Emniyet arabama el koydu. incelenecekmiş. Ne yapabilirm

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun
inşallah araban change değildir eğer öyle ise motoru sana veriyorlar diğer geriye kalan herşeyi alıyorlar benimde bir arkadaşımın aracına el koydular motoru söküp geri verdiler önceki sahiplerini dava etti ama eline birşey geçmedi hala da davası devam ediyor nerdeyse 1,5 yıl oldu.
ikinci el alırken en çok dikkat edilecek konu bu arkadaşlar aracın kataloglar incelenip resmi şasi numaraları nerde bulunduğuna bakılıp hepsinin ayrı ayrı kontrol edilmesi gerekli üzerinde oynama çizik veya ezik varsa uzak durulmalı.

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ne biçim iştir ya.bu arabadan para kazanan ga..t nasıl ölecek bilmem.Allah beterinden saklasın.Geçmiş olsun.

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olaya bide şöyle bakalım , herkes melaike olsaydı ve dürüst akıllı seviyeli terbiyeli ahlaklı ve kul hakkı yemeyen bir türden olsaydı sanırım cehennemi yakacak odun bulunmazdı. ben bu arkadaşlara direk odun olarak bakıyorum ve acıyorum. şu kısa ömrü hayatında insan nasıl olurda bu kadar yalan dünyanın nimetlerine tapar anlayabilmiş değilim. düşünsenize 20yaşına kadar zaman hızlı hatırlamassınız, 30 yaşına kadar hayat kurma mücadelesi çok hızlı akar, 40 yaşına kadar çocuklar okul ev alma araba alma falan filan, 50yaşına kadar nasıl emekli olurum şu gariban bedenimi son zamanlarında nasıl rahata kavuştururm, 60 yaşlarındada hastalıklarla boğuşma ve ey fani zaman geldi işte.... işte bu kadar ya daha ötesi varmı arkadaşlar varsa yazın bilelim.

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun ilginç bir durum ilk kez duydum böyle birşey

Tanbaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olaya bide şöyle bakalım , herkes melaike olsaydı ve dürüst akıllı seviyeli terbiyeli ahlaklı ve kul hakkı yemeyen bir türden olsaydı sanırım cehennemi yakacak odun bulunmazdı. ben bu arkadaşlara direk odun olarak bakıyorum ve acıyorum. şu kısa ömrü hayatında insan nasıl olurda bu kadar yalan dünyanın nimetlerine tapar anlayabilmiş değilim. düşünsenize 20yaşına kadar zaman hızlı hatırlamassınız, 30 yaşına kadar hayat kurma mücadelesi çok hızlı akar, 40 yaşına kadar çocuklar okul ev alma araba alma falan filan, 50yaşına kadar nasıl emekli olurum şu gariban bedenimi son zamanlarında nasıl rahata kavuştururm, 60 yaşlarındada hastalıklarla boğuşma ve ey fani zaman geldi işte.... işte bu kadar ya daha ötesi varmı arkadaşlar varsa yazın bilelim.
+:good:
Zaman çok hızlı geçiyor ve bu dünya fani.

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Yanılacak bir durum yok ki! Zaten durum kötüye giderse avukattan yardım alacak. Ben sadece bir sonraki durumu beklemeden hızlı hareket edip avukattan yardım almasını önerdim. İçinde bulunduğu ya da bulunacağı duruma kendisinin vatandaş olarak hiçbir katkısı olamaz. Bir an önce tedbir almasında fayda var...

muayene bile olmuşsa bence kanuni hakların da doğmuştur.

Yanıldığınız nokta bu.Her iki araçta muayeneli ama birisi çalıntı.Çalıntı aracın muayene olması sizi temize çıkartmaz :( :( :(

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha geçen ay 22 nisanda trafik polisleri çevirip durdurdu. ruhsat ehliyet sorgusu yaptırdılar. sonra temiz gidebilirsin demişlerdi.
şimdi internette plaka sorgusunda 'çalıntı' yazıyor. daha yeni çalıntı durumuna düşmüş. yani daha önce muayeneden geçmesi normal. çünkü bir sorun yoktu.
bir avukatla da konuştum önceki sahibinden hakkımı talep edebileceğimi söyledi. gerçi onunda bir suçu yok ama bakalım. hele bir laboratuvar sonucu belli olsun da. inşallah temiz çıkarda uğraşmayız.

Herhalde Allah bizi mal ile imtihan ediyor. Nasibimiz den çıkmamışsa geri döner gelir. ne diyelim Nasip kısmetse gelir Hintten Yemenden, nasip değilse ne gelir elden. demişler

Son düzenleme:

melonkolik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun inşallah temiz çıkar...

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muayene bile olmuşsa bence kanuni hakların da doğmuştur.

Yanıldığınız nokta bu.Her iki araçta muayeneli ama birisi çalıntı.Çalıntı aracın muayene olması sizi temize çıkartmaz :( :( :(
Orhan bey, muayene ne içindir? Motor ve şasi numaraları da kontrol edilmiyor mu? Aracın herbir uygunluğu imza altına alınmıyor mu? Benim söylemeye çalıştığım şey verdiğim karar değil. Anlatım şeklime dikkat ederseniz bir varsayımda bulundum ve bunu hukuki mücadele vermek gerektiğinde kullanabileceği bir önerme şeklinde izah ettim. Böyle zamanlarda insan bulunduğu durumun etkisiyle sağlıklı düşünme yetisini kaybedebilir. Fikir alışverişi ile çeşitli çıkar yollar sağlanabilir.Buna katkıda bulunmaya çalışıyorum...Temize çıktığını da ifade etmemişim değil mi?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Orhan bey, muayene ne içindir? Motor ve şasi numaraları da kontrol edilmiyor mu? Aracın herbir uygunluğu imza altına alınmıyor mu? Benim söylemeye çalıştığım şey verdiğim karar değil. Anlatım şeklime dikkat ederseniz bir varsayımda bulundum ve bunu hukuki mücadele vermek gerektiğinde kullanabileceği bir önerme şeklinde izah ettim. Böyle zamanlarda insan bulunduğu durumun etkisiyle sağlıklı düşünme yetisini kaybedebilir. Fikir alışverişi ile çeşitli çıkar yollar sağlanabilir.Buna katkıda bulunmaya çalışıyorum...Temize çıktığını da ifade etmemişim değil mi?
Muayenelerde motor ve şaşi numaraları ruhsatta yazanla aynı mı diye kontrol ediliyor. Şasi numarasının yazdığı bölüm o kadar profesyonelce ele alınıyorki çıplak gözle anlamak neredeyse imkansız.