Egzos sesi fazla rahatsız ediyor du

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Daha yeni ölçüm yaptım. Malum İstanbul da son bir aydır kış yoğun geçti. Buna rağmen 8.6 lt\100 km. Normal zamanlarda 7.5-8 arası.

Sayın [MENTION=42753]meser70[/MENTION] arkadaşın ilgine ve vermiş olduğun bilgi için sana çok teşekkür ederim.
Dün arabayı bilgisayara bağladık arıza kodu falan yok bu sabahta iş çıkışı 95 km de depoyu fullettim 8,5 litre civarında pompa attı pompacı hesabı düz yapalım diye zorla10 litreye tamamladı ara egzosu söktürdükten sonra gözle görülen bir düzelme var.
Aman arkadaşlar siz siz olun her ustayım diyenin lafına bakıp arabanın orijinalinin dışına çıkmayın.​

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Susturucunun yakıt tüketimi ve performansa yalnızca - yönde etkisi olması lazım diye düşünüyorum. egzost sistemi öncelikle gürültü ve emisyon içindir. Böyle düşününce aracınıza takdırdığınız ilave susturucunun yakıt ve performans olarak geriye gitmenize neden olması çok doğal. burnunuza 2,3 adet pamuk tıkayıp öyle nefes vermeye çalışırsanız aracınıza takdırdığınız ilave egzozun motora bindirdiği yükü hesap edebilirsiniz.

alperlalbek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atmosferik motorlarda, Eksoz gazı basıncı motorda yanma odalarında kullanılır. Eksoz sistemindeki değişim bu basınca göre yapılan ayara uymadığı için yakıt tüketiminin artması normaldir. Eğer ki eksoz değişimi yapılacak ise OPC tipi ya da orjinal eksoz takılmalıdır. Eğer standart dışı eksoz takılıyor ya da ekleme yapılıyor ise araç bu yapılan müdehale den sonra basınç değerleri ölçülerek ateşleme sistemi yeniden programlanır ise (Chip Tunning) Tüketim değerleri normale düşer ve güç yükselir. Dikkat edin, yaptığınız uygulamadan sonra ya alt devirlerde güç azalması üst devirlerde belirgin bir güç artışı ya da tam tersi olmuş olması gerekli.
Hatalı olduğum nokta var ise daha iyi bilen üstadlardan özür diler, düzeltmelerini rica ederim.