el freni boşaldı araç gitti çarptı

gogoank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allaha şükür kimsenin burnu bile kanamamış. bir otobüs iki çocuk  arabanın gazabından son anda kurtulmuş. akşam ailemi ziyarete gittim. aracı evin önüne çektim. yemek yedik ve bir süre sonra dışarıdan bağırtılar geldi. oralı olmadık. sonra kapı çaldı ve arabanın kendi kendine gittiğini söyledi. dışarıya bir fırladım araç kendi kendine 50-60 metre depar yapmış. el frenini çekmiştim. zaten çekmesem bile bir araba nasıl 2 saat sonra gidecekti ? bir arabaya çarparak durmuş. çarptığı araç bir polisin arabası. derken ben daha ne olduğunu anlamadan polisler geldi. arabaya bakalım dedik ve arabayı açtığımda el freninin çekili olduğunu gördüm. aynı zamanda ekranda hırsızlık teşebbüsü yazıyordu. polis bunları resimli raporladı.  sonrasında tutanak tutulduktan sonra aracı çalıştırdım. el frenini indirdim inmedi, ama gitmeye devam etti. fakat ekranda hala çekili görünüyor. derken ekran saçmaladı ve evin önüne çektim öylece bekliyor.

http://imgim.com/7695incix5195714.jpg

http://imgim.com/3486incil3212717.jpg

http://imgim.com/img_2691.jpg

http://imgim.com/2930incid9941797.jpg

edit : yapılan işlemlerde araç beynine bakıldı. park freninin en son hangi saatlerde çekilip, bırakıldığının tespiti yapıldı. sorun ben de kısacası. artık bir anlık dalgınlık mı dersiniz, tecrübesizlik mi dersiniz ismini siz koyun bir hata sonucu başımıza geldi. en büyük nazarlığımız bu olsun. araç çarpma anında kendisini kilitlediği için fren ibaresi görünmüş. ben onu farkı şekilde yorumlamışım. emin bir şekilde çektiğimi iddaa etmemin sebebi budur. hatalar insanlar içindir. umarım siz kıymetli arkadaşlar bu şekilde can sıkıcı bir olayla karşı  karşıya kalmazsınız. desteğiniz ve önerileriniz için bir kez daha çok teşekkür ederim.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: el freni boşaldı araç gitti çarptı

Kardeşim çok çok geçmiş olsun. Sen dahil kimseye bişey olmamış Allah'a şükür. Aracın bu şekilde saçmalaması çok kötü. Bence polisle birlikte görüntülenen tutanaklar ve resimler eşliğinde Opel Türkiye'ye konuyu bildirip, camların otomatik açılması olayı ile birlikte uğradığın maddi zararlardan da bahset. Böyle saçmalık olamaz hem el freni çekili hem araç 50-60 metre gidiyor. Büyük geçmiş olsun tekrardan.

gogoank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çok teşekkür ederim arkadaşlar. hukuki olarak bir yaptırım söz konusu olabilir mi ?

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok büyük geçmiş olsun.Allahtan kimseye birşey olmamış.elektronik park freni aracı tutmamış demek.Yani ortada opelden kaynaklanan bir sorun var gibi duruyor.Acilen opelle irtibata geç.Orda birine birşey olsa senin başına kalırdı.Çoluk çocuk arabanın altında kalmamış neyse ki..

eraytly

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cok gecmis olsun bu elektronik park freninden hep tirsmisimdir nedense :(

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun.

yıllarca easytronic kullandım. alışkanlık; her zaman aracı geri viteste bırakırım. J de hem vitese takıyorum hemde el frenini iki kademe çekiyorum

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fotoda park frenini çekili gösteriyor.Yani sizde sıkıntı yok gibi duruyor.Hukuki olarak elbette yaptırımı olur.Ama bu tarz davalar çok uzun sürer.Bilirkişi atanması falan derken yıllar alır.Opelle bu işi çözmeye çalışmanız daha iyi gibi duruyor.Opelden sonuç çıkmazsa tabi ki hukuk yolu açık.Gerçekten çok üzüldüm ama bir yönüyle de sevindim.Allahtan kimseye birşey olmamış.Siz aracın içindeyken de bu olabilirdi..

Elektronik park freni pratik ve kullanımı güzel olan bir sistemdir.Ama her elektronik olan şey gibi onda da sıkıntı çıkabiliyor.Ama bu sıkıntının bu denli hayati boyutu olması çok can sıkıcı

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Kardeşim büyük geçmiş olsun, el freni motoru arızası gibi duruyor. Artık elektronik park freni olanlarda tedirgin olacaktır.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

gogoank link' Alıntı:
çok teşekkür ederim arkadaşlar. hukuki olarak bir yaptırım söz konusu olabilir mi ?

Var tabi kardeşim olmazmı. Tüketici mahkemesine kadar yolu var. Ama önce Deniz'in dediği gibi Opel ile iletişime geçmende fayda var. Polis tutanaklarından falan da bahset zaten etekleri tutuşur.