En kaliteli yakıt hangi benzin istasyonunda ?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben BP'den alıyorum genelde. aslında yakıt işinde şöyle birşey var. yakıt aldığın istasyon berberin gibidir. bir defa alırsın beğenirsen hep oraya gidersin. ;) markalar bu konuda ne kadar etkin gözüksede işletmecilerde bitiyor iş. ben çok gördüm opette, shellde kaçak yakıt...

magic_ocean

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende hep shellden alırım bpden 2 kere aldım cabuk bıttı dıgerlerıne gore yakıt

shell ve opet

liberta12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de merak ettiğim arkadaşın en son sorduğu soru...
atıyorum opetten benzin aldım daha sonrakinde shellden aldım.. herhangi bir zararı olur mu motora.

şöyle mantık yürütürsek aynı markanın farklı istasyonlarında bile aynı değilse benzin kalitesi çok fark yapmaz....

gene de ben yorumlarınızı bekliyorum

mertttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım,çok güzel bi soru sormuşsun ve kendi tecrübene göre shellin az gittiğini söylemişsin.ozaman shellden benzin almıycaksın.deneme ,yanılma ve anlama .sen bunu yapmışsın zaten.benimde fikrim aynı yönde shell bir depoda enaz 50 km daha az km yaptırıyor(benim ve arkadaşlarımın tecrübesi)...bence bp yada opetten al.tabiki aldığın benzin istasyonuda önemli markalar arasında benzinde kalite farkı olmasına rağmen;aynı markanın farklı istasyonlarındada kjalite farkı var.en çok benzin alınan sirkulasyonu fazla olan benzin istasyonundan al.motora bi zararı nasıl olur?şehir merkezinden uzakta ,fazla işlemeyen benzin istasyonlarında olur.her seferinde ordan depoyu fullersen.mesela bunuda 3 ay -5 ay yaparsan (o benzin istasyonundaki benzinin kaliteside düşükse ki bunu denemeden bilemessin)arabanda sorun çıkabilir ama extreme bi durum.sebebi; o benzin istasyonları geçiş yerlerindedir,yani bi aldığında bi daha oraya denk gelmessin,onlarda bunu iyi kullanırlar.çünkü sonra (bi problem olursa ),yada benzin kalitesinin düşük olduğunu bir depoyla kaç km gittiğinle anlıyabilirsin anca,yoksa ordan bi tüp örnek alıp test yaptırma olasılığın yok.petrol ofisi,total vs de olabilir onlardan arada bir zor durumda kalısam alırım.onlarla ilgili bi problem duymadım.ama bi tek şey derim shellden alma,diğer arkadaşlarda uzun yola giderken (bi bpden fullleesinler kaç km gidiyo baksınlar aynı kullanım koşullarında,bide opetten denesinler.sonra bide shellden fullesinler.ozaman bidaha shell alırlarsa burdan bana yazsınlar...bi şey değil:)

Son düzenleme:

yaniss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aldıgım gunden berı shell kullanıyorum hergun petrol ofısınde olamama ragmen :p

tolgajj10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eurodizel alacağım zaman shell ve opet tercihimdir. kilometre olarak, ya da güç olarak bişi fark etmedim ikisi arasında.

Bi kaç kez de kırsal mazotla fulledim, b pet'den aldım. (benzinci arkadaşım ve kendi megane arabasında sürekli kırsal mazot kullanıyor arabası 150.000 km'de) çok hafif bir güç eksilmesi oldu sanki. Sorun çıkartır mı acaba?

xordinate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence Shell

Tuluhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fazla sirkülasyon olan yerden almanın şöyle bir dezavantajı olabiliyor. Benzin dinlenmemiş oluyor ve depoya sürekli benzin aktarıldığı için depo dibindeki pislikler depoya konan yeni benzinle depoya dağılıyor ve bu pisliğin depo tabanına dinmesine izin verilmeden satışı yapılıyor ve pis benzin alıyorsun. Güvendiğin fakat dinlenmiş benzin satan yerdeki benzin daha iyi olur kanımca...