elektrik bu ne anlamadım

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar . Sürekli görüyorum elektrikli araba % 100 elektrik felan. Ama kimse net olarak açıklamıyor. En fazla şu hızda gider ortalama şu kadar elektrik tüketir felan. Hep bilimsel değerler.bana anlatacak kimse yok mu! Adamlar bile adam akıllı tanıtım yapmıyor

http://www.renaultelektrikliaraclar.com/page.aspx?id=2030

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İşin özü bu anda bu araçlar taşıma suyu ile değirmen döndürmekte. Elektrikli araçlarda olan bu bataryalar için depozito bedeli ödenmekte yani sen aracı alacaksın ama kira öder gibi bu bataryalara para ödeyeceksin az uz değil 1000 avro deniyor idi.

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şarjı nasıl ediliyor yani bi istasyon yok sonuçta? Bursalı oldugum için ilk cıktıgı andan beri yollarda test araclarıda olmak üzere sıkça karsılasıyorum.ilginç bir arac.bayiide inceledim.iç mekan fluence göre oldukça zayıf..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar bende konuyu yakından takip ettim için yazıyorum yanlışlarım olabilir. Bu araçların özellikle evde 220 ile şarz edile bilmesi ama bu iş uzun sürüyor ama araç şarz istasyonları olması durumunda evde 6 saat içinde dolan bataryalar bu istasyonlar da amaç 30 dakika içinde dolması amaçlanmakta yani siz istasyona gireceksiniz bir bardak çay içene kadar aracınızın bataryası dolmuş ve sizi bekliyor olacak.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabii bir de bu işin vergi boyutu var...

Şuan teşvik amaçlı olsa gerek vergiler düşük. Ya sonra? Bu veya bundan sonraki hükümet farketmeksizin kimse akaryakıttan elde edilen geliri göz ardı edemez, yabana atamaz. Çok büyük ihtimalle bizim ülkemizde vergilerden dolayı bu araçların çok kayda değer bir cazibesi kalmayacaktır bana göre.

Sözün özü: Vergiler, elektrikli araçların tasarrufunu yanımıza kar bırakmaz bence... O yüden km'de şu kadar az harcıyor, tam şarj ile şu kadar TL'ye gidiyor gibi hesaplamalar sadece kağıt üzerinde kalabilir...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sistemlerin vergi üzerine kurulduğu yalan dünya da zaten ezilenler belli ezenler belli ama burada en ince nokta var ki oda ezen de ezilen de gideceği yer toprak ama işte bunun farkında olmadıkça insanlar yalan dünyanın şevki güzellikleri içinde sadece avunur giderler... giderler diyorum çünkü kendilerini ölümsüz sananlar hala gideceklerinin farkında değil yazık acizlik örneği acınacak hallerine karşın gülüyorlar işte :)

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sistemlerin vergi üzerine kurulduğu yalan dünya da zaten ezilenler belli ezenler belli ama burada en ince nokta var ki oda ezen de ezilen de gideceği yer toprak ama işte bunun farkında olmadıkça insanlar yalan dünyanın şevki güzellikleri içinde sadece avunur giderler... giderler diyorum çünkü kendilerini ölümsüz sananlar hala gideceklerinin farkında değil yazık acizlik örneği acınacak hallerine karşın gülüyorlar işte :)

Vergi sistemimiz maalesef çok zayıf. Herkes aynı kazanmıyor ama herkesten aynı oranda vergi alınıyor. Vergiler yüksek olmasa bu da dokunmaz ama yüksek maaş alan da, hiç maaş almayan aynı fahiş oranda vergi ödüyor. Bu hiç adil değil... Yapılan hizmetleri vb. bilmem, siyasetten hiç haz etmem ama vergi konusunda ADALET hiç yok maalesef...

Aklımızdakileri yazsak konu yerle bir olur. O yüzden Allah'a havale edelim en iyisi. İnançlı insanlarız, ben hakkımı helal etmiyorum.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
siz bayide elektrikli araçla ilgilendiğiniz anda bilgileriniz istanbuldaki şirkete (elektrik dolum istasyonu kurulumu için) düşüyor ve sizi hemen arayıp. iyi günler elektirikli bir araçla ilgileniyorsunuz diye başlayıp bir sürü bilgi aktarıyorlar. kısaca işin özü nadirin dediği gibi şarj edip bedavaya gezmek yok ben ortalama şu kadar km yapabilirim deyip aylık vergisini ödüyorsunuz. km yi geçerseniz cezalı ödüyorsunuz. astarı yüzünden pahalı bir olay. şuan en mantıklı olanı hibrit araçlar

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bana göre elektrikli araçların şu anda artısı hiç yok. Ama gerçekten çevre ve doğa insanlar düşünülmüş olsa evet derim. Ben para verip araç alacağım ama buna karşın KM söyleyeceğim vs vs saçmalığın önde gideni... birde sömürgeçi düşünceler ve çevreler bu araçların gelişmesine zaten izin vermezler.. mümkün değil. Belki ileri yıllar da doğa kirliliği olması durumunda bel ki o zaman da neden yaparlar çünkü artık bu üst tabaka da nefes alamayacakları için önünü açarlar ya değilse bu tiplerin ne insanlar umurun da nede dünya.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Renault Fluense,auto bild renault 210km erişimi olduğunu söyliyormuş onlar 115km ancak yapabilmişler, ev elektriğinde 10-12 saat de doluyor,hizli doldurma 400volt 63 Amper akımla iki saatde doldurulabiliyor,135km hız sınırlı, 5,1 saniyede 50km hıza erişiyor,walbox şirketi 720 euroya herdaim yedek akü ve doldurması içinde hizmet veriyormuş,(bu bizde kim yapacak bilmiyorum)
bu araba ne alınır ne kullanılır ucuz olacağınıda sanmıyorum şu an en güzeli ampera (internetten bakınız)

Son düzenleme: