enteresannnn...

deniz_5858

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değerli opel kullanıcılarına slmlar. benm bi sorum olacaktı. Konfigürasyon düğmesine bastıktan sonra gelen yol aydınlatma menüsünün altında araçtan indikten sonraki bekleme süresi var(30 sn., 1 dk. 2 dk.) ben park lambalarını, kısa farları yakıyorum ve araçtan indikten sonra ayarladığım süreye kadar bekliyorum sönmüyor servisi aradım bugün o özelliğin araç istop ettikten sonra kapı açıkken selektör yapınca kısa huzmeli farlar devreye girdiğinde o zaman kullanılabileceğini söyledi denedim başarıya da ulaştım ama zaten arabayı istop ettirdiğimizde farlar kendiliğinden sönüyor selektör yapma ihtiyacı niye duyayım ki mantıksız bir şey değil mi ? o özelliğin daha anlamlı bi açıklamasını bilen varsa yapsın lütffeeeeennn... :)))

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: enteresannnn...

deniz_5858 link' Alıntı:
değerli opel kullanıcılarına slmlar. benm bi sorum olacaktı. Konfigürasyon düğmesine bastıktan sonra gelen yol aydınlatma menüsünün altında araçtan indikten sonraki bekleme süresi var(30 sn., 1 dk. 2 dk.) ben park lambalarını, kısa farları yakıyorum ve araçtan indikten sonra ayarladığım süreye kadar bekliyorum sönmüyor servisi aradım bugün o özelliğin araç istop ettikten sonra kapı açıkken selektör yapınca kısa huzmeli farlar devreye girdiğinde o zaman kullanılabileceğini söyledi denedim başarıya da ulaştım ama zaten arabayı istop ettirdiğimizde farlar kendiliğinden sönüyor selektör yapma ihtiyacı niye duyayım ki mantıksız bir şey değil mi ? o özelliğin daha anlamlı bi açıklamasını bilen varsa yapsın lütffeeeeennn... :)))
fallow me home denen şey. eve girene kadar önünü aydınlatsın diye.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gece karanlık ortamlarda aracı kılıtledıkten sonra yolu aydınlatarak rahat görüş saglar..

deniz_5858

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

peki şöyle bişi olsa daha cix olmaz mıydı ? direksiyonun solundaki tuşu çevirerek yaktığımız farları o tuşu tekrar çevirmeye gerek kalmadan araçtan inip kiltilemeye bastıktan sonra o ayarlanan sürelerin herhangi birinde sönse daha güzel olurdu heralde diye düşünüyorum...

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

deniz_5858 link' Alıntı:
peki şöyle bişi olsa daha cix olmaz mıydı ? direksiyonun solundaki tuşu çevirerek yaktığımız farları o tuşu tekrar çevirmeye gerek kalmadan araçtan inip kiltilemeye bastıktan sonra o ayarlanan sürelerin herhangi birinde sönse daha güzel olurdu heralde diye düşünüyorum...
aynı şey bence
zaten auto modunda kendı yanıp sonuyor
gunduz boşuna aydınlatmasının mantıgı yok
çogu araçlarda follew me ozellıgı aynı şekıldedir

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

deniz_5858 link' Alıntı:

Astra j sadece halojen far sistemi olan bir araç değil. Xenon da var. Sizin söylediğiniz şekilde olsa far sensörünün farları aktif ettiği her durumda yanacaklardı. Oysa yeterli ışıklandırması olan yerlerde, garaja park edildiğinde, sürücünün refakatçi aydınlatmaya ihtiyacı olmadığı durumlarda çalışmayarak hem akünün hem de far sistemlerinin ömrünü uzatmış oluyor. Zaten buna ihtiyacınız olduğunda da araçtan inmeden bir selektör yapıp devreye sokuyorsunuz. yani böyle çok daha cix.

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha önceki passatimda arkadasın dediği gibiydi. Auto modda zaten ortam aydinliksa farlar yanık olmuyor. Otoparka girdiğimde ornegin karanlık olduğu için otomatik olarak yanıyordu. İnip aracı kilitlendiğimde de ayarladigim 30 sn boyunca yanıp kendisi sönüyordu. Ben böyle olmasını tercih ederdim dogrusu. Yol bilgisayarının bilgi erişiminin sinyal kolundan olması gibi saçma bulduğum özelliklerden bir tanesi de bu.,.