enteresan çalışmama sorunu...

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese iyi forumlar..
forum ustalarından değerli görüşlerini rica edicem arıza hakkında...
araç 99 model vectra b A/T
sorun şu:
3-4 ayda 1 defa oluyor arıza sürekli değil..
araç marşa basıldığında çeviriyor ama çalışmıyor
o esnada benzin pompası kontrol edildiğinde çalışmadığı görüldü
sokette elektrik var (daha önce yok demiştim bendeki ölçü aleti bozukmuş)
pompayı depodan dışarı alıpta aküden +/- verdiğimde çalışıyor yerine takıyorum basıyorum tek tık çalışıyor.

herhangi bir arıza kaydı filan yok cihazda...daha öncede aynısı oldu çözemediler 3-4 ay hiç sorun yoktu bugün yine yaptı ilk seferinde yaptıklarımızın aynısı yaptık çalıştı şu an çalışıyor... ama dikkatimi çeken şu oldu hani kontağı sabah ilk açtığımızda ışıklar sönene kadar zzııızzzz diye bir ses geliyor ya işte o ses gelmediği zaman bunu yapıyor...sürekli olan bişey değil genelde 3-4 ayda 1 defa oluyor

Son düzenleme:

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Bence pompaniz arizali icerisindeki devrelerde sikinti olabilir yeni bir tane alin deneyin derim zaten eskimistir degistirmenizde fayda var.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
az önce aynısını yine yaptı... yeni aldığım ölçü aletiyle baktım sokette elektrik var ama pompadan ses yok.. plastik kapağı çıkarıp penseyle vurdum depo kapağının üstüne çalıştı.. anlamadığım şu pompa arıza yaparsa sürekli çalışmaz halde olmazmı yani kafasına göre 1 çalışıp 1 çalışmama yaparmı? bu arada krank sensörünün fişini çekip tekrar denedim sokette elektrik vardı yine ama doğal olarak çalışmadı tabiki...

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pompa takılıyor büyük ihtimal zaten bozulmaya yüz tutan pompa bu şekilde belirti verir.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Marş basmıyor iken, arka koltuğu kaldırıp aynı anda marş verirken depo kapağına vurun. Çalışırsa pompa arızalıdır.