el freni boşaldı araç gitti çarptı

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com
Ynt: el freni boşaldı araç gitti çarptı

Çok çok geçmiş olsun, şükürler olsun ki bir cana zarar gelmemiş. Araç her zaman yerine konulur. Talihsiz bir olay. Tekrar geçmiş olsun.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

etrafta güvenlik kameralari varsa aracın nasıl kaydığını servise izletip direk değiştirirsiniz.içine binen yoksa ve 2 saat bekleyip birden kendini bırakıyorsa ve siz bunu görüntülerle kanıtlıyorsanız gidin bayiden yeni bir cosmo beğenin derim :)

gogoank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar olay bugün sonuçlandı. sabah aracın beynine gözümün önünde bakıldı. teknik ekip bilgisayardan bir bir hangi saatlerde fren sistemini çektiğimi, hangi saatlerde indirdiğimi gösterdi. benim rapora park ettiğim esnada olan saat el freni işlemi görmemiş araç. en son saat 13:30 da görünüyor. evet bu doğru. maltepe garajına çekmiştim aracı. çıkış saatine baktım. ( verdikleri fişi atmamışın tesadüfen kalmış konsolda). sonrasında ise bu sabah karşı apartmanın kamera kayıtlarına baktık. yaklaşık 3 saati inceledim. aracın yanından her belediye otobüsü geçtikçe yavaş yavaş geriye gittiğini gördüm. en son yanından toprak yüklü bir kamyon geçtikten sonra araç meyilli yere iyice yanaşıp kopup gidiyor. derken aracın alarmı ötmeye başlıyor '' bu araç içinde olan hareket sensörleriyle alakalıymış'' sonrasında açıdan kayboluyor araba. ama sonrası malum. ben ekrana baktığımda hırsızlık teşebbüsü ve fren ikazı aracın aracın uyarısı olarak görünüyormuş. aynı esnada ekranda olan simgeler. aynı zamanda ayrı bir yere ''thh bilir kişi'' görüştüm. bu sistemlerde kesinlikle beyinden yanlış sinyal gelmeyeceğini söyledi. aynı  zamanda fren sisteminin boşalması için fren hidroliğinin boş olması gerektiğini de ilave etti. olayın net özeti olarak ben aracı park ettiğimde freni çekmeyi unutmuşum. sonrasında ekranda o ibareleri görünce çektiğimden emin bir şekilde davrandım. sabah saat 9 dan bu işler için 4 ayrı yere gittim. 2 ayrı avukatla görüştüm. sonuç ve görüşler hep aynı yönde. mahkeme bilir kişi atar, o görevli aracı bir kaç gün kendisi gözlemleyerek kullanır, neticesinde olaylar yolunu bulur. gün içerisinde arabayı ısıttık yokuşta denedik, soğumasını bekledik denedik en dik rampalarda bile bir sıkıntı olmadı. aracım serviste. sadece arka tamponda göçük meydana gelmişti resimlerde gördünüz. tamponun içerisinde bulunan saç hasar görmemiş. sadece tampon değişecek. bütün bunlar bir yana her ne olursa olsun bir insana zara gelmemiş olması hala şükretmeme bir sebep. araba isterse yansın kül olsun. inanın bu tür olaylar yaşarsanız canınızı hiç mi hiç sıkmayın. bana görüşlerini bildirdiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim. gününüz, akşamınız iyi olsun. unutmadan fren + vites + kaldırıma teker dayama. gelenek haline gelsin.

not : yokuşlarda araçları geri geri park etmek bir kusurmuş.
aracın el freni çekildikten sonra vitese almamak yerine göre kusurmuş.
aracın kullanım şeklinde talimatların yapılmaması bir kusurmuş. '' el freni ve vites şeklinde park edin yazıyor''
aracın garantisi bitmeden araca dışarıdan görüntüyü ve motor donanımı değiştirmek ağır kusurmuş.
hangi arada marşa bastığınızı , stop ettiğinizi araçların beyni kaydediyormuş.
aracınızın kaç sefer alarmının devreye girdiği, hırsızlık teşebbüsü uyarısı verdiği beyinde kayıtlıymış.

daos009

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bunla geçmiş olsun diyelim o zaman. teknolji ilerledikçe insanları tembelliğe itiyor bende çoğu zaman el. çekmeyi unuyorum allahtan düz satıhta olduğumdan sıkıntı olmadı.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Cok gecmis olsun kardesim. Verilmis sadakan varmis ki kimseye bisey olmadi. Otomatik vitesin "P" modu da el freni gorevi goruyor. Otomatik vitese bir kez daha seviniyorum.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tekrar geçmiş olsun.Park freninin temize çıkması hepimizi mutlu etmiştir.Neticede canımızı emanet ediyoruz bu araçlara..

Benim aracımda bir özellik var.Park frenini indirmeden ya da yarım indirip gaza bastım mı araç ötüyor ve "park frenini indiriniz uyarısı veriyor".Aynı özellik park freni çekmeden anahtarı kontaktan çıkardığımızda da olsa "park frenini çekiniz" gibi hiç fena olmazmış..

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tekrar geçmiş olsun, ben de eskiden el freni çekiliyken araca binip motoru çalıştırıp ara gaz verip geri inmiştim, meğer o şekilde araç otomatikman el frenini indiriyormuş!!

Arabadan indim ve araba ben arkamı dönmüşken yokuş aşağı kayıp aşağıda duran arkadaşın Toyota Hilux ına çarptı, Hilux olmasa arkada insnları ezecekti!

Ordan hatırladığım üzere bu araçların tamponları hayli sağlam, benim plastik tamponda ezilmeler oldu ama iç kısımdaki bariyere hiçbirşey olmadı, Hilux ın krom arka tamponu epey eğildi.

gogoank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Tekrar geçmiş olsun, ben de eskiden el freni çekiliyken araca binip motoru çalıştırıp ara gaz verip geri inmiştim, meğer o şekilde araç otomatikman el frenini indiriyormuş!!

Arabadan indim ve araba ben arkamı dönmüşken yokuş aşağı kayıp aşağıda duran arkadaşın Toyota Hilux ına çarptı, Hilux olmasa arkada insnları ezecekti!

Ordan hatırladığım üzere bu araçların tamponları hayli sağlam, benim plastik tamponda ezilmeler oldu ama iç kısımdaki bariyere hiçbirşey olmadı, Hilux ın krom arka tamponu epey eğildi.

gitti benimki tempraya vurdu. tam arabası yemin ederim. abartmıyorum arada somun ekmeği olsa o kadar ezilip büzülmez. aracın kaput v oldu, çamurluk dağıldı, tampon indi. bununla geçmiş olsun, nazarlık olsun diyelim.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gogoank link' Alıntı:
gitti benimki tempraya vurdu. tam arabası yemin ederim. abartmıyorum arada somun ekmeği olsa o kadar ezilip büzülmez. aracın kaput v oldu, çamurluk dağıldı, tampon indi. bununla geçmiş olsun, nazarlık olsun diyelim.

Tempra yı iyi bilirim 10 sene kullandık  005hihih

Geniştir, yumuşaktır, aerodinamisi hala çok iyi sayılır vs vs ama caaanım Tofaş Türkiye de o kadar tatlı bir işçilik uygulamışki yanında hapşırsan (!) bazı parçaları korkudan yere düşer!

muratoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gökhancım olayı yeni duydum :( Çok geçmiş olsun kardeş...