Egzos sesi fazla rahatsız ediyor du

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
selam 2012 corsa d arabamın egzos sesi biraz fazla rahatsız edici geliyordu egzoscuya gittim bu sesi ortadan kaldırırız ama üzerindeki egzosta bir sorun yok buna bir ara egzos takalım dedi hakikaten ses ortadan kalktı ama dikkat ediyorum aracımda yakıt tüketimi arttı.

Sorun Bujilerden falan olurmu diye düşündüm Arabamın bakımınıda ara egzos taktırdıktan sonra yaptırdım yağ,yağ filtresi,bujiler,hava filtresi,Bor Power motor yağı katkısı koydurdum.

Arabamı istanbuldan almıştım 135 km yolu 8 litre gibi bir yakıtla gelmiştim.

40 litre benzin ile şehir içi 370 km civarında yol yaptım.

Asıl merak ettiğim şey şu arabanın egzos sistemine extra bir ilave yapınca arabanın yakıtında değişiklik artma olur mu?​

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İlavenin etkisini bilmiyorum ama içi çürümüş ise yakıtı aracın performansını fazla fazla etkiliyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Egzos sistemine yapılan her türlü müdahale performans ve yakıt tüketimine + veya - olarak etki yapar.

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Egzos sistemine yapılan her türlü müdahale performans ve yakıt tüketimine + veya - olarak etki yapar.

sayın [MENTION=12186]smihci[/MENTION] alakanız için teşekkür ederim dediğiniz doğru illaki egzos sistemine yapılan müdahalelerde + veya - bişey olabilir ama bu soruya Bursa Neskar da bir cevap veremedi.Yani arkadaş zaten biz (OPEL) bunu arabanın sistemine göre yapıyoruz buna eksta bir ekleme yapmanız uygun değil aranızın yakıtı artar diyemedi.Sistem üzerinde hangi parça varsa onu takıyoruz dediler.

Bu iş yine deneme yanılma yöntemiyle olacak depoyu fulledim 100 km gidince fulliyecem bakalım ne yakacak kış ayı şehir içi hadi en fazla 10 litre yaksın eğer fazla ise gidip ara egzosu söktürüp eski haline çevirecem bakalım 100 km de ne yakacak.Sonucu burada paylaşırım.​

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Aslında 2012 opel corsa essentia 1.2 motor aynı araç sahibi olan arkadaşlar şehir içi bir depo ile kaç km yol yaptığını paylaşabilirse benim için daha sağlıklı olacak.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Burada şu var hani derler ya her yiğidin bir yoğurt yeme şekli vardır. Aynı model aracın kişi kullanımlarına göre değişir. Kendi aracım deli gibi aracımı S konumda kullandığım da içiyor normal konumda en az 80 km fark atıyorum.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
araca takılan her susturucu 5 beygir civarı güç kaybına yol açar

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Bugün 100 km de depoyu fulledim 13.570 lt benzin aldı.Yani 60 tl ye doldu arabaya taktırttığım ara egzosu söktürüp eski haline çevirdim 100 km sonra ne yaktığı belli olacak.​

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese selamlar 110km yol yaptım depoyu fulledim araba 12 litre civarında benzin aldı yani aşağı yukarı yakıt 2 litre civarında düştü aynı aracı kullanan arkadaşlardan arabasının şehir içi ne yaktığını takip edip paylaşabilecek arkadaşlar varsa çok memnun olacam bence 1.2 motor bir araba için çok yakıyor.Birde kış ayı çok soğuk havalarda yakıtta aşırı artmamı oluyor.
Ben arabamı agresif kullanan birisi değilim hemen hemen bu akıllı yol bilgisayarına göre kullanıyorum yani şehir içi kullanımda arabanın devir saati 2000-2500 arasıdır mümkün değil üzerine çıkmaz.Bilgisayara bağlattırmayı düşünüyorum bakalım yakıt sistemiyle alakalı bir sorun var mı?​

meser70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha yeni ölçüm yaptım. Malum İstanbul da son bir aydır kış yoğun geçti. Buna rağmen 8.6 lt\100 km. Normal zamanlarda 7.5-8 arası.