendiler.. mühendislere durumu anlatıp bana döneceklermş. esp hakkında detaylı bilgi verecekler.. bu arada hemen en yakın yetkili servise kontrol için davet ettiler.... ogleden sonra servise gidiyorum... bakalım esp devreye girmişmi.. ışık niye yanmamış.... bir baksınlar... bu arada esp devreye girince müzik sistemi otomatik kapanıyormuş... doğrumu?