Emniyet arabama el koydu. incelenecekmiş. Ne yapabilirm

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu sabah emniyetten bir komiser aradı. Arabamın incelenmesi gerektini ve emniyete getirmemi istedi. Bende götürdüm. Ellerinde bir mahkeme kararı vardı. aracın kriminal olarak incelenmesi gerekiyormuş. istanbulda hırsızlık ve change (motor, şasi no değiştirme) yapan bazı kişiler yakalanmış. ve mahkeme bu kişilerin bugüne kadar üzerlerine ve eşlerinin üzerine olan bütün araçların incelenmesi kararı vermiş. malesef benim aracım da o şerefsizlerin üzerinden geçmiş :( oyüzden emniyet araca el koydu. izmirden kriminalden bir ay sonraya gün verdiler. eğer araba change'li çıkarsa tamamen el koyacaklar, temiz çıkarsa (inşallah Allahım)geri verecekler. Aracı bir buçuk yıl önce izmirden almıştım, aldığım arkadaşta 2007'de bir polisten almış. bu süre içinde bende arabaya tüp taktırdım, muayaneye soktum, ruhsata işlettim, plaka değiştirdim.
güzel güzel biniyordum. birden şoka uğradım. bu bnim aldığım ilk arabam. borç harç almıştım ve hala borcunu ödüyorum:(:(:(

eğer aracım change li çıkarsa (Allah göstermesin) ne yapabilirim, hukuksal olarak hak talep eedebiliryim. edersem kimden ederim.
birde bu durumda kaskodan yararlanabilirmiyim. kaskoda böyle bir madde olduğu sanmıyorum ama.
Bana dua edin arkadaşlar inşallah temiz çıkar

zanoylu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş change çıkarsa ki işallah çıkmaz arabanı bir daha geri alamazsın yapacağın sadece aldığın kişiden zararın tanzimi olurki onlarda şebeke ise durum karanlık :(

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş change çıkarsa ki işallah çıkmaz arabanı bir daha geri alamazsın yapacağın sadece aldığın kişiden zararın tanzimi olurki onlarda şebeke ise durum karanlık :(
benim aldığım kişi güvenilir birisiydi zaten bir tanıdığın tanıdığıydı. o da bir polisten almış ama ondan öncesini bilemem tabi.
emniyette bu işlerin içine bazen emekli polis, asker gibi kişilerinde karıştığını söylediler. yani aldığı polis ne kadar güvenilir bilemem.

ekicimert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polisten alması kafa karıştırıyor : ( inşallah temiz çıkar

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
mahkeme açabilirsin çünkü sen kanuni olarak satın almışsın üstelik senden önce arada başka alım satım yapan şahıslar var bu durumda seni bağlamaz devlet el koysa bile mahkeme sonunda sana ödeme yapmak zorunda kalır

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muayene bile olmuşsa bence kanuni hakların da doğmuştur. Profesyonel bir yardım almanda (Avukat) fayda var. Ha bunların yanında inşallah bir problem olmadan geri alırsın...

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım aracının incelenmesi aynı araçtan bir tane daha ele geçmiş olmasından dolayı.Her iki araçta incelenecek.Hangisi çakma ise o aracı son kullanandan ilk kullanana.satandan ilk satışa çıkarana kadar ilk çıkış noktasına ulaşıp bağlantıyı ortaya çıkartmak.Sanıyorum siz sağlam kişilerden almışsınız.Sizin için sıkıntı olmaz.Bir arkadaş mahkemeye ver demiş ama zaten siz şu anda aracınız temize çıkana kadar şüphelisiniz ve aracınızda şüpheli.O yüzden sadece bekleyecek ve aracınız temizse geri alacak,çakma ise zaten mahkemeliksiniz.Geçmiş olsun.Siz aldığınız araç sahibine ulaşın.O aldığı kişileri bulsun.En azından içiniz rahatlar.Geçmiş olsun