Ehliyet sinavinda kaç puan almiştiniz.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
savaş abi o zamanlar defter yaprağı gibiydi değilmi ehliyetler. birde almak her babayiğidin harcı değildi diye anlatır eskiler....
Eskiden ehliyet direksiyon sınavları Ankara'da sadece Güvercinlik mevkiinde bulunan karayollarının şoför eğitim pistinde yapılırdı. Arkadaşın abisi orada eğitmenlik yapardı, o sıkılınca adaylara biz ders verirdik (ehliyetsiz olarak) yani imtihan ekibi bizi tanırdı, bize kıyak yapmazsanız size ehliyet yok derlerdi o nedenle yarı şaka yarı ciddi 3 kere sınava davet ettiler :). O zamanki ehliyetler yaklaşık olarak kısa sigara paketi boyutlarında ve bol sayfalı olurdu. O sayfalarda kişisel bilgiler dışında belli aralıklarla yaptırılması zorunlu olan vize (her iki vizeden birinde sağlık raporu alıp trafik şubesine teslim etmek şarttı) yerlerine ait sayfalar ile trafik cezalarının işlendiği (basit trafik cezaları hariç) beyaz sayfalar bulunurdu. Aklımda kaldığı kadarıyla 10-15 sayfalık kara kaplı mini kitap şeklinde olurlardı. Bence sürücünün trafik kurallarına ne kadar saygılı olduğunu anlamak için o ehliyetler daha sağlıklı idi. Bir kere radar cezaları kesinlikle ehliyete işlenirdi, ayrıca ben yıllardır sağlık muayenesinden geçmedim, ehliyeti aldığımda 19 yaşında, son sağlık muayeneli vizemi yaptırdığımda 30 yaşında falandım, eeeeeeeee şimdi yarım asırı devirdim, 19 veya 30 yaşımdaki halimden eser yok. Mesela babamın nörolojik yönden trafiğe çıkamayacak derecede sağlık problemi vardı ama cebinde de koç gibi ehliyeti, kapısının önünde de arabası vardı. Ama kendisi bilinçli bir hasta olduğu için ehliyetini (hatıra olarak saklamak üzere) cebinden çıkartıp çekmeceye koymuştu, arabasını da artık sat bunu diye bana vermişti. Şimdi kimbilir kaç tane kulağı iyi duymayan, gözü iyi görmeyen ileri yaşta sürürcü vardır veya çeşitli nedenlerden dolayı sonradan psikoloji bozulan
genç/orta yaşda sürücü :(. O nedenle bence belli yıllarda sağlık raporu tekrar şart olmalıdır.

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trafik : 98
İlkyardım : 100
Motor : 98
Direksiyon : 100
Baktım da 21 martta 4. yılı doldurmuşum :D

Kuty

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor : 95
Trafik :80 civarı bişeydi
İlk yardım : 93
Direksiyon : 80

Önemli olan netice arkadaşlar :)

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
net rakam hatırlayanlara hayran oldum.. ilkyardımım kötüydü, 90 altıydı, diğer ikisi 90 üstü.. ama bir ay çalışmıştım o kitaba :D millet son gece arkadaki sorulara bakıp giriyo

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
100/100/100 :) Tabi o zamanlar ünüversitedeyiz kafa zehir gibi basıyo.Bide dediler kitapçığın arkasında sınavlarda çıkan soruları topladık hepsini ezberleyin yeter.Tamamen de aynı sorular çıktı.Benim sınıfımda bi lavuk vardı çok havalıydı, hoca soruları ezberleyin dediğinde gayet kasıntı şekilde ''ne olcak ya bi kere okusam yeter bana'' demişti, hoca helal olsun o zaman dedi.Sınav sonuçları açıklandı motor ve sağlıktan kalmış kasıntı :D En çok ona gülmüştüm :D

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 senesinde almıştım
direksiyonu hatırlamıyorum.
ilkyardım 80
trafik 98
motor 100

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 senesinde almıştım
direksiyonu hatırlamıyorum.
ilkyardım 80
trafik 98
motor 100

Ben direksiyonu haqtırlıyorum :D Arkadak heriflerle kavga ettim tam sınırda kurs müdürünün araya girmesiyle not verdiler :D 78 miydi 75 miydi neydi ama tam en alt sınır.Neymiş niye arkama dönmemişimde aynalardan geri gelmişim.Koskoca isuzu kamyonette dön arkanı ne görüyon bana da söle dedim :D

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor: 100
Trafik: 100
İlk Yardım: 94

Direksiyon: 100

:D